• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako ti je raonik sa 4 rupe kao sto bi trebalo za 757.20 obican raonik koji se pokiva je oko 3500 din ili malo vise od 30 eur. samoostreci je 4500 ili 40 eur a sa spicom je jos 5 eur skuplji. znaci to su ti priblizne cene samo su PLAMENOVI malo skuplji .ovo su cene MIKRON firme kod Rume se rade.pre neki dan sam ih zvao i narucio za OLT -a. ti raonici su dosta dugacki i zato skuplji dosta .67cm duzina. za OLT posavca 2 ranika samoostreca su 35 eur.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
danas sam kupio za mog olt pto2 ranike obicne. 8 eur komad. ali imaju sad u prodaju jos bolji ranici od samoostrecih. to su magnezijumski ranici i izdrze po njihovim recima do 120 ha oranja dok samoostreci 30-50 ha.oko 10 eur su skuplji po komadu
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
120 ha???? skoro da i ne mogu vjerovat,pa koja je cijena takvom raoniku???
A sto se tice samoostrecih,eto isprobao sam i to,imao sam ih na plugu vise od 2 godine ,plug je za to vrijeme poorao cca 70 ha. Radi se o 2x16 plugu,znaci svaki lemes je poorao cca 35 ha,i plug vise nije isao u zemlju da *ebe rak raka.
Ovo na zadnje sam orao podrivano i to gdje plug doslovno tone u zemlju,i vise niti tamo nije islo. Znaci da im je max. domet 30 ha! a ne 50.... tako da mi je u ovo 120 jako tesko vjerovati...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
u zavisnosti od zemljista i uslova oranja zavisi im vek. ima tu dosta razlika u kvalitetu i samih raonika a ove sam prvi put sad video. zato sam malo razgovarao sa proizvodjacem. on jedino na njih daje garanciju 2 god. ali magnezijum se zna da se jako tesko tare.[trosi] tako da je moguce. na nasim zemljistima dosta manje traju jer je zbijeno i jako tesko za oranje .e sad po njihovoj prici ovaj treba duplo vise da uzore da bi se menjao sto je i moguce a maksimum je otprilike 120 ha. pre par dana sam bio u backoj gde tek pocinju oranje. tu dok bih orao ja bih pevao. rastresita i dosta suvlja zemlja da kazem idealna .tu se automatski i mnogo manje trose svi elementi skloni habanju.ako sam dobro razumeo proizvodjaca ovaj magnezijumski kosta oko 10 eur skuplje nego samoostreci po komadu raonika. ali mogu nazvati i konkretno pitati za tip pluga koji vas zanima
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Obišao sam trgovine i u sekri gdje je trebalo biti jeftinije, od plamena, nisu ih dobili pa neznam kakvi su. U autopoljostroju su oko 380 kn - jedan (domače proizvodnje) sa produženim špicem i sa pojačanjem odozdola (ako znate na što mislim)
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Orao sam kukuruzovinu sa IMT jednobraznim 16". Probao sam ga štelat na sve moguće načine i jednostavno ne može okrenut brazdu. Dosta kukuruzovine ostavlja vani za raliku od OLT-a. Čak me ta kukuruzovina ne brine, koliko to da mi se često odrezana brazda vrati. Plug sam dobro naštelao i nigdje ne vuče i ljepo odreže brazdu, al nikako da tu brazdu strga i okrene. Da li je imao tko slične probleme sa tim plugom i kako ih je riješio ? Da li bi se što moglo dobiti sa štelanjem pera i deflektora na dasci. Čini mi se da je takva daska i da tu nema pomoći.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel kaj kemijano sa lemešom da nije krači stavljen?I naravno da nije tup,potrošen.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Što se tiće IMT 16 cola, neka te nebrine ove godine je tlo jako zbijeno i mokro zato se događa da samo naslanja brazdu, u normalnim uvjetima brazda se skoro nevidi, što se tiče cijena kod nas za IMT plugove, nikad više ništa nekupujem, iako mi je daleko Srbija (imam rodbinu u Slavoniji, pa od njih odem na vašar i tamo kupim) evo nekih cijena: plaz s petom + navaren samooštreći dio 2200 dinara ili oko 20 eura, raonik za IMT 1brazni 16 cola 3600 dinara, čelo daske i deflektor za 1br. i IMT 757 1400 dinara. evo i nekih slika:
 

Prilozi

  • WP_20131104_002.jpg
    WP_20131104_002.jpg
    81.6 KB · Pregleda: 485
  • WP_20131104_001.jpg
    WP_20131104_001.jpg
    74.4 KB · Pregleda: 635
  • WP_20131103_015.jpg
    WP_20131103_015.jpg
    77.9 KB · Pregleda: 520
  • WP_20131103_003.jpg
    WP_20131103_003.jpg
    60.4 KB · Pregleda: 338

