• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

I

IMT-533

Guest
mene je on odličan..malo je preveliki za moj traktor ali nema veze :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Da, ali mora ga drzati na spaneru... U ravnici to MOZDA i lici na nesto, ali po brdima to ne pije vodu...

A zasto mu ne prodas svoj trobraznjak, pa da ore ko covjek?

Ravnica i lagana zemlja pa dobro ispadne,španer obavezno mora bit stegnut..

Odustao od prodaje pluga..
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
plamen:

daska 55 EURA
raonik samoostreci 35 EURA
ronik obicni 20 EURA
plazovi oba komplet 30 EURA,
sve komplet dodje znaci

180 EURA
 
B

Bobo

Guest
Za malu dasku ili veliku, tj 12" ili 14" ?

U Rumi na vasaru prije godinu-dvije je covjek pregovarao za tri KOMPLETNE glave s resetkastim daskama za vogel-noot trobraznjak i po komadu je bilo 180€

Znaci, nosac daske (kozlac), daska, raonik samoostreci, plaz, deflektor i nosac deflektora te svi vijci, svesipke i glava sastavljena spremna za montazu na plug...

Kvalitetu djelova ne znam, ali je imao jednu glavu izlozenu i to je TO, nista na oko ne fali, jedino kad se uvali u zemlju da se nece sve isavijati zivo na njoj...

Onda bolje i PLAMEN kad znas da neka firma stoji iza proizvoda.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
14 cola, IMT 757,mislio sam to ganjati iz rume,a ovo mi je u bijeljini, blize je i nema granice.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
U cemu je problem?
Kupio bi ga a nisi siguran dali je 12 coli?
pa premjeri ga brate.
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
piše 755 12 coli, ili je greška u 755 ili 12 coli, ne mogu ga izmjerit jr mi nije blizu
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Pa ako si zainteresiran za plug,odes vidjet i odmah izmjeriš.
Ako nadjes blize boljeg,zaboravi na ovog,jer ocito covjek ne zna sto prodaje. :) .
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
prodajemplugimt75510vir.jpg


prodajemplugimt75510vir.jpg



vrijedi li ovaj 755 10 coli 2600 kn
 
B

Bobo

Guest
Cuj, vrijedi-ne vrijedi...

Ja sam moj 755.20 NK prodao za 1800kn. Imao je nova prsa na daskama, daska jedna pukla i povarena prije nego sam ja bio rodjen, metalni deflektori, i jedno crtalo od olt PTO pluga. Imao je i samoostrece raonike, ali su se naorali dosta...

Jedan kolega je kupio za 2 000Kn 755.20 NK a plug je u dosta dobrom stanju samo je dugo stajao ima obadva crtala ali plasticne deflektore one original zelene, tako da se i po tome vidi da plug nije puno radio.

sad davati 2600kn za plug na kojem se vidi da su cela daski vec po malo naceta (ali ore to jos godinama) po meni i nije realno... Treba ga premjeriti da nije pomotan, usukan, treba provjeriti luft na osovini itako, traziti dlaku u jajetu i spustati cjenu.
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
možeš li mi molim te objasniti što treba mjeriti, danas bi kupio plug svakako jer bi sutra orao, pošto nemam vremena to ostravljati za kasnije, počet će kiše i hladno i onda do proljeća ništa, a htjeo bi da prek zime bude izorana zemlja.

mada i ovaj savjet mi puno pomaže
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

Bobo

Guest
Treba staviti plug na ravnu podlogu da se vidi da plug nije usukan. Treba mjeriti razmak izmedju prednje i zadnje glave na više mjesta i treba svugdje biti jednak (pocetci daski, krajevi daski, gornja i donja ivica daski...) Ako se ove mjere ne poklapaju +/- 5mm plug bi mogao lose orati i tesko se vuci iza traktora, mada kod ovih malih plugova to nije toliko ni izrazeno.

naravno, gledaj da je u sto boljem stanju, da su lezajevi na crtalima dobri da su daske i gore a pogodovo dolje dovoljno debele tj. da nisu previse potrosene...

Ono, osnovne stvari...
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
Hvala ti puno, idem gledati par komada pa ako ga još danas kupim stavit cu slike.
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Probaj malo spustiti cijenu Daske su dosta pohabane tak da vjerovatno nisu ni predebele. Lemeši su ti 12" ne 10". Lemeši od 10" ti imaju zadnji kraj odrezan pod 45 stupnjeva.
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
evo kupio jučer plug imt 755, po meni u jako dobrom stanju, jedino fali jedno crtalo, lemeši su novi.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

stavit cu slike u temu oranje da se vidi kako radi.
ja zadovoljan do sada sam orao s 1x16 i nikako ga nisam mogao ustelat s ovimmi je toliko lakše da je neusporedivo
 
Posljednje uređivanje:

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Odreži na lemešima na zadnjem kraju 5 cm. pod kutem od 45 stupnjeva još bu lakše traktoru a i prva brazda ti bu manja. Plug jako dobro izgleda vrijedi te novce:D
 

Najnoviji postovi

Na vrh