• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-okretac-imt-2-brazde-12-cola-oglas-4288847


plugokretacimt2brazde12.jpg


getimagevariationdphp.jpg


getimagevariationphpwz.jpg


mislim da ima negdje na forumu slika iz kataloga 1br okretaca, ali ovo nisam vidio jos.. ?

znalci, imt ili nije?
 
B

Bobo

Guest
Je, IMT je kak mi se cini. Bio je u Gudovcu jesenas ili proljetos trobrazni okretac na POLJOSTROJ standu... Okretnice mi se cine jako slabe, kao i sama piramida... sve u svemu, nije me odusavio.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Proširenje pluga

Evo ja danas proširio plug o kojem smo nedavno razgovarali.Ubacio sam 2x16 mm pločevine,tak da sam pomaknuo drugu brazdu za više od col.Na prvoj brazdi imam razmak između plaza i " repa" lemeša 30 cm , i sad ispada da imam 12 " plug.Na lancima sam tako porihtao i otišo na probu.Rekel bi "presvetli" : Se čistam druga slika kaže :) !
Plug je u svakom slučaju bolji nego do sad.Ako se pitate jel ovo dobro mjesto za umetak, svakako da ima elegantnijih riješenja ,ali ovo radi sasvim dobro.
Slike sa probe sam stavio pod oranje.
 

Prilozi

  • P1170051.jpg
    P1170051.jpg
    70.7 KB · Pregleda: 524
  • P1170052.jpg
    P1170052.jpg
    70.9 KB · Pregleda: 639
  • P1170053.jpg
    P1170053.jpg
    64 KB · Pregleda: 805
B

Bobo

Guest
Samo napomena da se plug ne stima na lancima. stabilizatorski lanci prilikom oranja moraju biti opusteni a plug ispravno podesen da si sam pravi put kroz brazdu.

Inace, za prosirenje svaka cast.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Pa lance sam nešto malo pošpanao ,bili su jako labavi ,a ranije sam plug pomaknuo na osovini prema sredini traktora za nekih 4-5 cm.Tu sam graničnike malo elektro priheftao.Kad sam skužio što sam napravio bio sam prisiljen raširit drugu brazdu ili ovo vračat nazad.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Super rješenje je ovo,čistam jednostavno:!:

Hmm,imam ja doma isto jedan bačen IMT plug,koji bi ovim sistemom proširivanja mogao mnogo bolje radit nego sada:scratch:roll::D
 
B

Bobo

Guest
Bacen? Jel pricamo o trobraznjaku? Ja mislio ti to prodao za masne pare...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Bacen? Jel pricamo o trobraznjaku? Ja mislio ti to prodao za masne pare...

Moglo bi se reč da je sada u "gorušici":lol:

Nisam prodao,bio je neki plan prodavat,al ono bi-nebi i ostao je doma,i sada vidim ovaj sistem s proširivanjem i sinula ideja opet...:rolleyess:

Jes,radi se o trobražnjaku:drinkers:
 
B

Bobo

Guest
Jasno ti je slijedece kad prosirujes trobraznjaka?

Srednju brazdu ne diras, zadnju prosirujes kao na slici, a prednju prosirujes, ali na drugu stranu, u biti ju "suzujes"...

Ili da pod drugu brazdu ubacis komad 2" decljine pa pod trecu bi onda morao ubacivati 4" debljine, da kompenziras onaj komad od 2" koji je pod srednjom brazdom...

Dakle, najpametniji nacin je da pod trecu brazdu ubacis komad za prosirenje, a prednju samo prebacis s druge strane nosaca i to bi trebalo biti to...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Jasno ti je slijedece kad prosirujes trobraznjaka?

Srednju brazdu ne diras, zadnju prosirujes kao na slici, a prednju prosirujes, ali na drugu stranu, u biti ju "suzujes"...

Dakle, najpametniji nacin je da pod trecu brazdu ubacis komad za prosirenje, a prednju samo prebacis s druge strane nosaca i to bi trebalo biti to...

Nije mi baš jasno:rolleyess:

Kaj dobim s time ako srednju ostavim tako,a prednju suzim,pa onda sam još smanjio zahvat ili:confused:
 
B

Bobo

Guest
srednju ostavljas kako je. zadnju prosirujes pomicanjem u "lijevo" kad se gleda sa zadnje strane pluga, sto ce reci da prednju moras pomaci u "desno" kako bi prosirio zahvat srednje brazde.

Dakle, na prednjoj brazdi samo PLAVI dio prebacis na ZELENO mijesto i to je to.



Nadajmo se da ce biti dovoljno mijesta, tj da nece "viriti" noga vise nego celo daaske.

Inace, ako bude virilo, prednju ostavljas kako je, srednju prosirujes za 2", ali tim prosirenjem srednje brazde, trecoj oduzimas 2" tako da ako pod trecu moras podbaciti duplo vise, kako bi se i treca raasirila... Nije jednostavno siriti trobraznjaka...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Jako zanimljivo:rolleyess:

Ovaj drugi sistem sam imao u planu,znači da srednju proširim,a zadnju onda duplo proširim a prednju ostavljam kako je..Jedino dali če to sve skupa radit dobro kad pod zadnju brazdu stavim toliko široko proširenje,nebi trebalo ništa smetat:confused:

ALI sprobat ču i ovaj prvi sistem kak si rekao..
 
B

Bobo

Guest
I ja mislim da to "nebu delalo" a ovaj prvi sistem s prebacivanjem prednje brazde... hmmm zavisi koliko je celo daske "starije" od noge kad se prebaci na drugu stranu.

I kad prebacis, ako bude valjalo, izmjeri za koliko se rasirila prednja brazda, da znas isto toliko podbaciti pod zadnju.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
I ja mislim da to "nebu delalo" a ovaj prvi sistem s prebacivanjem prednje brazde... hmmm zavisi koliko je celo daske "starije" od noge kad se prebaci na drugu stranu.

I kad prebacis, ako bude valjalo, izmjeri za koliko se rasirila prednja brazda, da znas isto toliko podbaciti pod zadnju.

Po tome,bi ja zadnju brazdu morao proširit samo za šiirinu "srpa" na plugu,ili nosača brazde..
Da bi dobio jedan zahvat svih brazdi...:eek:
 
B

Bobo

Guest
Je klinac, za sirinu srpa i tog nosaca kojeg prebacujes.... u tom je caka ;)

najbolje izmjeriti stanje PRIJE i stanje POSLIJE zahvata da budes 100% siguran.

Prosirit ce se za vise od sirine srpa...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Mislim da neude dobro na 1. brazdi metat nosač daske i lemeša s vanjske strane srpa, jer bude srp stršao van brazde.
No nek ju jednostavno proširi gore na ona dva vijka, nek izvadi komplet srp van, nek ubaci unutar pločevina neko tvrdo drvo i srp uz vanjski rub pločevine prišerafi s dučjim šerafima i gotova priča, a zadnju brazdu nek proširi s podmetima dolje, a opet može i cjeli srp prebacit izvan pločevine s vanjske strane i ubaciti drveni umetak unutar pločevina, trebalo bi funkcionirati.
Srednja brazda ostaje netaknuta i dobio si 3x12" ;)
 
B

Bobo

Guest
Tako je, moze gore na vijcima prosiriti prednju brazdu. to sam totalno zaboravio...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Tako je, moze gore na vijcima prosiriti prednju brazdu. to sam totalno zaboravio...

I prednju i zadnju, da dolje ništ ne dira.
To mu je 4 dulja šerafa i dva komada hrastovine i bušenje 4 rupe ;)
 
Na vrh