• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Cjevas 12" jel znas koja mu je oznaka? 701 je 14" a za 12" ne znam...

755 i 756 imaju identicne daske, samo je rama razlicita, kao sto 757 i 758 imaju iste daske, samo je veci zahvat...

nema plocice, zato i imam muke...
Imas slike sam stavio na stranici prije.
Kad sam mjerio razmak od vertikala koje nosu pluzna tjela on iznosi 30cm (sto je nepunih 12"), nisam mjerio bas od plaza do plaza!
Po meni ovaj moj ne moze imat dasku kao na 757 ili 758, jednom prilikom sam vidio taj plug, to je meni izgledalo toliko veliko da mu ovaj moj izgleda ko predpluznjak!
Najvjeroratnije ovo priblizno odgovara plugu 756.
 
B

Bobo

Guest
Ufff, imas viska rupa na dasci u odnodu na 10"-12" IMT dasku... Tocnije, rupe za nosac deflektora su ti neke pomaknute, tj imas jednu vise. Na IMT se sarafa pod druga dva sarafa...

Znas sta, probaj negdje u trgovini posuditi ili dasku ili celo pa usporediti rupe na dasci i jednoj i drugoj, ali mislim da to ne bude stimalo...

Daske od 14" cjevasa i obicnog pasu jedne na druge, nema problema, ali sad prvi puta vidim da su i 12" pravili... Koliko si uopce siguran da se radi o IMT proizvodu?
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Ufff, imas viska rupa na dasci u odnodu na 10"-12" IMT dasku... Tocnije, rupe za nosac deflektora su ti neke pomaknute, tj imas jednu vise. Na IMT se sarafa pod druga dva sarafa...

Znas sta, probaj negdje u trgovini posuditi ili dasku ili celo pa usporediti rupe na dasci i jednoj i drugoj, ali mislim da to ne bude stimalo...

Daske od 14" cjevasa i obicnog pasu jedne na druge, nema problema, ali sad prvi puta vidim da su i 12" pravili... Koliko si uopce siguran da se radi o IMT proizvodu?

a gledaj, ti i forum ste mi refernca!
Niko drugi ne zna nista, odnosno tako se ljudi deklariraju!
Gledajuci ovu temu od pocetka, listajuci oglasnike i druge izvornike, dosao sam do zakljucka da je ovo IMT plug najvise zbog vucnog vratila.
Moze bit da grijesim, ali nemam ni puno izbora, se-kra i slicni neznaju uopce za stariji plug od 754.
 
B

Bobo

Guest
Uff, 701 se proizvodio dosta prije, jer je rama "cjevasa" direktna kopija kvernelandove... MISLIM cak da je 754 prvi IMT plug s cetvrtastom kredom, i da su od njega nastale ostale izvedenice, tipa 756.25, 757.35, 757.35 i tako dalje, da bi se doslo do 755.20, 756.20 757.20 kakve ih i danas poznajemo...

Sve daske koje se i danas koriste su radjene u suradnji s kvernelandom, a na 701 i 754 su original kverneland daske i na modelima koji avrsavaju s .25 i .35 To su prvi plugovi koji su iz IMT-a izasli da lice na ove danasnje. kasnije su napravili 755 756 757 758 sa svojim daskama...

Ja pojma nemam koje su daske na tvom plugu, ali pogledaj sa zadnje strane daske, trebao bi biti zig tipa neke strelice i serijski broj dijela... Kod mene na 754 i daske i pera imaju zig i serijski broj prema kojem sam nasao da je na 754 daska "Kverneland No. 1"
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Uff, 701 se proizvodio dosta prije, jer je rama "cjevasa" direktna kopija kvernelandove... MISLIM cak da je 754 prvi IMT plug s cetvrtastom kredom, i da su od njega nastale ostale izvedenice, tipa 756.25, 757.35, 757.35 i tako dalje, da bi se doslo do 755.20, 756.20 757.20 kakve ih i danas poznajemo...

Sve daske koje se i danas koriste su radjene u suradnji s kvernelandom, a na 701 i 754 su original kverneland daske i na modelima koji avrsavaju s .25 i .35 To su prvi plugovi koji su iz IMT-a izasli da lice na ove danasnje. kasnije su napravili 755 756 757 758 sa svojim daskama...

Ja pojma nemam koje su daske na tvom plugu, ali pogledaj sa zadnje strane daske, trebao bi biti zig tipa neke strelice i serijski broj dijela... Kod mene na 754 i daske i pera imaju zig i serijski broj prema kojem sam nasao da je na 754 daska "Kverneland No. 1"



necu te vise s ovom temom gnjavit ionako u se kre nikad doc na red za kupit 2 cela.
Najvjerojatnije cu ih napravit sam, samo moram pronac odgovarajuci celik (sta nece bit bas jednostavno).
Kad sam gledao plazove, petu, to je sve priblizno ko 755...ali nije savrseno isto!
Znaci, zavidalo bi se, ali nije ih odradija isti kalup!
 
B

Bobo

Guest
Ova cela sto kupis PLAMEN-ova ja mislim da su obicno zeljezo... Sumnjam da oni to rade od nekog visokokvalitetnog celika...

Tako da to napravis od obicne plocevine i samo rub sto kida zemlju navaris s tvrdom elektrodom svako toliko kad se potrosi i teraj...
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Ova cela sto kupis PLAMEN-ova ja mislim da su obicno zeljezo... Sumnjam da oni to rade od nekog visokokvalitetnog celika...

Tako da to napravis od obicne plocevine i samo rub sto kida zemlju navaris s tvrdom elektrodom svako toliko kad se potrosi i teraj...

