• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Re: IMT 560

Moze li neka vasa procjena za kupovinu pluga za 560- tku onako po vama...koji bi bili najidealniji plugovi.
Znam da se, cini mi se, o tome vec pisalo ali da sad ne trazim po stranicama.

Ja sam do sad orao s ovim osjeckim cini i se da su 10 cola i mislim da bih mogao imati i vece, to su plugovi koje sam pozajmljivao, e ove godine imam nesto para da kupim vlastite.

Sta bi mi preporucili, sto se tice zemlje ima je svakakve ali je uglavnom laganija i ima poneki kamen, nekad me neko zove da mu uzorem i tako to...znaci koji je najidealniji plug za 560-tku obzirom na njegovu snagu i da se puno ne pati pri oranju...orao sam do sad i s IMT 755 n.k....nekako mi se on cini najidealniji ali ipak ne znam mozda ima i boljih.

Dakle od koliko cola i koji plugovi bi bili dobri...dajte prijedloge, ajd hvala vam ko god se javi.
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Re: IMT 560

ja imam IMT 610-07 vjerovatno je 12 coli nisam siguran i odlično mu pristaje
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Ja mislim sad prodati 755 NK i kupiti 756 VK i s tim budem radil u tandemu s Imt 539..
Kaj bas nebude islo imam jednobrasca, ali obavezno mi treba dvobrazac za odoravanje od meda..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imaš 755nk??
Koliko ga budeš cjenio? Jel taj plug u funkciji, pošto te nisam vidio da oreš s njim?

NK=56cm, a VK=63cm
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
A evo jedne preporuke ako ti je zao taj plug prodat a treba ti veci :) ubacis zeljezo ili hrastovo drvo debljine 5 cm i prosiris ga i dobijes 756 :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma sve to kaj bi ti oral s 756 i 539, isto tak budeš oral i sa 755, pa čak i ne smeta kaj je niski klirens, tak i tak kukuruzovinu nemože zaoravati.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Može zaoravati ako je 756 visoki klirens i ako ima na daskama zavaren željezno pero za bolje okretanje... ja imam tak i zaoravam kukuruzinje bez greške... niš se ne štopa i sve zatrpa(ostane tu i tam koji listič vani al to je zanemarivo)...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ajd da i tu pitam!!

Da nema možda ko slučajno kakav 755 visoki da mu netreba i da stoji zapušten u koprivama, trebala bi mi greda i jedna komplet glava da si napravim 3x10" plug???
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Ja sam svoj 755 isto prosirio, prvo za probu sa komadima hrastove planke, a sad sam napravio zeljezna prosirenja. za sad radi bez greske, rajka samo pjeva
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Imaš 755nk??
Koliko ga budeš cjenio? Jel taj plug u funkciji, pošto te nisam vidio da oreš s njim?

NK=56cm, a VK=63cm

Da, imam 755 NK. Plug je potpuno ispravan, ima obadva crtala, s novim lemesima je izoral cca 20 rali, a zaoravam s njim svake godine gnoj na strnjacima u proljece..
Ali nije to to, dok je kakva visa trava ili bilo kaj taj plug to nemre zametati i jbg, o kukuruzovini da ne pricam..
A 756 je druga prica, makar je to malo i velik plug za 539, ali za strnista i za izvaditi jarke i odorati od mede mi bude dobar..
A i dok dojde berac, ovi sipovi melju kukuruzovinu skoro do zemlje i tu ne vidim problema za 765..
A cenil bi ga ne vise od 2500 kn.. Samo si moram prvo najti dobroga 756, onda ovaj ide u prodaju..

Evo moje 755-ice..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ivankc imt756vk ti bude prevelik za 539 i teško ga budeš dublje vuko a i kad dokraja dignes plug lemesi ti budu od poda svega 5-10cm.
 

Najnoviji postovi

Na vrh