• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
meni se čini da je jedina razlika od orginalnog u tome što je tvoj malo bliže dasci...
trebao bi ga dalje od brazde pomaknuti, ne ustranu, nego da ide iza dalje od brazde...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
mora on ici i nazad i u stranu bar nekih 15cm, jer ti sad ne obracas paznju da plug nije usao u zemlju, u tom slucaju nosac, osovoina tocka kupi biljne ostake,
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ja ga nebih pomicao u stranu, jer ovako je nosač bliže prazini od brazde, što znači da će biti manje ostataka kuruzovine ili nečega koji će se tu štopati....
kužiš, samo iza ga pomaknuti, ne u stranu jer će tamo biti više biljne mase koja će se potencijalno štopati....

ja bih prvo tako probao, a ako netko zna bolje, nek piše...
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ja ga nebih pomicao u stranu, jer ovako je nosač bliže prazini od brazde, što znači da će biti manje ostataka kuruzovine ili nečega koji će se tu štopati....
kužiš, samo iza ga pomaknuti, ne u stranu jer će tamo biti više biljne mase koja će se potencijalno štopati....

ja bih prvo tako probao, a ako netko zna bolje, nek piše...
isti prijedlog i moj je nakupljao dok se nosac nije savio i tocak doso pozadi pod uglom ti svoj napravi pod uglom jer je tvoj tocak dosta jaci a tocak ti je super, jel imas mazalicu na njemu za lezajeve
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
kazes da ga samo ukosim da bude nazad, ima poklopac na osovini, puno kuciste je masti, to je dovoljno za par godina, imaju semezrinzi tako da nece biti problema sa tim, to je kvalitetno
 
B

Bobo

Guest
Danas sam u dvoriste dovezao moj 5. plug ako dobro brojim... Bilo ih je 6, al sam od jednobraznog i dvobraznog napravio trobraznjaka ;)

Inace, radi se o jednobraznjaku IMT 752, tj to bi trebao biti leskovacki proizvod s 12" daskom, ali je na njemu 16" daska i natpisna plocica IMT BEOGRAD (fini navoji), tako da ni sam ne znam kakav plug sam kupio...

Sve u svemu trebala mi je samo njegova rama, daska nebitna.


Dovezen po mraku, slike ce biti uskoro ;)
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ja danas izrezao pločevinu(dva dana tražio tko će mi je izrezat, kad na kraju u firmi tehnička služba ima plinove i čovjek koji to radi....:madmana::madmana:)
za ubacivanje....
odnesao na bušenje rupa, rastavio plug, kaže majstor da je sutra do podne sve zbušeno....
nadam se da ću ga sutra probat prije mraka, samo imam malo za probat, jedan mali vrt....

btw, m20 iznad 90 dužine..... nemoguće naći u Popovači....
bit će ona navojna šipka, malo ružnije, al isti drek....:D
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
e vidis ja sto god treba budis sjec otac fino na poslu zamoli mehanicare i plati nekad, napravili su mi ovu kutiju i kopirni tocak za plug
ps otac radi u rudniku :D kakve rudnik ima masine
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
e vidis ja sto god treba budis sjec otac fino na poslu zamoli mehanicare i plati nekad, napravili su mi ovu kutiju i kopirni tocak za plug
ps otac radi u rudniku :D kakve rudnik ima masine

e jbga care... ja radim u bolnici, a nisam ni znao kakvu tehničku službu imamo... u hali alata ko u priči, samo nije profi, mogli su mi bušit rupe, al bi bušilica crkla... nemre 20-ku probušit da ga hebeš....:mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas sam u dvoriste dovezao moj 5. plug ako dobro brojim... Bilo ih je 6, al sam od jednobraznog i dvobraznog napravio trobraznjaka ;)

Inace, radi se o jednobraznjaku IMT 752, tj to bi trebao biti leskovacki proizvod s 12" daskom, ali je na njemu 16" daska i natpisna plocica IMT BEOGRAD (fini navoji), tako da ni sam ne znam kakav plug sam kupio...

Sve u svemu trebala mi je samo njegova rama, daska nebitna.


Dovezen po mraku, slike ce biti uskoro ;)

Jeli bobo, neka buđevina je izgleda opet u pitanju kod tebe?? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Samo da znas...

Rama IMT ostaje meni kao i pluzno tjelo sto imam na onoj leskovackoj rami. Dobijem IMT plug jednobraznjak koji ostaje meni.

Rama leskovackog pluga je idealna za podrivac s jednim radnim tijelom, jer nije nikud izmaknuta u stranu, nego je noga bas u sredini i to ce se najvjerovatnije od nje napraviti

Rama OLT jednobraznjaka koja nema pluznu glavu na sebi (na trobraznjaku je) dobiva glavu s ovog 752 kojeg sam kupio, ide sredjivanje, promjena plaza, raonika, umetanje novih prsa u tu dasku, deflektor, crtalo, i prodaja, i to najvjerovatnije susjedu, koji oko te OLT rame oblijece od kako sam ju dovukao u dvoriste...

Nakon svih ovih "marifetluka" bih trebao imati IMT jednobraznjak 16", imt dvobraznjak 10", vogel dvobraznjak 12" i olt trobraznjak 11" te podrivac s jednim radnim tjelom...
 
B

Bobo

Guest
Hvala, hvala...

Budu i slike cim se krene u pohode Poslikat cu i 752 i tu OLT ramu a i leskovackog jednobraznjaka kad mi ga vrate, tamo na proljece ;) U susjednom je selu i neki su i danas vrsili kukuruze, pa s njime zaoravaju kukuruzovinu ;)
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
sranje.... nemože mi kovač izbušit rupe, kaže da je enki hebeni materijal ta pločevina, boreri samo vrte, al ne grizu, probao grijat, hladit, al ništa.....

sutra nosim u petrokemiju, ili u lipovicu, pa da tamo probaju...

pročitao sam negdje da je netko umetao drvo, bit će i kod mene to, ako nemogu probušiti ovo sranje....
ili može obična četvrtasta cijev? mislim da je nebi smjelo pomotati tu, jaki su šarafi, i velika površina prijanjanja....
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
sranje.... nemože mi kovač izbušit rupe, kaže da je enki hebeni materijal ta pločevina, boreri samo vrte, al ne grizu, probao grijat, hladit, al ništa.....

sutra nosim u petrokemiju, ili u lipovicu, pa da tamo probaju...

pročitao sam negdje da je netko umetao drvo, bit će i kod mene to, ako nemogu probušiti ovo sranje....
ili može obična četvrtasta cijev? mislim da je nebi smjelo pomotati tu, jaki su šarafi, i velika površina prijanjanja....
u men je komplikovano napravljeno
1 put majstor nije razumio i napravio mi je plocu od 5mm (0,5 cm) i kad sam otiso reko 5 cm i on mi rece da ne bilo tesko vrtit da napravi jos jednu od 0,5 i onda da ih povari na 5 cm napravi kutiju a moze i od hrastovine plug radi bez prblema a mogla bi i ta cijev samo kako ces onaj zadnji saraf donji povezat jedno da je savijes
 
B

Bobo

Guest
Kolegi je tokar koji obicno "ne moze " odraditi neki posao ovo uzeo i provrnuo mu za neke male pare... Kolega samo oznacio gdje treba. Radi se o original IMT materijalu, djelovima starog pluga...

Mozes i obican komad plocevine ubaciti, ne mora biti nikakav "ljut" materijal, ali sve je bolje od obicne suplje cjevi... Mora biti pun materijal. prije i komad hrastovine nego metalna cjev.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
sumnjam da će ovo moje probušit sa bilo kakvim strojem, jer je stvarno neka čudna vrsta željeza....
probat ću iz jedne firme uzeti novu pločevinu, točno izbušenu preko jednog kolege, u trenutku je remont postrojenja, pa imaju, kako oni kažu, "limova razne debljine", a onda ću stavit točno 50mm da bude 12"....
ima vremena do jeseni, sve je uzorano, al opet ne volim gledat plug raskopan....;)
ali opet, nije mi jasno zašto nemože ići običan komad cijevi odgovarajućih dimenzija??
pa nisu tu veliki napori da bi to smotalo...
znate svi kako je na tom mjestu spojen plug, po mom mišljenju, može se smotati udarcem u panj ili kamen.... al opet samo bi dio onaj od daske se smotao, i nije ga problem zamjenit...
 
Posljednje uređivanje:
B

Bobo

Guest
Komad cjevi je tu pre slab... Ta tri vijka dolje se moraju "zamamuriti" koliko god mozes, a ja ti garantiram da ces sitnim IMT navojem tu cjev zguzvati ko kartonsku kutiju...


Obicne plovecine imas na otpadu, covjece... Ako ti se da, skini "nogu" s pluga i odnasi ju ili lokalnom tokatu ili na otpad ako zele izaci tamo u susret, i zamoli da ti od komada plocevine 5cm odrezu prema obliku noge pluga i komad koliki ti treba, na vagu i gotovo. rupe ti izbusi svaki bravar/tokar/majstor opcenito Jer svaki treba imati dobru stupnu busilicu.


Ulog u sve, 100Kn ako su majstori fer i korektni.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Komad cjevi je tu pre slab... Ta tri vijka dolje se moraju "zamamuriti" koliko god mozes, a ja ti garantiram da ces sitnim IMT navojem tu cjev zguzvati ko kartonsku kutiju...


Obicne plovecine imas na otpadu, covjece... Ako ti se da, skini "nogu" s pluga i odnasi ju ili lokalnom tokatu ili na otpad ako zele izaci tamo u susret, i zamoli da ti od komada plocevine 5cm odrezu prema obliku noge pluga i komad koliki ti treba, na vagu i gotovo. rupe ti izbusi svaki bravar/tokar/majstor opcenito Jer svaki treba imati dobru stupnu busilicu.


Ulog u sve, 100Kn ako su majstori fer i korektni.
ma nek uzme dobre hrastovine "crvenjak" i izbusi samo dobro stegni :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh