• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Evo slikice pluga. Kupio u Sekri komplet plazove i lemeše sa kljunom te nove šarafe - cca 750 kn. Jedino što nisu imali onaj kružnu šipku s navojem koja drži ručicu za štelanje pluga pa smo zagrijali navojnu šipku i napravili neko privremeno rješenje. Sutra idem probati plug. Ako sada ne valja ide na prodaju.

Koji je to plug??? jel zna neko kolko rupa na lemešu u orginal izdanju ima plug imt 756??? zanima me to jer sam kupil nove daske i lemeše za dvobrazni plug imt 756 i nekaj mi ne paše... nije isti broj rupa
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
756 ima org. lemeš sa 3 rupe i ravni je . Nema produženu špicu ni pojačanje na špici s donje strane .
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
@Jaga.. gdje si?? kakva su iskustva s obnovljenim plugom??
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Iskustva su super! Nisam slikao jučer, ali budem za par dana kad moram još izorati neki brijeg.
Uglavnom sve sam uspio podesiti i kad pogledaš brazdu iza pluga čista ko suza i to nekih 30 cm tako da Lindner uopće ne gazi izoranu zemlju. Zemlja odrezana ko nožem ispod jedne i druge brazde. Crtalo radi super samo mi se čini da trebam i drugo jer tu prvu brazdu više trga i ne okreće dobro visoku travu koju sam orao. Mislim da mi fale i ona povišenja na daskama pa bi bilo još bolje. Ne znam jedino gdje bi ih zašarafio jer nemam na daskama one dvije rupe na koje se stave. Inače oranicu ore bez problema, ne vidi se ništa da bi ostalo na površini. Tako sam dobro podesio traktor i plug da nisam trebao niti taknuti volan i gas na oranici dužine 200 m. Poluautomatik...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
lst5.jpg
[/URL]

Uploaded with ImageShack.us[/IMG]znaci ipak si za poloprivredu. malo se sredi i vidis koliko utice na rad. povisenje i mene muci jer nemam rupe na dasci .a sama daska je celicna i tesko prima var. jedino na gredi da napravimo neki glavni nosac a jos dodatno zavariti za dasku. meni se na olt posavcu svidelo resenje deflektora i daski koji se mogu stelovati. ako nadjem sliku postavicu.
 
Posljednje uređivanje:

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
ne citirati post prije svoga

zwer

Ovaki deflektor imam na imt fop-u 14 cola ekstra stvar za kruzovinu i ledinu. imam ga na zadnjoj brazdi a na prednjoj neki pijacni koji se nakon par hektara ispravio. I onda vidis razliku koliko je taj bolji
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ovaj deflektor ekstra odradjuje .radio sam sa njim oranje i nikad se nije zastopalo a svi biljni ostaci su preko deflektora zatrpani pod brazdu. zato mi se svidja jer se moze stelovati ugao a perfektno odradjuje posao
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
ako ti nije problem poslikaj da vidim kako to izgleda na imtu jer ja imam u planu stavljati da vidim kako si riješio nosač
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
Dosta vas priča kako je lemeš sa špicem bolji pa reko valjda ljudi znaju šta rade pošto moj neče baš nešto duboko u zemlju

imag
Do sad sam ručicu gurao do kraja i nije išao nešto pretjerano a sad ju držim na polovici i ponekad malo vračam u nazad
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Do sad sam ručicu gurao do kraja i nije išao nešto pretjerano a sad ju držim na polovici i ponekad malo vračam u nazad

Ručica ti nema veze s dubinom. Ručicom određuješ centar otpora lijevo i desno da traktor ide ravno. Pokušaj s poteznicom ili top linkom, skrati je par navoja, pa pokušaj orati, pa opet tako dok ne dobiješ željenu dubinu. Naravno i hidrauliku na traktoru popusti da ide u dublje. Mnogima je problem što ide duboko pa traktor ne može vući. O tome je dosta ovdje pisano.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,151


znaci ipak si za poljoprivredu. malo se sredi i vidis koliko utice na rad. povisenje i mene muci jer nemam rupe na dasci .a sama daska je celicna i tesko prima var. jedino na gredi da napravimo neki glavni nosac a jos dodatno zavariti za dasku. meni se na olt posavcu svidelo resenje deflektora i daski koji se mogu stelovati. ako nadjem sliku postavicu.[/QUOTE]

takav plug ima firma u kojoj ja radim i orao sam s takim plugom za repicu i plug odlično slaže i vani se ne pozna ništa baš zbog tih deflektora koji su odlični
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
Sa ručicom sam i mislio na hidrauliku. Kod mene ti je svuda po nekoliko vrsta zemlje tako da na mjestima plug ide gore a na mjestima se zakapa da sve škripi (ako lemeši nisu oštri) pa ču u dogledno vrijeme gledati da sklepam nekakav kotač da drži dubinu
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Da krivo razumio. Govoriš o plugu pa sam povezao ručicu od pluga. Kad kažeš o ručici hidraulike imaju tri ručice. Lijeva koja diže i spušta plug. Desna koja određuje dubinu i na njoj manja koja određuje brzinu reagiranja s obzirom na otpor pluga. Ja desnu za dubinu držim između dva kružića ili malo ispod. Ručicu za otpor postavim na donji položaj. Dubinu sam odredio poteznicom. Ako plug zapne i traktor počne šlajfati ručici za otpor pomičem prema gore. Tako pronađem idealnu razinu poluga s obzirom na potrebnu dubinu. Možda nisam terminološki precizan ali ti ima negdje na internetu uputa. Po meni plug mora orati zemlju ako je dobro postavljen bez obzira na tupu pontu. Ja sam navario od feder plate samo da mi kamenje ne iskrive ponte.
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Dobro izgleda! Gdje ima za kupiti ovakvih diskova za bolje zaoravanje? Moram kupiti ili to ili složiti deflektore.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam gde ima za kupiti, ali može se to i napraviti. Kolega je to dal napraviti jednom majstoru u selu.
No i dobar deflektor fino odradi posao. Ovi diskovi se hoće i štopati.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mislim da je spominjao oko 1000€ s tim svim što je na njemu. Mogu ti dati broj ak si zainteresiran, to je od kolge Belca.
 

Najnoviji postovi

Na vrh