• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Na preoranoj livadi su uvjek prvu godinu najbolji kukuruzi bez obzira kad ju izoreš :)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
to nisam znao! Al kažem da i u onoj sušnoj godini se uredilo dosta dobro za sijetvu, ove godine isto tako imam samo na drugoj njivi....:)
 
D

DevelopmntDiggie

Guest
Hoce li mi ko odgovoriti na pitanje ?

Imam 755 plug lazni,i njemu je druga brazda uvucena pod trag druge ,znaci zadnji raonik ide 5 cm u prazno..dok kod komsije koji ima original 755 lepo zadnja brazda ide po liniji druge ? molim znalce za odgovor
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
hajde poslikaj taj plug da se vidi o cemu se radi. nesto mi se sve cini da ti nije dobro podesen ,da ti neide u ravni sa traktorom. kako cemo ovako napamet pricati , mozda je i kriv .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Najvjerojatnije je zadnja brazdj spigana,nekaj si cupal s njim i spigal i sad te zeza.
Daj najmanje 4 slike sa 4 strane al ga obavezno stavi na beton na ravno pa slikaj e onda mozda odgonetnemo.:(nerd):
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Pa u koliko ih verzija nece napraviti :eek:
Plug je 16 cola!

Evo i mog,pronađi razliku,hehe
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
tvoj ima onu uzdužnu kosu cijev okruglu što ide do top-linka,a kod mene je kvadratna.....
sutra idem prvi put orati sa njime,al će bit veselja..:(giggle):
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
imt752-10 treba da je dubljeg klirensa .nevidim na raniku koliko sarafa ga drzi. ako je sa 4 vijka toje 16col. ako je sa3 vijka pricvrscen moze biti 12-14 col. nemam sad tabelu tacno sta im znace oznake ali uglavnom se sve svodi na klirens i koliko je pluznih tela. najlakse ti je odrediti zahvat merenjem brazde. 1 col ti je 2,5 cm pa vidis koliko odorava u sirinu brazdu kad je pravilno podesen . ako je ranik pojeden bice nesto manje
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa u koliko ih verzija nece napraviti :eek:
Plug je 16 cola!

Evo i mog,pronađi razliku,hehe

Dečki, ti vaši 752 plugovi ako se ne varam nisu original IMT, jedini original IMT jednobražnjak je 610.10, a sve ovo ostalo bi trebalo biti LEMIND, odnosno suradnja IMT-a s Lemindom.

No čekamo BOBU da nas prosvjetli :)
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
U pravu si šanana,znam da je ovaj moj lemind.
samo sam htio ukazati da je moj starog kova tj. orginal.
A ovaj mtd-ov neki novije proizvodnje,sa slike ne vidim kakva je ručka,ali bojim se da je taj upitne kvalitete.
mali,alen jako lijepo ;)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
imt 752 treba da je original imt i ima ga u tabeli imt. ovaj 752.10 moze biti u saradnji pravljen. radio je imt u saradnji i sa lemindom i osjekom.
 
B

BAGERISTA

Guest
tvoj ima onu uzdužnu kosu cijev okruglu što ide do top-linka,a kod mene je kvadratna.....
sutra idem prvi put orati sa njime,al će bit veselja..:(giggle):

Češ znat orat s tim MTD---ac..:(think):
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Naletio sam u oglasniku na 1br imt-a 12"
Znam za 14 i 16" da su se radili ali nisam cuo za 12. Dali je to krivo napisano ili stvarno ima i takvih?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Naletio sam u oglasniku na 1br imt-a 12"
Znam za 14 i 16" da su se radili ali nisam cuo za 12. Dali je to krivo napisano ili stvarno ima i takvih?

Po imt katalogu je 752.1 je jednobrazni plug 16cola ili ti 40cm radnog zahvata,max dubina oranja 33cm,tezina 145kg.
Drugi jednobrazni imt nema po katalogu.
756.2 je dvobrazni plug 12cola ili ti 30cm radnog zahvata,max dubina 25cm tezina pluga 241kg..
Svi plugovi u kaualogu imaju okruglu cjev od top linka do pluga.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
ore

Kad imas deflektore na daskama, sva zemlja koja prelazi preko vrha daske, dolazi na deflektor koji ju baca na dno brazde i za plugom ne viri nista. kad nemas deflektore i ores, IMT plug naslanja brazde jednu na drugu i pozna se trag trave, strnja cega vec zaoravas cjelom duzinom.

Vise NIKADA ne bih bez deflektora orao, razlika je nebo i zemlja.

na 755 ne dolaze nesto posebno do izrazaja, jer taj plug i ovako i onako okrece malo zemlje na svakoj dasci, bez obzira na dubinu oranja, ali pomognu. jedva cekam da nabavim 756 to ce onda biti oranje...

Sta kazes stavit deflektore na olt 2x25. Ima li svrhe to montirat i na isti plug ona pera na kraj daske
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
da li netko zna gdje se može kupiti naljepnica IMT 756 visoki klirens - prilikom pjeskarenja nisam zaštitio pa tako ostao bez oznaka,pitao u Bosni na pijaci ali za sada nemaju ništa ,tako i OLT
 

Najnoviji postovi

Na vrh