• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

D

DevelopmntDiggie

Guest
@Sanana Odlicno odradjen posao,svaka cast,mogu misliti da je bilo zanimljivo rastavljati i sastavljati plug :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Pohvala za trud:8):

Zakaj nisi stavio na plaz po cijeloj dužini komad lemeša nego samo tako na jednom dijelu?
Sad če plug ič samo po tom navarenom djelu..
 
B

Bobo

Guest
uspio sam pogledati slike na internet exploreru i zaboravio komentirati istu stvar...

Plaz ako vec krpas, mogao si ga usjeci i uvariti novi komad metala a ne ovako sa strane da strsi. Ovo ce ti samo praviti otpor u oranju a onako bi ispalo dosta bolje...

I zasto bi mjenjao crtalo?? Onom sa slike ne fali nista. Ja na jednobraznjaku imam maaaaalo potroseno jos s mog bivseg 755.20 starog 30 godina. toliko reze u zemlju nekih 5-6cm da se brazda ne kida i da se ne zarusava i to je to...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Kaj se tiće plaza....stavil sam tako jer sam takav komad imal, nisam imal cjeli stari lemeš da ga prikrpam gore na plaz.
Cilj mi i je baš taj da se sad vozi po tom komadu i nek njega dere, jer je prednji dio plaza još koliko toliko dobar, a iza je onaj vrh koji se šerafi pa nisam mogel do kraja izvuči taj umetak baš zbog tog.
Dobro bude to tak, nebude to pružalo nikakav otpor razlika između starog i novog djela je kojih 4-5 mm to se bude nakon malo oranja poravnalo i to je to.
Znam i sam da bi bilo bolje da je cjeli komad, ali šta je tu je.

A kaj se crtala tiće....to ti kod mene ne pali da crtalo reže par cm....svjejedno se onda taj gornji rahli dio zemlje urušava. Ja slažem crtala na mojim plugovima da režu 10-15 cm duboko, čak i skroz do kučišta ležaja i to je onda ono pravo!
Strikan je spominjao da mu stalno štopa crtalo i da bi htio staviti veči disk da dublje i bolje reže, sad budemo vidjeli.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Svaka čast šanana na uloženom trudu, ali..bez podrške one plavuše na zidu nebi tak posel išel. :Kiss:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Svaka čast šanana na uloženom trudu, ali..bez podrške one plavuše na zidu nebi tak posel išel. :Kiss:

E tu sam vas čekal:icon_mrgreen::icon_mrgreen::icon_mrgreen:ko bude prvi primjetil:icon_lol::icon_lol:skoro sam ju zapalil dok sam rezal s fleksom...hehe:biggrin:
 
D

DevelopmntDiggie

Guest
E tu sam vas čekal:icon_mrgreen::icon_mrgreen::icon_mrgreen:ko bude prvi primjetil:icon_lol::icon_lol:skoro sam ju zapalil dok sam rezal s fleksom...hehe:biggrin:

Hehehhe e to je pravi rad xDD
Nego jel bi to trebala biti javna kuca ili radionica :D??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Hehehhe e to je pravi rad xDD
Nego jel bi to trebala biti javna kuca ili radionica :D??

Ma rad je ko BOG:icon_kidra:
Ma to je samo radionica, nikakve ilegalne radnje se tu ne odvijaju:8)::(nod):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Neki dan sam otišel do strikana i uzel Eurowolfa, pa sam mu na povratku plug odvezo doma...
Ovo bude ubojita kombinacija :) EUROWOLF 454 i IMT 1x16"

Slika2554.jpg

Slika2555.jpg

Slika2553.jpg

Slika2556.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Bome bude ubojita, za orača...

Za njegovih 5-6 rali oranja godišnje bude super odlična kombinacija. On cjeli život ore s IMT 540 i tim plugom, ovaj novi traktor je preporod za njega, hidro volan i prednja vuča, to mu je sad na 1. mjestu...heheh :):icon_mrgreen:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Za njegovih 5-6 rali oranja godišnje bude super odlična kombinacija. On cjeli život ore s IMT 540 i tim plugom, ovaj novi traktor je preporod za njega, hidro volan i prednja vuča, to mu je sad na 1. mjestu...heheh :):icon_mrgreen:

po meni si mu trebo dodati jos po jednu maticu na nove vijke. cesto se ovi novi hoce otpustati . ali to mozes kad hoces staviti.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
po meni si mu trebo dodati jos po jednu maticu na nove vijke. cesto se ovi novi hoce otpustati . ali to mozes kad hoces staviti.

Eh...o tome sam i ja razmišljao, pošto su šerafi dosta "loši", mekani su po meni malo previše, no budemo vidjeli. Ako se bude otpuštalo stavit ćemo još po maticu na svaki.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Nažalost ja nisam kupac,još uvijek sam u potrazi za svojim... :icon_hang:
Ovog je kolega kupio,za 4800!
Jedino što ga je on farbao i pravio naljepnicu,heh.
Vidi se da je radio,ali za te novce,odličan!
Da mogu ja naletit na jednog takvog,nitko sretniji od mene.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Oooo bemti, 4800 kažeš, pa za te novce takav trobrazni plug nemreš najti nigde na svijetu, ipak je IMT zakon!!
 
Na vrh