• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
ja nemam 10 cola, izmjerit ću sutra dali su ista na 16 i 12 cola, imaš par postova unazad slike, moja su rešetkasta.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
OK nismo se razumjeli.
Evo mjera: širina 11,5 a duljina 36 cm. Na oba pluga isto.
 
Posljednje uređivanje:

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Svaki plug ima svoju optimalnu dubinu oranja samo ni jedan trgovac kod nas nezna koja je to dubina . Osobno znam da IMT 14 cola dvobrazni nije za oranje pliće od 20 cm , a najbolje radi na 30-35 cm . Za rast korova u proljeće je jako bitno na koju dubinu se zaore površinska zemlja i biljni ostaci , a to se ne može odraditi sa deflektorima nego predplužnjacima . Kod mene su ugrađeni diskovi koji imaju sličan učinak kao i predplužnjaci i oranje je čisto i u jesen i u proljeće .:(wasntme):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Kolega, jel mi hoćeš poslikati plug izbliza, zanima me kak si ugradil te diskove.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Evo pa čitaj
 

Prilozi

  • Fotografija0041.jpg
    Fotografija0041.jpg
    39.8 KB · Pregleda: 401
  • Fotografija0042.jpg
    Fotografija0042.jpg
    30 KB · Pregleda: 383
  • Fotografija0043.jpg
    Fotografija0043.jpg
    39.2 KB · Pregleda: 391
  • Fotografija0044.jpg
    Fotografija0044.jpg
    32.6 KB · Pregleda: 355

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: Oranje, oranje, oranje...2

izgleda strava, oću i ja to :) jesu to tvornički diskovi koji su naknadno ugrađeni ili su rađeni po narudžbi? ja sam nedavno našao takvo crtlao, rebrasto, na otpadu. sad ću ga ugradit na 1x14. može li se mjenjat kut tih diskova, tj. nagib?
mora da ti je zemlja dobro rahla kad vučeš toliki plug s 558 na 30-35 cm...
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Diskovi su od starih tanjurača a ostalo od svakud . moj ručni rad .diskovi se mogu stelati po visini i zakretati , a nagib je fixni
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Da mi je samo nabaviti takve diskove s kučištem i nosačem, pa napraviti ovakve nosače kak si ti napravil i samo postaviti gore, s tim da bi ja deflektore ostavil gore, a diskove samo mrvicu napred postaviti.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: Oranje, oranje, oranje...2

da ne idem previše u off, samo mi reci, kako si odredio kut nagiba? pretpostavljam da mora pratiti trag daske i da mora odmah na početku daske usmjeravat zemlju... svaka čast, izgleda ko tvornički :icon_pray:
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Šanana glavčine od yugića ili stojadina zadnji kotač , izrežeš rupu u disku i zavariš .
itp kut nagiba i ost. stavio , probao, odrezao , zavario i tako nekoliko puta .:(rofl):
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Re: Oranje, oranje, oranje...2

Pa kaj ste svi u nabavci i izradi diskova ? Nema nikoga a premokro je za oranje .:icon_scratch:
Sad Šanana pošto smo krivo zabrazdili te krive brazde preseli u temu Imt plugovi .
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Postovi su premješteni :)
Izgleda da budem ja išao u nabavku zadnjih glavčina od yuga (možda imam i doma, treba pogledati) pa da se to riješi.

Nego, dal bi bilo dobro staviti nazubljene diskove od tanjurače, možda bi bilo i bolje, smatram da nazubljeni bolje ulazi u zemlju i baca ju...hmmm
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Jedan moj susjed je imao za prodat komplet tanjure sa nosacima za IMT plug samo ne sjecam se cijene. On ih ima na svom 757.2 plugu i jos jedan susjed na Fella plugu 2x14" isto i oranje im je izuzetno lijepo, nema na povrsini nicega.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kićo, ajd se malo raspitaj oko toga, neka cjena, zamjena, sredi neki popust, nek bude ko za tebe :)
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Postovi su premješteni :)
Izgleda da budem ja išao u nabavku zadnjih glavčina od yuga (možda imam i doma, treba pogledati) pa da se to riješi.

Nego, dal bi bilo dobro staviti nazubljene diskove od tanjurače, možda bi bilo i bolje, smatram da nazubljeni bolje ulazi u zemlju i baca ju...hmmm

Nevaljaju nazubljeni diskovi jer ih zaustavlja kukuruzovina između diska i daske . Bili su i moji prvotno nazubljeni pa sam ih rezal , a isto im smetaju i deflektori .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Onda budem fkral od tanjurače sa zadnjih baterija 2 ravna i ubacim dva nazubljena :) Tak tam svejedno.

Baš sam dobil volje sad za to.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Probaj složiti na okrugli nosač diskove da ih možeš zakretati jer ako se vrte prebrzo hoču bacati van , a malo zakošenja to začas uspori .
 

Najnoviji postovi

Na vrh