• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

B

Bobo

Guest
ne boj se, nemas krs... Tvoj je "origigi"... Vidi se iz aviona ;)
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
@powershift
evo ja sam sebi stavio druge deflektore

"novi"
dsc00970gj.jpg



-takve imam i ja kupio ih u bos.gradiškoj na pijaci,ali su premekani i motaju se,morat ću i ja kod sebe tak nešto složit


morat ću ga malo bolje uslikat ,za sad:
imt 756 visoki


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ne boj se, nemas krs... Tvoj je "origigi"... Vidi se iz aviona ;)

ma kad si ga već snimio??
ili se dobro sjećaš slike...;)
hehehhe, za 1700kn i bolje mu je da je original....;)

jedino, šta da radim s osovinom?
ima lufta na onim kajlicama od ručke nekih 5,6mm, pojele su se....
tražio u trgovini, nema novih....
ubaciti komadiće pa zavariti ručku za osovinu??:scratch:scratch
 
B

Bobo

Guest
Kajlica jedna mora biti u obliku kocke s jednim kosim bridom kroz kojou prolazi vijak. Vijak treba biti dovoljno dugacak da prolazi kroz kompletnu rucku.

Dakle, skini "kocku" dolje, i vjerovatno ti je vujak unutra pukao, odnesi ju nekome tko ima stupnu busilicu, probusite rupu, i urezite novi navoj kroz nju. kupi neki najjaci vijak sto mozes naci i zavrni kockicu i nema vise lufta na rucki za stelanje.

Jeftinija solucija je da rucku i osovinu nastimas kako ti pase na traktor i sve lijepo zavaris jedno za drugo kako sam i ja napravio na 755 i nema problema.

Ima jos rjesenja, ali su komplicirana. najlakse je zavariti i deri...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
@powershift
evo ja sam sebi stavio druge deflektore

"novi"


i osovina je pomaknuta,pripecnuta,nema da bježi

Sad mi je ostao samo još jedan problem,nemam gdje isprobat :finga:

ja kad sam za taj problem govorio da ga imam niste mi vjerovali, sad ako ih pomotam da prevrcu brazdu i ojacam, povarim, bojim se kako su nakaradno uradjeni da ce stopati, pa ih necu moci lako skinuti po potrebi, ili cu ih tako ojacti da ih mogu skinuti u slucaju da stopaju, nije mi jasno da nesto mudruju, ako su imali te stare defelktore, sto nisu radili po tom kalupu, jbmti nauku, prvo problemi sa onim novim IMT 756 (krupni navoj joji se motao) sad kupio stari IMT 757 koji nije los, ali sto god dogradim na njega od nove prozvodnje pizdarije, sad kad budem trebao mijenjati daske i raonike opet ce biti problema, ovdje su govorili da je Plamen dobar, pa eto koliko je dobar vidi sepo deflektorima. Ako je komad zelejza problem napraviti ja neznam sto je onda sa ostalim.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Ja nedavno isto tražio te metalne deflektore za svoj IMT 755 jer mi se ovi plastični izvijaju. Kod sebe u gradu našo neke domaće proizvodnje kvalitet izrade jednak 0. Išao u Doboj u dobro poznatu trgovinu, kad kod njih imaju samo plastične deflektore. Igleda da je naći kvalitetne metalne deflktore jako teško.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
najbolje sa starih plugova, i ovi metalni plamenovi kao sto vidis nisu rjesenje
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Naš lokalni kovač pravi odlične deflektore, ja ih imam na mom 756.25, fino su savijeni i toliko čvrsi, da jedino puca nosač ak zagusti, stvarno svaka mu čast.
 
B

Bobo

Guest
O ovom nacinu montaze plasticnih deflektora nisam nikada ni razmisljao.. .vidis, vidis. ovako su zbilja nepoderivi i vjecni, tj ako se neka vise sila ne umjesa, pa srusi zid na njih ;)
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
O ovom nacinu montaze plasticnih deflektora nisam nikada ni razmisljao.. .vidis, vidis. ovako su zbilja nepoderivi i vjecni, tj ako se neka vise sila ne umjesa, pa srusi zid na njih ;)
probo otac orat "ledinu" kad se tek kupio plug prije jedno 7-8 godina neka kopija IMT-a i pocelo mu zapinjat skine i baci u kanal ja uzmem i vratim kuci i otad su tu
danas mi u prs i spavaju dvije macke ja ih prepadnem kad je to progulilo kroz kanal :D
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
odogvara li svaki tocak za dubinu od IMT pluga na plug IMT 757, jesu li svi isti
 
B

Bobo

Guest
Trebali bi bito svi isti. jer nosac tocka ima vise rupa na sebi i jos jednu proslicanu tako da se moze namontirati na svaki plug.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
na oglasima su po 100 EURA, ja sam nesto mislio praviti pa sam odustao, nema druge nego ga kupiti
 
B

Bobo

Guest
Jedan tocak sam odradio u protuvrijednosti 150Kn ali je bio sav pomotan i za ravnanje su mi uzeli 4l coca cole i paket casa ;) A drugi tocak (skoro nekoristen9 sam platio 500Kn i isao sam po njega nekih 75km daleko.


Prezadovoljan i s jednim i drugim.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914


Uploaded with ImageShack.us, ovaj kotac dubine sam radio, pa me zanima da nije preblizu, da nece stopati kukuruzovina i sl.

ma ja vec nesto ima samo nisam zadovoljna, a neda mi se sad nesto tu raditi, sta predlazes da sa ovim radim, steta mi je ovo baciti, tocak nov sa laezjame novim, ovo vreteno, samo malo varenja i odmaketi ga od pluga,
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ma ja vec nesto ima samo nisam zadovoljna, a neda mi se sad nesto tu raditi, sta predlazes da sa ovim radim, steta mi je ovo baciti, tocak nov sa laezjame novim, ovo vreteno, samo malo varenja i odmaketi ga od pluga,

a zbog čega nisi zadovoljan?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ma treba to podesiti, malo stopa kukuruzovinu, treba nosace napraviti, da nosac bude dalje od pluga,
 

Najnoviji postovi

Na vrh