• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

B

Bobo

Guest
Rijetko sam nailazio na raonike, daske i ostale djelove za IMT da su bili "dobri" naj blize dobrom je PLAMEN (bar ono sto se da naci kod nas) osim ako netko ne uvozi FRANK djelove...

Jedino sto sam nasao da je zahvalnije od PLAMEN raonika su neki poljski za 95kn komad samoostreci, kupljeni negdje 2007 i plug je orao jako puno s njima i s njima je i prodan, samo sam morao spiceve navariti jer su se malo bili pojeli...

Kod mene su namontirani lemesi koje su proizvod kovacke radnje Lovrenčec (150kn komad, kopija originala). Njih sam ganc nove dobio na plugu i u suhoj zemlji ulazi kao lud. Recimo, plitko ljetno oranje nisam s "vogelom" mogao dok je "kverneland" odradio posao. Dosta se lako vuce jako sam plugom zadovoljan

Isao sam na natjecanje, nisam napravio nista, izorao sam "bananu" od njive i bio zadnji :(

Inace s plugom jako zadovoljan.

Igrom slucaja imam ove slike ;)

CZ6G5.jpg

z7b5p.jpg

Uf9F.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
U Velikoj Čerešnjevici su dva kovača, Lovrenčec i Trstenjak, ja uzimam večinom od ovog drugog i željeza su dosta loše kvalitete, no nisu tak ni preskupa, on mi ih i otkiva kasnije, zadovoljan sam ja, ali sve se to prebrzo potroši, špicevi samo nestaju.

Probao sam ja več svašta još mi je jedino preostao PLAMEN asortiman pa onda budemo vidjeli.

Rekao si da Plamen radi za ovog mog Kvernelanda lemeše 12", znači to su oni s velikim izvučenim špicom i malo drugačijeg oblika od IMT-a, moral bi to nabaviti od njih, siguran sam da bude plug drugačije orao, ovi sadašnji mi prave probleme.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Postupak montaže bi bio sljedeći. Skineš dasku, staviš čelo na dasku, (rupe na rupe) i zacrtaš i taj dio daske odrežeš i to je to. Sve se zatim prišerafi na svoja mjesta.
pogledaj moj post broj:536 u ovoj temi, ja nisam dasku skidao dolje nego otšarafio ona prednja dva šarafa na njoj zacrtao prema novom čelu i izrezao, stavio novo čelo i prišarafio s tima dva šarafa.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735

Znam, čuo sam se s tim gazdom.

pogledaj moj post broj:536 u ovoj temi, ja nisam dasku skidao dolje nego otšarafio ona prednja dva šarafa na njoj zacrtao prema novom čelu i izrezao, stavio novo čelo i prišarafio s tima dva šarafa.

Vidio sam, odlično izgleda.
Nego daj mi reci gdje si kupio HUĐIK djelove??
Jel ima neke razlike u odnosu na PLAMEN, gledam na internetu, izgleda mi identično?!
Si možda radio usporedbe dijelova, cjenovno?
 
Posljednje uređivanje:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Vidio sam, odlično izgleda.
Nego daj mi reci gdje si kupio HUĐIK djelove??
Jel ima neke razlike u odnosu na PLAMEN, gledam na internetu, izgleda mi identično?!
Si možda radio usporedbe dijelova, cjenovno?
kupio sam u šidu na sajmu, pratim srpski forum i tamo svi hvale hudjikove proizvode, a naroćito deflektore jer plamenovi nevaljaju. pisao već o tome u temi oranje, s ovim kako imam sad uradjeno preporodio sam se u oranju, od dubine, do manje potrošnje goriva.(tamo gdje ste se ti i bobo sprdali s mojom dubinom oranja).
 
