• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Ide on 2-3 bez problema na 25cm, čak i sa zekom 4911 di i nije laka zemlja,,
tak da 6211 ak se nevaram ide bez brige
 

navi

Novi član
Tu od
22 Kol 2013
Poruka
21
Vidio sam dosta oglasa o 756 VK,pronjuškaj.

Kaj bi najviše zaoraval?
Kad buš kupoval gledaj da nije popigan i da ima sve na sebi osobito oba tanjur a i vrhove štelajuće na krajevima dasaka.
Ak je potrošen možeš spustiti cjenu a sve potrošeno zamjeniš za oko 600kn i ima djelova dostupnih kod nas.

Zaoravam samo kukuruznište ( kukuruz se bere beračem i to nisko ) i strnište . Ak je posijan ječam slamu tarupira kombajn inače ju ja spremim u bale i pokupim .
Kad veliš tanjure valjda misliš na crtala , a vrhovi štelajući su pera na zadnjim krajevima dasaka ?
Kako bi zetor 6211 orao s 14" visoki klirens FOP 757.20 odnosno imt 610.14
plugom ?

Da li je ovo IMT 10" - neznam jer se na lemešu ne vidi da li ima tri ili četiri rupe , a jedino ga po tome ralikujem . Uostalom da li je to IMT plug i koji je
1xed.jpg
[/IMG]
Molim znalce da ga identificiraju . Hvala
Za njega se traži 3000 ja dajem 2000 no još neznam koliko je cola plug .
Par linkova - nadam se da ne kršim pravila
Koji je najbolji po izgledu i cijeni meni za kupit - molim komentare

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-imt-757-20-fop-dvobrazni-14-c-oglas-8972676
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-imt-12-coli-visoki-kliners-oglas-8968308
-------------------------------------------
Na forumu je bilo dosta govora o kopijama plugova . Evo jedan privatnik iz Leskovca proizvodi plugove sa svim mogućim oznakama . Kvaliteta - samo Dragi Bog zna , no ako taj plug netko kupi za par godina otkud će se znati koji je orginal ???
http://www.agromehanizacija.rs/plugovi.html
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tako je,i nisam se valda preračunaval 25god?
po ravnom 3brza i malo više od pola gasa.
Koji ti @borv imaš traktor?

Zetor ima dobro izreduciran prjenos i težak je dosta moj ima 2800kg a recimo 7211 ima 2900kg.
Taj mu plug nije težak za vuč pogotovo kad ga dobro uštelaš!

@navi za to ti bude zlatni kaj ti treba!
da na to sam mislil kaj si rekel.
Za 14cola ti neznam al mislim da bi išel!
 
Posljednje uređivanje:

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Za veliki plug treba i velik traktor, treba to poslje i tanjurat, a na da te baca sa sica.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Tako je,i nisam se valda preračunaval 25god?
po ravnom 3brza i malo više od pola gasa.
Koji ti @borv imaš traktor?
QUOTE]
Vidiš na avataru--imt549 dv.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Da nisi malo pretjerao..koliko taj zetor ima brzina..ili misliš po ravnom kad je plug u zraku. Ja imam traktor iste snage i isti plug ali o toj brzini niti nepomišljam. Ne kužim se u zetore, možda ima drugačije brzine.

Taj ti Zetor u 3. brzoj ide kao tvoj 549 u prvoj! Na mome Zetoru je prva kao i kod tebe...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
6211 ide sasvim solidno s 2x14" plugom, a taj plug zaorava sve živo :)
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kod mene je puno vrsta zemlje,ali mogu reći jer sam orao sa zetorom 7011i 2x14 i u tvrđoj zemlji mu ga bilo uvrh glave motoru vuči taj plug,a u pjesku si je pjeval...poslje je taj plug zamjenjen sa 2x12 i sad ide bez brige u u tvrđoj zemlji i ima neku brzinu...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,751
Jel se tko susretal sa plastičnim piksama u glavčini od crtala na Imt-u 12"? Znači nisu ležajevi nego su plastične piksne ugrađene u glavčinu crtala.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod mene je veoma stari jednobrazni imt plug. na njemu su metalne biksne i ima mazalicu. moguce da je korisceno takvo crtalo samo su pojedene biksne pa napravljene od plastike
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,751
Pitao sam prvog vlasnika od kog sam i kupio taj plug jel šta kemijao po tome, rekao je da nije ništa dirano po tome i da je to sve orginal gore. Uspoređivao sam glavčinu od jednobraznog IMT-a i nije ista kao i ova na dvobraznom, bez tokarenja je nemoguće bilo kakav ležaj stavit unutra.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Imal sam ja takva crtala na imt 756, majstor mi odrezao stare i stavio nove osovine s ležajevima.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Evo kako sam fiksirao ručku IMT dvobraznog pluga.
Sada sam zadovoljan s mogućnosti štelovanja. Samo sa treba to isprobati kako ide u brazdi.

so2j.jpg


Hvala na preporukama iz ranijih postova.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,751
Imal sam ja takva crtala na imt 756, majstor mi odrezao stare i stavio nove osovine s ležajevima.
A ja sam uzeo normalne ležajeve i tokar će mi potokarit glavčine tako da mogu nabit ležaj unutra.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Imam jedno pitanje za sve vas poznavaoce IMT plugova. Kakav je plug imt 701 dvobrazni, jeli to 14 ili 16 cola ? Danas sam slučajno naletio na jednog čovjeka na polju pokraj mojega i zaustavim ga jer sam videl oznaku imt 701 a nikad prije se nisam susretal sa istim pa smo malo bacili razgovor oko plugova i čovek veli da je 16 cola, teral ga je sa torpedom 60ks oznaku neznam! Uglavnom uvjerava on mene da moj ursus mora vleči 2*14 bez problema a opet drugi mi tvrde da mu je 2*12 taman, sad sam u nedoumici jer je čovek zaoraval sa ovim kukuruzovinu iza berača ko od šale a kod nas je masna ilovača i kaj je najsmješnije torpedo se uopče nije bunil nekaj preveč a sve je zatrpaval baš ljepo, ja sam 190 i kusur, stal sam u brazdu i skoro pa do koljena dubina!:icon_scratch::confused:
 

Najnoviji postovi

Na vrh