• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta

mija_lazic

Novi član
Tu od
19 Velj 2013
Poruka
22
Probaj skini ga, rastavi ga, ocisti pa vidi hoce li biti pomoci.
Inace kod nas je cena za nov od 50 do 70 eura.
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Eto! Poklopac s zupčanikom.
 

Prilozi

  • SAM_2465.jpg
    SAM_2465.jpg
    54.6 KB · Pregleda: 564
Posljednje uređivanje od moderatora:

mija_lazic

Novi član
Tu od
19 Velj 2013
Poruka
22
Ivane udari sa suprotne strane u glavno pogonsko vratilo i ispasce i zupcanik i vratilo.
Zupcanik mora da klizi na vratilu, kada rastavis zupcanik od vratila videcer jednu biksnu mesinganu unutar zupcanika; ako je labav spoj izmedju zupcanika i vratila, menjaj biksnu. Ona ti kosta oko tri evra.
Ali pazi, mora imati malo lufta, ali malo, onako pod rukom da jedva osetis.
Kada to skines dolazis do dela kada treba da skines cilindar. Vidis ovaj lezaj, on ti je u tom cilindru kojeg trebas osloboditi.
Ako ide tesko to znaci da su ti gumice zapekle, ali moze da se skine, naravno.
pokusaj, a ako bas ne bude nikako islo, skini zupcanik i vratilo sa poklopca, poklopac vrati, zavij samo maticu u cilindar bez opruge i polako skidaj poklopac vecim srafcigerom u krug.
onda ce ti cilindar ostati na radilici i to je to.
Zaboravih da ti napomenem da ovo glavno pogonsko vratilo udaris preko nekog drveta, ne direktno metal o metal. I pazi dobro, izmedju vratila i dekla postoji jedna kaljena podloska. Nemoj da je izgubis. debela je mozda 1.5 ili 1.7mm.
Pokusaj pa se javi...
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Cilidar ide, to sam vec probal i pomaknul ga do zupčanika, no zupčanik mi nejde. Kalam letvu na osovini s navojem koja dolazi na zupčanik lanca. Sutra ću zašrafiti maticu na taj navoj i bum, pa ako oNo čudno mi što nema zupčanik nikakvog zegera, osigurača.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mija_lazic

Novi član
Tu od
19 Velj 2013
Poruka
22
Mora da krene Ivane.
U kucistu se nalazi lezaj, a vratilo prolazi kroz lezaj, pa je to mali problem, verovatno je zapekao taj spoj ali budi uporan, mora da sidje.
Videces, nema nikakav osigurac.
Ako bas i to ne bude moglo, zagrej slobodno pa kupi semering koji ce se verovatno unistiti od temperature.
Napomenuo sam ti vec da jedino treba da pazis na kaljenu podlosku koja ti je upravo izmedju lezaja na kucistu i vratila i koja ti odredjuje aksijalno setanje vratila.
Nju moras da vratis, obicno je zalepljena za zupcanik pa je u prvom momentu i ne primetis.
Ja sam se tu zeznuo, mislio da sam je izgubio, pa stavio novu, a ostala stara, pa kada sam sve sklopio ni pajser nije mogao da pokrene menjac, nekako sam upalio, ali se menjac usijavao, i gle cuda, kada sam skinuo poklopac videh da umesto jedne podloske stoje dve....
:icon_scratch:
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Eto. Između zupčanika ima mjesta pola centimetara.
 

Prilozi

  • SAM_2467.jpg
    SAM_2467.jpg
    31.5 KB · Pregleda: 381
  • SAM_2468.jpg
    SAM_2468.jpg
    40 KB · Pregleda: 370
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Molim te pogledaj slike zupčanika, dali je sve na mjestu. Između ta dva zupčanika (Vodoravni i okomiti) imam pola centimetara hoda. Kad ga vratim na mjesto isto ima toliko hoda
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mija_lazic

Novi član
Tu od
19 Velj 2013
Poruka
22
U redu je to Ivane. To je aksijalno setanje vratila i mora da postoji.
Skini zupcanik sa vratila pa pogledaj biksnu u zupcaniku kakva je.
Videces mesinganu biksnu od otprilike 3cm duzine.
Utvrdi vizuelno kakva je pa onda vrati vratilo i ( e sada je ovo tesko objasniti),
ne pomeraj ni vratilo ni zupcanik levo desno, znaci uzmi zupcanik u levu ruku, a vratilo u desnu, tako da ti vratilo stoji vodoravno i ne pomeraj ruke levo desno, vec pokusaj da ih pomeras gore dole.
Osetices luft izmedju vratila i zupcanika. Taj luft mora da postoji, ali ne sme biti veliki.
To osetis pod rukom. Ako ima mnogo lufta, odnosno vratilo mozes mnogo da pomeras gore dole, npr ceo milimetar, onda moras zameniti i tu biksnu.
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Treba skinuti podlošku i lager da bi dosal do biksne, jel tako? Ovaj put ne trebam mjenjati biksnu, no da znam za sljedeci put. Prije nisam imao razmak između vratila i zupčanika, očito se strašno zapeklo. Sve mi je spremno i riješeno jedino što mi ode jedan navoj od poklopca pa ću morati da to popravim . Ali sljedeći tjedan bi ga morao konačno složiti pa šaljem fotke. L
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mija_lazic

Novi član
Tu od
19 Velj 2013
Poruka
22
Pa da Ivane, jer je tebi lezaj ostao na vratilu.
Hajde kad sve spakujes fotkaj pa salji da vidimo ljutu masinu ;)
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Do koje mjere ide u Agriji 506 u kosilici ona polutekuća mast, ona ide zar ne?? I kako mogu vidjeti koliko ima u njoj, znam za onaj čep što se kroz nju usipa ta mast,jeli se to kroz njega gleda ili? Sad je vrijeme koševine a imam dosta toga sa njom pokositi pa ne želim da mi ostane kardan bez ulja
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Eto, konačno.
 

Prilozi

  • SAM_2494.jpg
    SAM_2494.jpg
    60.7 KB · Pregleda: 1,273
  • SAM_2495.jpg
    SAM_2495.jpg
    54.8 KB · Pregleda: 617
  • SAM_2496.jpg
    SAM_2496.jpg
    69.4 KB · Pregleda: 832
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Odlicno, sve normalno ne dimi vise, kuplung stima, sad samo moram da nabavim prikolicu za njega
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Super izgleda i najbitnije je da sve radi!
Jesi probal gurat snjeg ili zemlju?jel dosta freza teska,jel joj trebaju utezi?
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Snijeg ide bez problema. Probal sam i zemlju al lapor tak on bas i nejde posto je jako krut. Utege nemam al mislim da bi dobro dosli
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Pa da Ivane, jer je tebi lezaj ostao na vratilu.
Hajde kad sve spakujes fotkaj pa salji da vidimo ljutu masinu ;)
Sad sam ga isprobal u duljem radu i nesto mi ne valja s kvacilom. Kad se zagrije kad stisnem kuplung ko da mi ostane malo u brzini jer ga ne mogu pomaknut, a kada ga stavim u brzinu onda proklizava. Ko da kuplung ne otpušta do kraja. Kad ga stavim u ler onda je sve normalno. Stavio sam ulje hipenol sae 90 api gl5. Gdje sam pogriješio?
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Feder sam stegnuo do kraja, kad ga otpustim je jos izrazenije, ilr izbaci do kraja van. Razmisljam dal mo se unutra kod korpe otpustila matica. Ulja sam stavio do vrha cepa, ma da po papirima pise 3dcl. Mislim da sam ga stavio po tome nesto vise. Jel to u redu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh