• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,567
Ako na hladno ne odvaja dovoljno (moguće je da je u mjenjaču gušće ulje od onoga koje bi trebalo biti ), ako kad se ugrije odvaja dobro. Onda je uzrok ulje, pod pretpostavkom da je sajla dovoljno zategnuta. Prije nego ideš rasturavati, možda bi moglo pomoći da u mjenjač naliješ malo famina, malo neka radi (nagneš da dođe na lamale) sve to malo ispere, onda to ispustiš van, pa nadoliješ odgovarajuće ulje ? Kakve veze imaju semerinzi sa kvačilom ?:icon_cry:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sad ne kuzim kaj mislis kad bi lamele opral pa nalijal novi hipenol da bi trebale nahladno odvajat?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Do danas je al evo danas sam primjetil da kad je vruc mjenjac i stisnem rucku dtane al samo kad je fteza ukopcana al kad ju iskopcim kotac lagano trza a na hladno se vrti bez zaustavljanja.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ina hipenol 90,slini mi na semeringu pa ga stalno provjeravam i nadolijem tu i tam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Malo po malo i stigli vi do masnih lamela, još vam ostala samo spojnička za savladati.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,567
Ti imaš čini mi se 502, ona vjerojatno ima dva odvojena kućišta za ulje. Ja ne znam kako je u distribuciji za prijenos na pogonski kotač i frezu ? U mjenjač ti ne ide hipenol 90 ! Na kojem semeringu ti pušta ulje ?:icon_scratch:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Imam 504 i pogon kotaca je preko lanca.
Slini na semeringu na vratilu na koje se kopci pogon nozeva.
Znaci na vrhu tog vratila je kandasta spojka za ukljucivanje pogona nozeva i iznad nje na getribi slini unutra.

Ovo je poklopac lamele.

A na ovom spoju slini ulje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

sumadinac70

Guest
imt 509

kupio bi motokultivator imt 509. pa ako neko moze da mi pojasni kakva je to masina kakav je u kosidbi i jeli kvarljiv:drink:
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Zemljace nije to los mtk,ima kod mene u selu 20-30 509 i nezali se narod,trosi ko upaljac a jak
a zasta ti najvise treba,509je najbolji za traksport i oranje,a ni za kosenje nije los,jedino po meni niske rucke kad se okrenu,i kazu da lose frezira,tj prebrz je,al se i to da resiti
Ja sam trebo da kupim 509,al izlete tomo vinkovic povoljno,pa uze njega,i nemoj zaletati,umeju ljudida precene mtk,ja sam bio naso i pogodio 509 sa prikolicom i svim prikljuccima za600e,i odusto zbog toma
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
ja sam ga imo 20g.nesaderiv je jak i sposoban samo malo krut za rad,kosi odlicno,
 
M

mate123456

Guest
mijenjanje ležajeva kod lanaca u imt 506ili ti agrije

točnije kako izbiti ležaj koji se nalazi kod malog lanca

pozz i hvala
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,567
Da li onaj ležaj (izlazne osovine) na izlazu iz mjenjača, na koju dolazi pogonski lančanik ?:icon_scratch:
 

Meštro

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
34
Kolege imam ponudu da kupim frezu od IMT 504,nije koriscena dugo,zardjala ali ispravna i nema zastitni lim.... Koliko para da ponudim?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ko prvo imas li uopste imt504,ako nemas za koji ti mtk treba
A nevredi vise od 100e,a nov lim ti je kod nas50e
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,567
Kolega je pitao . Koliko mogu ponuditi za rabljeni IMT 504 ? A ti mu odgovaraš koliko košta neki lim ?? Znači po tvome više vrijedi zaštitni lim, nego mtk ?:(punch):
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Kolege imam ponudu da kupim frezu od IMT 504,nije koriscena dugo,zardjala ali ispravna i nema zastitni lim.... Koliko para da ponudim?

na njuškalu ih nemaš ispod 5000 kuna ali obnovljene,pa što znam,3-3500,ne znam jel to previše za to njeno stanje?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Malo pazljivije citaj,pita koliko kosta freza OD imt504,sto znaci da je samo prikljucak u pitanju,a ne ceo mtk,a takodje je reko da fali taj lim,pa mu unapred kazem kolko kosta nov taj lim(poklopac freze) u srbiji(Jer je kolega iz srema iz pazove),da ima predstavu kolko ce ga izaci,
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Sorry,mislio sam da pita za cijeli mtk..:mur:
 

Najnoviji postovi

Na vrh