B

Bobo

Guest
Cuj, ni ti resetkasti hudjikovi nisu nesto... ispravljaju se u radu. Kolega ima na 757 plugovima i na dvobraznom i na trobraznom. Plamenovi su pucali, konkretno najdonje pero koje ima i najvise tereta na sebi. Hudjikovi ne pucaju ali su se nakon 500ha oranja skoro skroz ispravili... Na manjim plugovima 755 ili 756 moguce da rade dobro. Ja imam kod sebe neka povisenja, mislim iz cresnjevice, lovrencec da ih je pravio, i takodjer su se ispravljali dok im iza nisam napravio pojacanje. Potrosnja zanemariva a posao koji odrade je i vise nego odlican.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Riješio sam danas zadnji raonik na FOP-u.
E ak neće htjeti ulaziti u zemlju, onda stvarno neznam...MA MORA!!!

Stari prednji raonik je poslužio kao dobavljač špica...
Slika2482.jpg

Slika2483.jpg

Slika2480.jpg


I evo ga, ko tvornički :)
Slika2487.jpg

Slika2488.jpg

Slika2486.jpg

Slika2484.jpg

Slika2485.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Dao si si truda:prayer:

ALI,kaj nije bilo lakše navarit samo špicu na vrh lemeša i gotovo,nego si ovako zrezuckao lemeš?

Nekaj tipa kak sam ja napravio:
20390998.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
E kolega, moraš misliti i na to da če se ovaj lemeš zatupiti i da ga bude trebalo odnesti kovaču na otkivanje.
Ovog mog otkuje bez problema i još bude orao koliko hočeš, a ovog tvog nebude mogo baš dobro otkovati.
To mi je davno rekao kovač da ako več švasam na lemeš, nek onda švasam tak, nek ne švasam gore na njega ništa baš zbog kovanja kasije.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
E kolega, moraš misliti i na to da če se ovaj lemeš zatupiti i da ga bude trebalo odnesti kovaču na otkivanje.
Ovog mog otkuje bez problema i još bude orao koliko hočeš, a ovog tvog nebude mogo baš dobro otkovati.
To mi je davno rekao kovač da ako več švasam na lemeš, nek onda švasam tak, nek ne švasam gore na njega ništa baš zbog kovanja kasije.

A tak to ide,još nosiš i na kovanje taj lemeš..
Davno sam to izbacio iz upotrebe jer nema tu kruha,jedva sam uspio djeda odgovorit od toga kovanja,jer ipak ti stari ljudi kak su nekad radili misle da i sad tak treba..On je svoje isto nosio kovat i nakon preoranih 5ha vratili se na staro,takav je tip tla kod mene..E kad sam ja uzeo lemeš u svoje ruke pa navario ovakvu špicu samo me bljedo gledao,al od onda više ni ne pomišlja na kovanje lemeša..;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ma razmem ja tebe skroz, nema tu nikakve mudrije. Kad uzmemo lemeš kod kovača, dobim ga malo jeftinije i još mi ga kasije jednom ili dvaput otkuje isto jeftinije i tak mi izdrži do 100 rali oranja jedan par.
Prednji sam stavil drugi puta otkivan, a zadnji evo složil tak kak je i nema više odkivanja barem jedno 20-30 rali, a do jeseni idu sigurno novi samooštreći gore.
 
B

Bobo

Guest
Je, pravio je IMT takve plugove jos davnih dana, samo sto nije za njih postojalo trziste...

Mislim da je Dino ovog isao gledati, ne znam gdje je zapelo ;)
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
639
aha znaci pravio je , a bilo mi cudno jer nisam nikad vidio takav plug pa sam moro da pitam :partyman:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Je, pravio je IMT takve plugove jos davnih dana, samo sto nije za njih postojalo trziste...

Mislim da je Dino ovog isao gledati, ne znam gdje je zapelo ;)

Da,isao sam ga gledat,ali gazda je bio u njemackoj,a zena nije znala ni gdje stoji plug,da ga pogledam. A kolege mi govore da za te novce mogu kupit neki zapadni,pa su me trenutno odgovorili od ovog,vidjet cemo,ima vremena :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh