• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Planiram da, glavčinu navariti na neku osovinu ili debelozidnu cjev s kojim se bude regulirao kut i onda sve to ukomponirati u jedan nosač...moram pogledati kaj od materijala imam doma!
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Evo pa čitaj

Mozes malo pojasnit polozaj crala i funkciju? Koliko svacam dio zemlje ispred crala se prije zatrpa pa onda dio koji daska zatrpava? Jel tako,ispravi me ako ne...
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
pozdrav svima.imam jedno pitanje.
moj dvobrazdni plug je KUMANOVSKI kopija Beogradskog pluga 755.20.
imam rodjaka u njemackoj koji ce mi doneti par nemackih lemesa,pa me pita za marku pluga.
e sad pomozite mi,cija je kopija BEOGRADSKI 755.20 ?
hvala na odgovoru.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Metodom pokušaja i pogrešaka . Vrati se koju stranicu natrag sve piše .
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Imam pitanje. Jel netko zna kakav je to plug imt s oznakom 610.043?
Dvobrazni je to znam jer sam vidio sliku, ali ne znam da li je 12 ili 14 cola. Jel ima netko iskustva s tim plugom?
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
pozdrav svima.imam jedno pitanje.
Moj dvobrazdni plug je kumanovski kopija beogradskog pluga 755.20.
Imam rodjaka u njemackoj koji ce mi doneti par nemackih lemesa,pa me pita za marku pluga.
E sad pomozite mi,cija je kopija beogradski 755.20 ?
Hvala na odgovoru.

landsberg 100 posto rame su iste.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Nebi reko nikad landsberg!

bio sam davno na 1 web stranici di neki austrijanac tvrdi kako su po landsbergu rađeni jugoslavenski (imt i olt posavac)plugovi, i ti plugovi na linkovima koje sam ti poslao u temi plug su bili jako popularni u njemačkoj-bavarskoj i austriji jer su lagani za vući, dok imam prospekt za kverneland ME/MZ cjevaši su puno teži.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ok, OK
a jel si vidio prvi plug cjevaš od IMT-a, sive boje?
Isti kverneland!
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
jučer sam se čuo sa OLT-om
i oni tvrde da je bio dogovor da idu u suradnju sa landsbergom jer su testovi pokazali da su najbolji i to nakon slavonca, odma landsberg, a imt je imao već sve dogovoreno s kvernelandom, da bi nekim čudom imt naglo počeo radit plugove iste ko i oni, i dalje gledam da su po katalogu kverneland mz i me daleko teži od imt ovih i oltovih plugova, a premetnjaci pottinger-ex landsberg slove kao lagani plugovi u odnosu na druge.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Vica
Evo, jedino ovu sliku imam na kojoj se najbolje vidi kotac na plugu.. Mogu ti koji dan poslikati bolje samo taj kotac.. Inace, meni taj kotac nije ni trebao, ali s tim plugom ore rakovica 65 pa zato je tu postavljen..
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
znam da imt to netreba jer sam radio sa dosta imt-a. vladimirca T25 imam a i on ima sistem umesto tocka ali ja taj deo nemogu pronaci pa cu praviti tocak. na olt-pto2 sam uradio jedino da vidim kako ce se pokazati a sad cu nesto da sklepam i za imt-olt. to je stari plug iz 60 i neke godine pa ga sredjujem jer sam pocupao brdo panjeva i zila sa njim . malo ga deformisao ali uspeo sam da ga sredim da je u vinklu. napravio sistem rucice za kolenastu osovinu posto to nema a osovina cim oseti malo naprezanja se zakrene sama. e sad nece vise. jos tocak da sredim i na probni rad idu oba . da vidim mogu li u kovace ici. primetio sam da je prosto reseno a to me i interesuje samo da vidim a ovde se vidi sistem sa stezanje sa 3 vijka. imam nesto od delova od auta i gvozdjusine pa cemo nesto sklepati od cega se ima. malo mi je problem jer kod mene nema ta 3 vijka na srp gredi za koje se pricvrscuje nosac nego moram izvariti. ali nije ni to problem ,nije tu neka preterana sila
 
Posljednje uređivanje:

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
I meni treba ručka s onim zubcima jer je na jednobraznom nemam, pa sam zainteresiran za nabaviti.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jako prosto reseno sa jednim parcetom Lprofila 50-50 i jednom starom rucicom. imam slikano sve ali me kompjuter zeza u zadnje vreme stalno gubi konekciju. izgleda ce na ciscenje zesce ici. cim sredim komp. postavljam slike. kod mene je stari imt-olt sto mu kolenastu osovinu drze dva U vika za ram. i tu mi se zakrene malo malo.ostaje mi jos samo da mu probam zahvat i nastelujem i fiksiram osovinu granicnicima i tad je sistem potpuno resen. rucica se fiksira na neku od izbusenih rupa u L profilu jednim vijkomM12 ,odvrnes vijak pomeris na koju hoces rupu i zavrnes .
 

Najnoviji postovi

Na vrh