Dobro si to reka za Plamen...tako ce i bit.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mogu, zasto ne? Samo treba gledati da je FOP greda prva, posto je jaca a IMT greda neka ide na nju... Da bi to valjalo, treba ti jos jedan komad koji ide od trece brazde tamo negdje do iza prve brazde kao upora...

Pa sto ne rece prije da te zanima prerada pluga u trobrazni?!? Na njuskalu je bila kompletna treca brazda za prodaju i sad je vise nema... dakle, netko je od trobraznog pravio dvobrazni i imao si sve komplet tamo...

Ma eh....to ti se kod nas niakd nezna kad naleti neki izrabljeni fop ili 757 pa da sklepamo.
Nije mi problem za ovaj komad koji bude povezao 3. i 1. brazdu, to napravim doma.
Samo trebam 100% informaciju da su rupe identične jer prije budem naletio na 757.20 nego na FOP-a 610.14 kojeg imamo doma da mu dodam još jednu brazdu, da si ne kupim, a nebude pasalo.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
imt 756

evo ja malo obnovio plug, samooštreći raonik s izmjenjivim kljunom, čelo daske i defletori, sve od firme hudjik iz srbije, a cijene..čelo daske 88kn, deflektor 95 kn, i raonik 215 kn. kupljeno u šidu na vašaru.
 

Prilozi

  • fotografija.jpg
    fotografija.jpg
    42.8 KB · Pregleda: 1,858

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Imam nekoliko pitanja u vezi imt pluga 758. Kolko sam saznao da je to 2x16 cola plug. Zanima me kako taj plug stoji sa zaoravanjem kukuruzovine i biljnih ostatak???? Kolko je visok i dugacak izmedu daski, posto se nisam susreo s tim plugom, i kako slaze brazdu, i ciju dasku ima? Pa ako mi moze tko pomoc i pojasniti ovdjd ili u pp
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Imam ja 3-braznog 758, da to ti je 16" plug. Nisam jos radio nist ozbiljnije s njim pa nit nemogu reci ovakvi je ili onakvi. Dos se krene ovih dana u oranje pa ti kazem. Ljetos je u plitkom preoravanju strnjaka bio sasvim ok, odgore nist nije ostajalo.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Imam ja 2-braznog,što da ti kažem,strašan plug,gotovo ga je nemoguce zastopat.
Razmak mu je 108 cm,a visinu ne znam na pamet.
Ja na njemu imam plamenove daske i zadovoljan sam,sviđa mi se kako slaže brazdu.
Tu ima slika od oranja što sam orao neki dan.
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=21970&page=86
Na toj zemlji,od 3 kj,izveženo je 42 prikolice stajskoga gnoja,i još kuruzovina,i vidiš koliko ima vani,gotovo ništa,a još sam orao plitko,20 cm,za sjetvu,na vecim dubinama ljepše radi i još bolje zatrpava masu.

ps. jesi ti u Svetoj Heleni,kad se siđe sa brze ceste,pa se skrene lijevo,ucinilo mi se da sam tamo u dvoru vidio MF 3080 sa utovarivačem i IMT 539,baš poput tvog. :)
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
E hvala decki. Kico cekam dojmove i pokoju slikicu jer mislim da cu potrazit jednog dvobraznog pa ako znate za kojeg slobodno se javite......... E kolega dino hvala ti puno na savjetu. Da ja sam ti tamo doma kak si i reko. Lijevo gore u brijeg, e sad jesi ih bidio na lijevoj strani prije zavoja dok si doso ili na desnoj poslje zavoja i ducana. Ali uglavnom da tu sam doma :D pa sta nisi stao xa popijemo nesto :D
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Jel zna netko može li se i gdje kupiti one dvije velike čahure kroz koje prolazi koljenasta osovina na imt plugu (755)? Ak treba stavit ću sliku tog dijela na koji mislim. Unaprijed hvala.
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Gdje se mogu kupiti pera (deflektori) za plug ?

Moji metalni za IMT 755 su kupljeni na vašaru u Piškorevcima od kovača- firma "Kovač- Bravar", Velika Črešnjevica. S deflektorima super zadovoljan. Malo potraži na google, naći ćeš i broj tel.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Novi prikljucak za mog IMT-a 560. Ovo desno su stari plugovi
 

Prilozi

  • DSC_0007.jpg
    DSC_0007.jpg
    72.3 KB · Pregleda: 494
  • DSC_0006.jpg
    DSC_0006.jpg
    56.6 KB · Pregleda: 446

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E da mi je vidjeti tog 560 koji bude vuko te plugove na 30 cm dubine :D :D
Ima 560 dosta posla i s 2x12", a gde će s 2x14"...ccc
 
B

Bobo

Guest
Vuce on, vuce, i to bez problema i sto je naj gore u cijeloj prici, lakse nego 2x12" IMT...

Cudi me kako to da nisi probao 2x14" kopcati za 565... Nemas ti tako pre tesku zemlju da to ne bi moglo ici u kombinaciji.

Inace plug 757.20 je po IMT-u radjen da bude agregatiran s traktorom IMT 558, tako da...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vuce on, vuce, i to bez problema i sto je naj gore u cijeloj prici, lakse nego 2x12" IMT...

Cudi me kako to da nisi probao 2x14" kopcati za 565... Nemas ti tako pre tesku zemlju da to ne bi moglo ici u kombinaciji.

Inace plug 757.20 je po IMT-u radjen da bude agregatiran s traktorom IMT 558, tako da...

Nemoj me zezat?????:scratch:scratch

Ma nemogu ga sad kopčat za 565, SAME ore konstantno s njim...
Oral sam malo s 2x12" prošli tjedan, odnosno orali smo s dva traktora ja i ujak...ali nejde IMT, gotov je, nema snage za oranje, ali čim napravim generalku budem probal s 2x14", ako to ide, onda same dobiva 4x14"...:mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh