• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Kolegi je tokar koji obicno "ne moze " odraditi neki posao ovo uzeo i provrnuo mu za neke male pare... Kolega samo oznacio gdje treba. Radi se o original IMT materijalu, djelovima starog pluga...

Mozes i obican komad plocevine ubaciti, ne mora biti nikakav "ljut" materijal, ali sve je bolje od obicne suplje cjevi... Mora biti pun materijal. prije i komad hrastovine nego metalna cjev.

bobo, kad smo već kod leminda, imt-a, fop-a, kakav je bio plug po kvaliteti onaj mali
NOŠENI PLUG DNP-257.10/.20/.30?
 
B

Bobo

Guest
Kakav dnp 257? Tu oznaku ne znam... Al kad spominjes lemind, moze biti ili onaj "vocarski" sto se premice po rami u stranu ili onaj lemind za duboka oranja sto uopce ne okrece brazdu...

Daj neku sliku.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
eto, plug za male traktore


NOŠENI PLUG DNP-257.20
Namenjen je za osnovnu obradu na svim tipovima zemljišta. Kvalitetno ore, dobro izorava,
prevrće, drobi i slaže plastice. Dobro zaorava žetvene ostatke, korovske biljke i ostalo. Uspešno
se koristi na nagnutim i taiasastim terenima. Namenjen je individualnom sektoru.
Tehnički podaci:
257.10 257.20 257.30
Radni zahvat (cm) 20 2x20 3x20
Dubina oranja (cm) do 20 do 20 do 20
Visina rama (klirens) (cm) 40 40 40
Masa (kg) 70 120 180
Potrebna vučna snaga (kw) 12 18 25
 

Prilozi

  • DNP PLUG.jpg
    DNP PLUG.jpg
    15.3 KB · Pregleda: 204
Posljednje uređivanje:

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Komad cjevi je tu pre slab... Ta tri vijka dolje se moraju "zamamuriti" koliko god mozes, a ja ti garantiram da ces sitnim IMT navojem tu cjev zguzvati ko kartonsku kutiju...


Obicne plovecine imas na otpadu, covjece... Ako ti se da, skini "nogu" s pluga i odnasi ju ili lokalnom tokatu ili na otpad ako zele izaci tamo u susret, i zamoli da ti od komada plocevine 5cm odrezu prema obliku noge pluga i komad koliki ti treba, na vagu i gotovo. rupe ti izbusi svaki bravar/tokar/majstor opcenito Jer svaki treba imati dobru stupnu busilicu.


Ulog u sve, 100Kn ako su majstori fer i korektni.

covjece, kaj opet moram stavljat vijke sa sitnim navojem???
jedva sam našao m20 potrebne dužine sa normalnim navojem, nemoj me zajebavat da moram tražit nareznice....

btw, ova se moja pločevina neda bušit, probali su svaka, al ne ide...
poslano od kartona shema u jednu firmu, pa će napravit nove pločevine po mjeri i odmah sa rupama....
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Mrki,kolko imaš te pločevine i bi ti to "poklonil"?Te koja se neda bušiti.

jbga, ove izrezane komade sam rekel ovom da baci u smeće, ne trebaju mi...
a ostatak je nekih cca 4oo*300*42mm....
nebih ga poklanjao, poslužit će mi kao uteg na nekom priključku ili nešto, ima nekih 30-ak kg....
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Daj mi nabavi takve pločevine ako moreš da je 20 mm debela,poklonil sam mislil uz naknadu naravno,zato je u navodnicima.Ja imam bolje rešenje od utega.
 
B

Bobo

Guest
Mrki, pa vijci vire i na jednu i na drugu stranu, jel tako? Mozes staviti kakve god zelis, s tim da su ta tri vijka dolje sto drze brazdu s upustenim glavama i jedan od njih prolazi kroz plaz...

INACE, cika Bobo danas rastepao svoj novi jednobraznjak, ubacio u dasku nova prsa, stavio novi plaz i lemes, i stavio deflektor gore, sve podotezao u sam mrak, jos samo da pluzno tjelo "vjencam" s ramom i plugspreman za prodaju ;)

Jako lijepo je ispalo ako se mene pita samo cu morati malo modificirati nosac deflektora jer je on s OLT pluga skinut a montiram ga na IMT dasku, pa stoji pre visoko, nece ga zemlja ni dodirivati i nece imati efekta, a posto se radi o jednobraznjaku, a ja imam dva nosaca, spojit cu obadva u jedan, tako da bude jace i ako plug prodam nekome poznatom, da se ne brukam, mozda bude jos takvih stvari za zaradu sa strane ;)

Imam jos jednu dasku od 757 pravo dobru (odakle god gledas debela) solidan lemes i plaz koji se da podebljati tvrdom elektrodom. Znam gdje imaju ostali djelovi koji mi trebaju, mozda napravim jos jedan za prodaju, tko ce ga znati ;)
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Mrki, pa vijci vire i na jednu i na drugu stranu, jel tako? Mozes staviti kakve god zelis, s tim da su ta tri vijka dolje sto drze brazdu s upustenim glavama i jedan od njih prolazi kroz plaz...

INACE, cika Bobo danas rastepao svoj novi jednobraznjak, ubacio u dasku nova prsa, stavio novi plaz i lemes, i stavio deflektor gore, sve podotezao u sam mrak, jos samo da pluzno tjelo "vjencam" s ramom i plugspreman za prodaju ;)

Jako lijepo je ispalo ako se mene pita samo cu morati malo modificirati nosac deflektora jer je on s OLT pluga skinut a montiram ga na IMT dasku, pa stoji pre visoko, nece ga zemlja ni dodirivati i nece imati efekta, a posto se radi o jednobraznjaku, a ja imam dva nosaca, spojit cu obadva u jedan, tako da bude jace i ako plug prodam nekome poznatom, da se ne brukam, mozda bude jos takvih stvari za zaradu sa strane ;)

Imam jos jednu dasku od 757 pravo dobru (odakle god gledas debela) solidan lemes i plaz koji se da podebljati tvrdom elektrodom. Znam gdje imaju ostali djelovi koji mi trebaju, mozda napravim jos jedan za prodaju, tko ce ga znati ;)
ček malo, jel plaz nije ono na kraju brazdi, onaj komad kaj je kao rep iza???
kakve to sad veze ima s ovim?
jedan šaraf prolazi kroz ramu, onu poprečnu, a ja koliko znam to nije plaz.....


@hrvoje- nemam ti ja toga, to sam našao kod sebe u smeću tu pločevinu, nekaj slično nemam.... ako treba šta, možemo naći.... javi pp šta trebaš, pa ću vidjet koliko bi koštalo i jel se da napravit....;)
 
B

Bobo

Guest
Pa, jel nisi rekao praviti prosirenje dolje, na nozi pluga, na ona tri vijka sto drza pluzno tjelo. Da, mislio sam na plaz, jer jedan od ta tri vijka dolje prolazi kroz njega a druga dva onako, kroz nosac i nogu se sva tri sarafaju.


A ako mislis siriti na rami, veliki vijci koji nemaju maticu MORAJU biti sitnog navoja, jer je takav navoj urezan u ramu i tu nema prepravljanja. Svi vijci koji imaju maticu, se izvade, bace u cosak radione da se iskoriste za nesto drugo, a na njihovo idu novi, duzi vijci...


Ne znam odakle kolegi dulji vijak sitnog navoja, ali ga je imao i njega je stavio kad je prosirivao plug. ve mi se cini da ga je dao napraviti tokaru, ali to nije ta kvaliteta kao tvornicki vijak...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ne, nisam rekao dole ga proširit, već gore, na rami.... to je netko drugi govorio....
a niš, ide jedan vijak da se napravi navoj koji treba....
 
B

Bobo

Guest






Eto ih slike. Rama nije izmaknuta u stranu kao OLT ili IMT rama od jednobraznog pluga i zato mislim da bi bila idealna za praviti podrivac. Osovinu mogu prerazati na pola i spojiti ju tako da obadva koljena idu u istu stranu a dolje na dno rame se stavi noz od pravog podrivaca i to bi moglo raditi sasvim zadovoljavajuce.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ne citiraj slike bez veze

Bobo


Eto ih slike. Rama nije izmaknuta u stranu kao OLT ili IMT rama od jednobraznog pluga i zato mislim da bi bila idealna za praviti podrivac. Osovinu mogu prerazati na pola i spojiti ju tako da obadva koljena idu u istu stranu a dolje na dno rame se stavi noz od pravog podrivaca i to bi moglo raditi sasvim zadovoljavajuce.
i kolko ce to imat dubine hocel moci 49 vuc
 
B

Bobo

Guest
Nemam pojma koliko ce dubine imati... Ako ga uopce budem i pravio. klirens pluga (od spica lemesa do rame) je 63cm, a sad, 50-ak cm bi bilo realno ocekivati a jedno radno tjelo ako ne bude u ovoj mojoj zemlji mogo vuci, onda ga jxxx...

Postoji sansa da ne pravim podrivac, vec da cu i na tu ramu napraviti neku dasku i prodati i taj jednobraznjak, jer realno gledano, nemam potrebu za podrivacem, a opet, nikad ne znas kad ce ti sta trebati...

Kupio sam dosta dobru dasku za imt jednobraznjak, jer sam se nadao da ce ova biti vise poderana, pa nisam tu dasku iskoristio, vec sam na ovoj original promijenio celo i takva ide u pradaju. Steta mi je imati prikljucak koji mi nece trebati mozda nikad i dasku viska koja ceka neke bolje dane... nemam pojma, vidjet cu jos, ima vremena do jeseni... mozda izleti jos kakav poderani IMT ;)
 
B

Bobo

Guest
Plug je proizvod LEMIND - Leskovac. Pluzno tjelo identicno IMT-ovom 757-758 plugu, samo sto nije imao deflektor gore, nego onu "peraju" sto sprecava zagusenje...

Ova daska sa slike, je i dan danas na plugu i ide na IMT ramu koju sam kupio nekidan. Ima i deflektor i radi jako fino, samo u strani plug ili grabi previse ili premalo, ali po ravnom ide dosta dobro.

IMT rama i po grbavom i po ravnom ide uvijek jednako i zato sam nju i nabavljao.

Inace, na ovu ramu sa slike je stavljeno koljeno s ruckom za stelanje od IMT pluga i situacija se malo popravila, ali ne puno, jer je ova rame jednostavno pre dugacka iza traktora i plug se otima. samo sam dvaput do sad s njim orao da sam bio zadovoljan :( Kad god posudim od susjeda njegov IMT, preporodim se.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Plug je proizvod LEMIND - Leskovac. Pluzno tjelo identicno IMT-ovom 757-758 plugu, samo sto nije imao deflektor gore, nego onu "peraju" sto sprecava zagusenje...

...napravljen po licenci FERGUSON, a imam i dokaz...
 
Posljednje uređivanje:
B

Bobo

Guest
E, kolega, zezno si se... rama mozda je licencirana od fergusona, ali pluzno tijelo je licencirano KVERNELAND, kao i ostala IMT pluzna tijela tako da...

A da je dobar plug, je u ravnici, po brdu mi pojeo zivaca i zivaca...
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
je, ja gledam oblik rame, one tipične fergusonove daske se za duboko oranje nisu nikak pokazale, recimo to je ista daska, ferguson-olt salvonac, da s njom duboko zaoreš, neide, ja probal, imam prastarog slavonca, 2-brazde, a poanta je u tome da se u zemljama di je taj plug bio prodavan nikad nije duboko oralo... oni najdublje 20-25 idu...a zemlja lagana.

inače te plugove po licenci proizvodi ALPLER Izmir, Turska, a da je kasnije i MF radio druge daske, je, i to vjerojatno su ugrađivali KVERNELAND, FISKARS-AGROLUX, OVERUM-SKJOLD.
 

Prilozi

  • 352.jpg
    352.jpg
    31 KB · Pregleda: 350
  • mach_ferg_25e.jpg
    mach_ferg_25e.jpg
    78.9 KB · Pregleda: 784
  • mach_ferg_25d.jpg
    mach_ferg_25d.jpg
    60.1 KB · Pregleda: 416
  • mach_ferg_25h.jpg
    mach_ferg_25h.jpg
    73.1 KB · Pregleda: 446

Najnoviji postovi

Na vrh