• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Pa trebalo bi pisat iza brojeva visoki klirens.

A ne znam ja el bi trebalo pisati, nisam stručnjak, al plug je do grede visok 70 cm sa starim lemešima.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Onda nije visoki klirens nego nekaj izmedu.
Izgleda mi ko da nije orginal imt.
Neznam tak mi se cini al ne mora znacit da nije orginal.
E i zadnja ruka nebi smjela puknut ak je dobar materija.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
E ne znam to ništa, vjerujem da će Bobo znati!
Ja sa njim orem kukuruzovinu bez štopanja i baš mi nikada nije se zaštopao, a uvjek bude dosta mase jer kukuruzi budi visoki dosta...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ovaj plug iz oglasa ima elemente ALKARA !!! Ja imam Alkara pa vidim da su i greda i ploče takve !
Al rala nisu .... Vjerojatno je od dva pluga radjen jedan ??!! I Alkar je 76 cm visok od poda do grede
 
B

Bobo

Guest
Koji plug iz oglasa?!?

Nego, ovaj 756 je po svemu sudeci kopija. Samim time sto je pukao, zbog naljepnice, zbog upore na piramidu i tako... Da ima vise slika, bilo bi i vise detalja...

Jesu li ovi deflektori bili kad je plug kupljen ili si ih naknadno stavljao? Takve jos na IMT-u nisam vidjao...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Koji plug iz oglasa?!?

Nego, ovaj 756 je po svemu sudeci kopija. Samim time sto je pukao, zbog naljepnice, zbog upore na piramidu i tako... Da ima vise slika, bilo bi i vise detalja...

Jesu li ovi deflektori bili kad je plug kupljen ili si ih naknadno stavljao? Takve jos na IMT-u nisam vidjao...

Deflektori su sa drugoga pluga OLT-a 10 cola što imam..On je imao one plastične kada je kupljen.. to vidim i ja da nije orginal IMT.. U ono vrjeme kupili novi plug koji nije potrošen, i kupili gore nego polovno, plug smo naručili u trgovini i išli smo po njega već kada je bio kupljen u onoj trgovini u Bartolovcima ako ju znaš.., al nek se još malo daske potroše i bude neki drugi ga zamjenio..
 
B

Bobo

Guest
Ahaa, taj...

Ne, varas se. Ono na oglasu je plug u original izdanju kakav je iz IMT-a izasao.

Imas plugove tipa OLT slavonac 2x12" i njih je naj prije pravio IMT po MF licenci posto je to u originalu MF plug. kasnije su u OLT-u preuzeli licencu za te plugove. Slavonac i alkar imaju ISTE daske tako da te to pocelo buniti a ovdje se radi o original IIMT Proizvodu.

Isto tako je IMT imao kverneland licencu za zitne sijacice koju su takodjer poslije proslijedili OLT-u i OLT dan danas pravi sijacice s tim sjetvenim aparatom pod nazivom GAMA 14, GAMA 18 itd...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
A gle... Ne razmem se ja u plugove ! Samo sam videl da ima te elemente pa eto.... napisal sam to !
Ipak si ti, Bobo Magistar za plugove !! Hvala na poduci !
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Bobo evo i sa druge strane, crtalo također nije njegovo, kupljeno je novo prošle godine..
dsc0046lb.jpg
[/URL][/IMG]
 
B

Bobo

Guest
Ma da, plug je 100% kopija, pogotovo sto su od olt posavca deflektori gore i vidim da segmentirana ploca nije djelo IMT majstora...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Ma da, plug je 100% kopija, pogotovo sto su od olt posavca deflektori gore i vidim da segmentirana ploca nije djelo IMT majstora...

Ma Bobo ja sam deflektore stavio gore od drugoga pluga OLT-a što imam, pogledaj u temi gdje sam se predstavio moj drugi plug je tamo i nema deflektore, moram mu kupiti..:icon_e_wink:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Plug je kopija 100%, imam takvog istog doma, ne ore več jedno 7-8 god, stoji pod šupom.
Pljunuti takav isti, djed ga nakad dovezo iz slovenije, kao nov IMT plug :) nije se tad znalo da bi mogla biti i kopija :)

Nego, 756 može biti 63 cm ako je visoki klirens. Nemože biti 70 ako mjeriš do grede, znači ne njegovu ukupnu visinu!!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Plug je kopija 100%, imam takvog istog doma, ne ore več jedno 7-8 god, stoji pod šupom.
Pljunuti takav isti, djed ga nakad dovezo iz slovenije, kao nov IMT plug :) nije se tad znalo da bi mogla biti i kopija :)

Nego, 756 može biti 63 cm ako je visoki klirens. Nemože biti 70 ako mjeriš do grede, znači ne njegovu ukupnu visinu!!

Jutros baš mjerio i ravno 70cm do grede, sinoć sam gledao na IMT stranici i također vidio da piše visoki klirens 63cm , a IMT 757 72cm i sad mi ništa nije jasno.. :icon_scratch:

p3100206.jpg
[/URL][/IMG]
p3100205.jpg
[/URL][/IMG]
p3100203.jpg
[/URL][/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Moj 756 je u orginalu i ima plasticne zakretnice blata iznad ploca i metalne nosace. I ima tanjure glatke a ne nazubljene i ima jokruglu cjev od poteznice kaj ide prema zadnjem kraju pluga plug je 87god.
Ovaj je vjerojatno kopija ili su ih kasnije redizajnirali i stavljali losiju kvalitetu materijala.
 
N

Nevjernik

Guest
Ja sam čuo da su neki iz male privrede kopirali imt plugove i prodavali su se takvi pod orginal.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovo je kopija, rađena kod nas ili u SLO. to definitivno, a možda je i koji srbin radio privatno, ima toga kolko hočeš!
Morat ću ja baš izmjerit moj, jer ova tvoja visina od 70 cm mi nikako neide u glavu:icon_scratch:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
a jel mera sa donje strane ili gornje na gredi. mozda vam se tu tih par centimetara neuklapa
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
a jel mera sa donje strane ili gornje na gredi. mozda vam se tu tih par centimetara neuklapa

Na donjoj strani grede, nema logike do gornje strane mjeriti..:)
 

Najnoviji postovi

Na vrh