• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

B

Bobo

Guest
Kakve, pobogu, naljepnice??

Daske, noge, rama, crtala, odakle god krenes, IMT proizvod...

Istina, vrlo vjerovatno, gotovo 100% sam siguran da ovo nije Beograda ni vidjelo, nego je ovo neka druga tvornica radila za IMT kao nekadasnji LEMIND ili tako netko...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
koliko moja malenkost zna to su samo naljepnice

Heheh...onda ta tvoja malenkost nema pojma.

Ovo ti je 100% IMT proizvod, nađe se pokoji novi i dan danas za kupiti, bio je u Gudovcu izložen jedan prije par godina!


Bobo, da to nije proizvod iz Fabrike mašina i oruđa Boljevac??
Mislim da su oni imali prekretače u ponudi:scratch
 
B

Bobo

Guest
U Boljevcu je radjen program freza, motokultivatora, strojevi za travu (kosilice, okretaci) te traktorske freze i tome slicno...
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
jedan novi jednobrazni imt okretač stajao je u popovači u auto poljostroju ne znam ko će to kupiti
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
jedan novi jednobrazni imt okretač stajao je u popovači u auto poljostroju ne znam ko će to kupiti

Jel ga ima možda još tamo??
Ja sam bio prije nekog vremena zainteresiran za takav plug!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ne znam to sam vidio jesenas zovni pa pitaj, šta ćeš ti sa tim raditi?

Ako je to onakav kakav sam jednom vidio u živo, čini mi se da je to 1x16" i vrlo, vrlo visok plug, idealan za zaoravanje svega i svačega, a bez problema bi ga mogao vuči s traktorom 50-60 ks na dobroj dubini.
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Pala mi je na pamet jedna ideja. Jel bi se na imt 757 mogle stavit glave od imt 756. Znači jel bi pasale rupe za ona 3 šarafa kojima se glava učvršćuje na "nogu" pluga. Mislim da bi se tako dobio plug od 14 cola koji se lakše vuće od originalnog, a onih par cm što zadnja brazda ne bi pokrila mislim da ne bi smetalo. Jedino ne znam kako bi se ponašale daske koje su predviđene za zahvat od 12 cola. Molim napišite svoja mišljenja ili ako je netko to već radio ili vidio nek napiše iskustva.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nisam siguran, to će Bobo bolje znati, ali mislim da se taj 14" plug u originalu kako je vuče daleko lakše od 12" pluga, mislim da je ta prerada totalno bezvezna!
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Nisam siguran, to će Bobo bolje znati, ali mislim da se taj 14" plug u originalu kako je vuče daleko lakše od 12" pluga, mislim da je ta prerada totalno bezvezna!
začudilo me tvoje mišljenje. dublja i šira brazda se lakše vuće :icon_pidu:
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Pala mi je na pamet jedna ideja. Jel bi se na imt 757 mogle stavit glave od imt 756. Znači jel bi pasale rupe za ona 3 šarafa kojima se glava učvršćuje na "nogu" pluga. Mislim da bi se tako dobio plug od 14 cola koji se lakše vuće od originalnog, a onih par cm što zadnja brazda ne bi pokrila mislim da ne bi smetalo. Jedino ne znam kako bi se ponašale daske koje su predviđene za zahvat od 12 cola. Molim napišite svoja mišljenja ili ako je netko to već radio ili vidio nek napiše iskustva.

to ti je čisti promašaj sa tim ništa nećeš dobiti a i rupe ti ne pašu. ako imaš visoki 757 možeš napraviti niski pa ćeš malo lakše vući ali teže ćeš zaoravati draču. ili da suziš ramu pa dobiješ manje coli a glave ostanu iste
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e da imate stari imt plug ko ja podesavas kako hoces od 10 - 16 cola. to je oznaka imt 16021 ,a ore i do 40cm zgodno . zaorava sve i nestopa. prosle godine slucajno naletim kod jednog dede i kupim za 60 eur.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Daj nabaci koju sliku od tog pluga baš me zanima kako izgleda taj IMT štelajući
 
B

Bobo

Guest
Nisam siguran da li pasu rupe 756 na rupe 757 ali koliko znam da je mala imt daska u originalu projektirana za zahvate 12" i 14" a velika za 16" i 18"...

Nesto mi govori da rupe pasu no ne mogu biti 100% siguran u ovu tvrdnju posto to nisam nikada mjerio. Bas sam nekidan pitao u vezi rupa na srpskom forumu mozda je netko premjerio pa odgovorio 100% sigurno.

To da ce se lakse vuci u to ne ulazim, ali da ces izgubiti na dubini obrade, to je sigurno. Mala imt daska na zahvatu 14" bi radila dobro u skandinavskim uvjetima oranja gdje se naj dublje oranje obavlja na 25cm dubine i nikad dublje. no kad mi zapizdimo 757 na 30cm i "jos malo" jos mu fali da bi sve progutao kako treba i zato tu dolazi do izrazaja velika IMT daska na 16" rami. Taj pug radi cuda.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Daj nabaci koju sliku od tog pluga baš me zanima kako izgleda taj IMT štelajući
sutra cu ga slikati ,to je imt u saradnji sa livnicom osjek radjen u saradnji. star je bar 40 god ali ore perfektno ,bas me odusevio. skoro sam ga ocistio i ofarbao jer ga nisam mogao gledati vise koliko je zapusten bio stajao u korovu vise od 20 god.
 
B

Bobo

Guest
Mislim da znam kakav je to plug... rama je spojena iz dva djela sa puno sarafa i to s cetvrtastim maticama?

Imao sam takav plug, od dva dvobrazna pravljen trobraznjak... orao je fino dok nisam pokupio skriveni panj s njim...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
evo ga starina od imt
05022013332.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
B

Bobo

Guest
Ma daaaj, obican jednobraznjak 16" nikaki podesivi plug...

Taman se ponadao da ces imati onakav dvobraznjak podesivi u dobrom stanju...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pogledaj gde je zardjalo gde su alke bile za stezanje. pomeranjem osovine dobijas od 10-16 coli zahvat. sad je na 16 stavljen ima zavaren granicnik ispod osovine. a stavio sam ga na otprilike 10-11 coli jer sam orao parcelu gde je vocnjak bio i nije orano vise od 50 god. isao i do 40cm da povadim sto vise korenja zaostalog
 
B

Bobo

Guest
Kolega, tu se ne stela zahvat pluga, nego njegova "geometrija" dakle da se ne otima za traktorom. osovina se da pomaci na svakom plugu u stranu ali to nikako nije stelanje zahvata.

Istina, moze se s bilo kojim jednobraznjakom orati od 1" do 20, cak i 22" ali to nije to.

Uglavnom, svaki jednobraznjak je plug podesivog zahvata.
 

Najnoviji postovi

Na vrh