• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ja znam gdje ima skoro novi,ako ti ne smeta kaj je cijeli spigani,jer je čovjek mislil da more orat ilovaču s njime
 

izzygk

Član
Tu od
14 Svi 2012
Poruka
41
ja znam gdje ima skoro novi,ako ti ne smeta kaj je cijeli spigani,jer je čovjek mislil da more orat ilovaču s njime

Ja tražim ispravni plug,a ne da izgleda ko da je tenk prošel prek njega.ccc
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Zanimljivi podaci

imtplugovi.png
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
zivili,

jel zna ko su na starom "cijevasu" 751 daske i ostali djelovi pluznih tjela slicni ili isti novijim modelima?
Tija bi ugradit i izmjenjiva cela daske, di to kupujete najpovoljnije...?

ako zna ko sta vise o tom plugu neka napise, tek sam ga dobio...nisam jos orao
 
B

Bobo

Guest
Ako me sjecanje sluzi da cjevas ima kverneland daske, ali da su jednake danasnjim daskama koje nalazimo na 757/758 plugovima.

Ne bi bilo lose da poslikad dasku na plugu pa da vidimo je li ista ili uopce slicna danasnjim daskama.

Cela kupis u bilo kojoj poljo-trgovini, ako nemaju, mogu naruciti iz SE-KRE i to je to. 100kn komad, jako dobra izmisljotina...
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Ako me sjecanje sluzi da cjevas ima kverneland daske, ali da su jednake danasnjim daskama koje nalazimo na 757/758 plugovima.

Ne bi bilo lose da poslikad dasku na plugu pa da vidimo je li ista ili uopce slicna danasnjim daskama.

Cela kupis u bilo kojoj poljo-trgovini, ako nemaju, mogu naruciti iz SE-KRE i to je to. 100kn komad, jako dobra izmisljotina...


fala ti bobo, ovaj vikend sam u zeninih pa cu u ponediljak ili utorak slikat da vidis...
u principu sam dobio plug na poklon, nisam radio s njim, ali trebalo bi ga poredit, pluzna tijela oba, skroz
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
mali alen, kakav materijal si koristio na prednjim stranama dasaka, ja planiram od feder-plate, ali mi luk neodgovara,daj poslikaj detalj kako si to zavario, tj. dali si dasku odrezao i spojio s novim djelom ili si navario na stari dio daske(pa je taj dio deblji).
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
To su kupljeni original umetci za dasku za imt 755/6, tako da stoje u ravnini s daskom. U biti nije predviđeno da se vare za dasku, al za svaki slučaj smo ih zavarili. evo i slike


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
dino,mene interesira detalj kako si zavario prednji dio daske i sčime, ja bih feder-plate, daj poslikaj taj dio,dali si rezao dasku ili navario samo na nju, jer moja daska je iz jednog djela tako da nemogu stavljat umetak kao iz prethodnog posta.
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
:prayer:Svaka čast dino.Tako nešto nemaju ni zapadni plugovi:prayer:
mislim da si to stavio više radi fore nego što je to plugu potrebno,ali kažem vrlo interesantno

bhorv: možeš i ti stavit nova prsa.Kad ih kupiš ocrtaš na daski,odrežeš što ti smeta i ubaciš nova.Mislim da nije neka mudrolija
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
to nije moj plug,slučajno sam naletio na njega,a nije niti na prodaju,inace bi vec bio moj,hehe.

umetak na dasku se stavi tako što se izreže stara daska.

neko kaže iz fore,vidio sam to na jednom okretaču još prije,tvornički ugrađeno.

ovo je jaaako korisna stvar,kad si pribavim ovakav plug,radit cu na tome da si to takodjer napravim.
 
B

Bobo

Guest
Ni na jednom IMT plugu daska nije predvidjena tvornicki da se mjenja celo, ali kupe se zamjenska cela, izmjeri se daska, odreze se komad daske i samo pod vijke se stavi novo celo. Ovo sto je covjek vario, nema od toga kruha. Original daska je troslojni celik i tu varenja nema. Ovisno kakav traktor to vuce, moze se dogoditi da i izdrzi, ali ujak je vario celo za dasku i cim se var ohladio KRC, var ostao na celu a od daske se otkinuo...

Ja sam to radio na mom 755 i tako je i prodan, nista vareno nije, samo se umetak pod dva vijka stavio i nema brige.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Ni na jednom IMT plugu daska nije predvidjena tvornicki da se mjenja celo, ali kupe se zamjenska cela, izmjeri se daska, odreze se komad daske i samo pod vijke se stavi novo celo. Ovo sto je covjek vario, nema od toga kruha. Original daska je troslojni celik i tu varenja nema. Ovisno kakav traktor to vuce, moze se dogoditi da i izdrzi, ali ujak je vario celo za dasku i cim se var ohladio KRC, var ostao na celu a od daske se otkinuo...

Ja sam to radio na mom 755 i tako je i prodan, nista vareno nije, samo se umetak pod dva vijka stavio i nema brige.
u redu bobo, shvatio sam, znaš da imam zvjer od traktora kao i ti, kod mene su imt plugovi rijetkost,ostale koje sam viđao svi su imali varen taj umetak s manganskom elektrodom, budući da danas ima svakakvih proizvođača lemeša i dasaka kao i tih umetaka,nebih htio kupit bilo što, evo danas vidio u ludbregu na vašaru da kocijan koji proizvodi runilice,cjepače...počeo i s daskama i raonicima, ak ću nać vremena otići ću 15 na janjetinu u šid pa ću tamo kupiti hudjikove,ili plamenove proizvode za plug.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
od kog prozvodjaca dakupim dijelove za plug fop 14 cola, trebam raonike, daske i plazove, i koliko to dodje novaca
 
B

Bobo

Guest
Nemas nekog izbora, ja preporucam PLAMEN...

Daske su 500kn,
Obicni lemesi za kovanje 150kn
Kratki plaz 100kn
Dugacki plaz 150kn

Znaci po glavi 750Kn bez deflektora koji je jos 100kn, ali deflektore kupujes obicne, PLAMEN je tu usro motku s onim resetkastima...

Znaci oko 100-120€ po glavi sve novo...
 

Najnoviji postovi

Na vrh