• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

B

Bobo

Guest
Ne postoji stvar kao "brzi" i "spori" plug...

Optimalna putna brzina za operaciju oranje je od 7-9km/h sve sporije od toga ne valja za zemlju, sve brze od toga ne valja za stroj...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne postoji stvar kao "brzi" i "spori" plug...

Optimalna putna brzina za operaciju oranje je od 7-9km/h sve sporije od toga ne valja za zemlju, sve brze od toga ne valja za stroj...

gle ja sam videl jedan mali imt plug neznam oznake tocno covjek ga je vukao sa imtom 539 u 3 sporoj manje od pola gasa znaci jako sporo a mali okrece zemlju ko nis al su njegove ploce jako uvinute a na imt 756 su dosta ravne pa mu treba veca brzina al neznam tocno koja, vjerojatno u prirucniku pise o tome pa bi trebalo pogledat ak ga neko ima.
 
B

Bobo

Guest
Da se razumijemo samo jednu stvar.

IMT 755 (10" zahvat po brazdi) i IMT 756 (12" zahvat po brazdi) imaju IDENTICNE daske i kompletne glave samo je rama na gredi kod 756 produzena da se poveca razmak izmedju pluznih tjela i samim produzivanjem po dijagonali se dobio i zahvat 12" po pluznom tjelu.

Ako traktor mora polako vuci plug, jasno je da to nije standardna godina i da su uvjeti otezani a ako stalno mora ici 3. sporom to nije oranje. bolje da je za njega zakopcan 1x16" i orao bi ko covjek. Bolje zaoravanje, u 1. kud god hoces, dubina do 30cm u laksim tlima ik 539 ga nosi bez ikakvih problema...

Koliko si siguran da se radilo o IMT plugu? da nije bio onaj mali leskovacki "premetnjak" koji ima jako uvrnute daske?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ma vraga...meni trebaju samo te felge jer mi paše raspored rupa tak da bi si uzel felge a gume i zračnice prodaval...a za koj bi to trebal i z felgama??

Da se razumijemo samo jednu stvar.

IMT 755 (10" zahvat po brazdi) i IMT 756 (12" zahvat po brazdi) imaju IDENTICNE daske i kompletne glave samo je rama na gredi kod 756 produzena da se poveca razmak izmedju pluznih tjela i samim produzivanjem po dijagonali se dobio i zahvat 12" po pluznom tjelu.

Ako traktor mora polako vuci plug, jasno je da to nije standardna godina i da su uvjeti otezani a ako stalno mora ici 3. sporom to nije oranje. bolje da je za njega zakopcan 1x16" i orao bi ko covjek. Bolje zaoravanje, u 1. kud god hoces, dubina do 30cm u laksim tlima ik 539 ga nosi bez ikakvih problema...

Koliko si siguran da se radilo o IMT plugu? da nije bio onaj mali leskovacki "premetnjak" koji ima jako uvrnute daske?

Da bil je mali imt plug. Ja svoj vucem 3brza po ravnom i ide super bez forpsiranja a okrece super.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
i ja imam zetora 5211 i imt 756 visoki klirens. Ore super s tim plugom,ja orem 3com brzinom po ravnom. Kojom brzinom ti ores? E kad sve postelas i udes u brazdu popusti lance kaj drze ruke hidraulike da budu labavi lagano,znaci dok si u brazdi i nebu vise nikam vuko ja volan ni ne diram prakticki,e da i to su brzi plugovi i njima treba brzina da bi super okretali. Naravno ovisi o vlagi i tvrdoci tla.

Ma popustim ja lance al svi pricaju kad ga dobro nariktaš kao možeš izač van iz traktora i on ide sam po jarku i neče nikud a ja sam to probal i kak god ga nariktam nikad baš nije to tak, al opet sve u svemu dobro je, traktor se ne muci, brazde su sve jednake i ide duboko kolko oču. kaj se tiče oranja sa tom kombinacijom zetor 5211 i imt 756 sve je super, orem u drugoj pod punim gasom jer kako si rekao treba mu brzina da se brazde ljepo okreču, ide i u trečoj al imam osječaj da se nekak traktor muči, temperatura je normalna i ne diže se ali traktor skače jer je prebrzo tak i onda i plug skače i nisu mi ljepe brazde pa zato baš i ne prakticiram treču brzinu...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A ja čuo priču od jednog starijeg čovjeka da nevalja brzo orati jer brzo oranje jako sabija zemlju!
Ima rusa 820 i landsberga 3x14" i veli da se kreče brzinom 6-6,5 km/h
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A ja čuo priču od jednog starijeg čovjeka da nevalja brzo orati jer brzo oranje jako sabija zemlju!
Ima rusa 820 i landsberga 3x14" i veli da se kreče brzinom 6-6,5 km/h

Gle puno ljudi tak prica da kad brze oru da im skace i naravno neudobno,al decki posel je prije gotov i brazde su super preklopljene a to je najbitnije kaj ne?
Moj 5211 87god. Ih vuce bez velikog naprezanja u 3 kazaljka na sredini zelenog vec 23god.i nikad se nije pregrijal temp je uvjek na 92stupnja c.
Na onoj stangi na plugu postelaj tak da prva brazda hvata isto koliko i zadnja i ici ce ti ravno traktor

A ja čuo priču od jednog starijeg čovjeka da nevalja brzo orati jer brzo oranje jako sabija zemlju!
Ima rusa 820 i landsberga 3x14" i veli da se kreče brzinom 6-6,5 km/h

To nije istina jer kad ides brze plug bolje razbacuje i time je zemlja odignuta a i rahlija,al naravno ovisi kaj orjes dal cjelinu ili obradivanu zemlju i kakva je vlaznost
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da se razumijemo, i ja orem 7-10 km/h, dakle dosta brzo...sve ovisi o uvijetima i tipu zemljišta.
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
u mom selu zivi baba koja je 3 puta pobjedila na titovoj brazdi ja iskreno to ne pamtim nisam bio ni rodjen tada,ali kazu ljudi da je to bilo kao nacrtano kad je ona orala a jedino je meni priznala da znam i dala mi par savjeta i svake godine joj obradjujem zemlju jer ona se vise ne moze popeti na traktor i naravno ivjek orem bez spanera nebitno kakvi su uvjeti
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
u mom selu zivi baba koja je 3 puta pobjedila na titovoj brazdi ja iskreno to ne pamtim nisam bio ni rodjen tada,ali kazu ljudi da je to bilo kao nacrtano kad je ona orala a jedino je meni priznala da znam i dala mi par savjeta i svake godine joj obradjujem zemlju jer ona se vise ne moze popeti na traktor i naravno ivjek orem bez spanera nebitno kakvi su uvjeti

Bez kojeg spanera.
Ja imam tanjure gore i traktoru je lakse manje trosi a brazde su prekrasne.
Puno je veci otpor bez tanjura.
I ja idem oko 10km/h.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prosle godine sam po treci put promjenio lemese i po prvi put donje daske
(Klizace) i lezajeve nj tanjurima stari su bili u banani skroz,odma drugi plug ide u zemlju ko lud.
Plug je imt756 visoki klirens 88god.
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
imamo isti plug a mislio sam na spanere(lance.vinte) koje su pricvrscene na poluge oni su uvjek otpusteni tako kad plug ide za traktorom da nijedan od njih ne zateze polugu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
imamo isti plug a mislio sam na spanere(lance.vinte) koje su pricvrscene na poluge oni su uvjek otpusteni tako kad plug ide za traktorom da nijedan od njih ne zateze polugu

E pa da nesmiju biti napeti i moralo bi ici ak nije plug spigan odnosno one ruke pa da vlece.
Jesi kad zapel za neki korjen ili sta pa da se nije kaj nakrivilo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ajmo znalci!!!

Dali bude prestavljalo kakav problem ako se lemeši od 755-10" pluga stave na 756-12" plug??
Lemeši su na oko isti, osim što je na 755 zarezan jedan čošak!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ajmo znalci!!!

Dali bude prestavljalo kakav problem ako se lemeši od 755-10" pluga stave na 756-12" plug??
Lemeši su na oko isti, osim što je na 755 zarezan jedan čošak!

nebu problem samo da ti pase raspored rupa 3kom.
Naravno i duzina je bitna al par centimeara ne igra ulogu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Lemeši na 10" i 12" plugu bi trebali biti identični, tako da....neznam ni sam, razlika je kao samo u tom odrezanom čošku.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Lemeši na 10" i 12" plugu bi trebali biti identični, tako da....neznam ni sam, razlika je kao samo u tom odrezanom čošku.

ma to je to stavi gore i teraj nema se kaj desit!
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Iz osobnog iskustva znam da od 756 ide na 755 bez problema, sad kontra nisam čul da je netko stavljal.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Iz osobnog iskustva znam da od 756 ide na 755 bez problema, sad kontra nisam čul da je netko stavljal.

Kakav je plug 755 daj ga opisi koja je razlika od 756?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
imt 755 je 10" cola a 756 je 12" cola

755 mislim da ima samo niski klirens dok 756 ima visoki i niski klirens
756 daleko bolje zaorava biljnu masu
 

Najnoviji postovi

Na vrh