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Lemeš je novi original. Istina zemlja koju sam orao je bila dosta sabita, al sam jednu orao dosta dobru pa svejedno kukuruzovine viri dosta van.
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Što se tiće IMT 16 cola, neka te nebrine ove godine je tlo jako zbijeno i mokro zato se događa da samo naslanja brazdu, u normalnim uvjetima brazda se skoro nevidi, što se tiče cijena kod nas za IMT plugove, nikad više ništa nekupujem, iako mi je daleko Srbija (imam rodbinu u Slavoniji, pa od njih odem na vašar i tamo kupim) evo nekih cijena: plaz s petom + navaren samooštreći dio 2200 dinara ili oko 20 eura, raonik za IMT 1brazni 16 cola 3600 dinara, čelo daske i deflektor za 1br. i IMT 757 1400 dinara. evo i nekih slika:

Gdije ima taj sajam sa slika i kad?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
To je bilo jučer u Rumi, tamo je svaki mjesec 3, nešto ogromno.. sad sam bio prvi puta, a nama bliže je Šid svakog 15 u mjesecu, gdje sam bio više puta, i tamo nije tako veliki..ima svašta ali ne toliko velike mehanizacije kao u Rumi.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,752
Lemeš je novi original. Istina zemlja koju sam orao je bila dosta sabita, al sam jednu orao dosta dobru pa svejedno kukuruzovine viri dosta van.

Ako je tako kako kažeš onda nešto nije nariktano kako se spada. Sa Imt 1x12 se lijepo zaore kukuruzovina pa neznam zašto nebi i sa 16".
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Lemeš je novi original. Istina zemlja koju sam orao je bila dosta sabita, al sam jednu orao dosta dobru pa svejedno kukuruzovine viri dosta van.

jel ta parcela kaj si oral poslje berača blizu brebernice i jel bilo dosta ugaženo beračem?Ako je onda niš čudno jer je tak nekaj teško normalno izorat!
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Lemeš je novi original. Istina zemlja koju sam orao je bila dosta sabita, al sam jednu orao dosta dobru pa svejedno kukuruzovine viri dosta van.

Oprosti što pametujem. Pokušaj ga još malo poštelati. Skrati širinu brazde, malo ga više nagni (s onom malom polugicom) prema brazdi, nakon druge brazde provjeri da li ti plaz ide po dnu brazde i povećaj brzinu (ako je moguće) oranja.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Lemeš je novi original. Istina zemlja koju sam orao je bila dosta sabita, al sam jednu orao dosta dobru pa svejedno kukuruzovine viri dosta van.
imam i ja stari IMT jednobrazni. imaju malo otvoreniju dasku i zato bas nezaoravaju najbolje. OLT je ipak za njih bog sto se toga tice. jedino imt se nece zgodno zastopati. ja sam kad je tako malo desnu polugu spustio da je vise nagnut ka desno i dobijem malo bolje zaoravanje. ali nemam deflektor a on mu mnogo znaci.i hoce malo brze da se tera. kad je jako tesko ja mojeg smanjim na zahvatu zato sto nema rucicu nego na vijcima se steluje pa zgodno smanjim zahvat na 12-14 col. onda vec bolje radi
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
jel ta parcela kaj si oral poslje berača blizu brebernice i jel bilo dosta ugaženo beračem?Ako je onda niš čudno jer je tak nekaj teško normalno izorat!

- Brano je sa ombajnom za zrno. Nije bilo ugaženo. Nije u Brebernici nego prema Lučkom. Ta zemlja je crna i baš ima jako malo vremena da se ona radi. Ako je mokro onda ništa, ako je suho isto ništa. al ova druga što sam orao je bila bolja, ali isto slabo zaoravanje kukuruzovina.






Oprosti što pametujem. Pokušaj ga još malo poštelati. Skrati širinu brazde, malo ga više nagni (s onom malom polugicom) prema brazdi, nakon druge brazde provjeri da li ti plaz ide po dnu brazde i povećaj brzinu (ako je moguće) oranja.

- Kad se skrati brazda onda je još gore. Gura traktor i još gore slaže brazdu čak štoviše iza mene se brazda vraća nazad. Kakva je to mala poluga za naginjanje?





imam i ja stari IMT jednobrazni. imaju malo otvoreniju dasku i zato bas nezaoravaju najbolje. OLT je ipak za njih bog sto se toga tice. jedino imt se nece zgodno zastopati. ja sam kad je tako malo desnu polugu spustio da je vise nagnut ka desno i dobijem malo bolje zaoravanje. ali nemam deflektor a on mu mnogo znaci.i hoce malo brze da se tera. kad je jako tesko ja mojeg smanjim na zahvatu zato sto nema rucicu nego na vijcima se steluje pa zgodno smanjim zahvat na 12-14 col. onda vec bolje radi

- nisam ništa dobio sa naginjanjem. Vjerovatno voli malo brže oranje i to sam skužio, al je zemlja bila takva da sam orao u 3. sporoj. Moj Štore je u 3. sporoj prejak, a u 1. preslab. Velika razlika između tih brzina za rad. Da ima getribu ko IMT bio bi super. Ovaj plug ima deflektor, ali ko da ga nema. Da li orao na 30 ili 25 cm isto. sve mi se čini kad se ore u idealnoj zemlji da odradi posao prosječno, a u težoj katastrofa i tome izgleda nema pomoći. takva je daska i mož ga hebat.

-
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
@KREŠO, da ne pametujemo do Nove godine, poslikaj taj plug.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Kojeg pluga? mislim da sva pera nisu ista. Ja imam 756 i1 br. 16 cola sutra ću ti javiti.
 
Na vrh