• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
jbg sad sam ih skinuo, nisu imali nikakvu funkciju previosko bili, a stopaju
 
B

Bobo

Guest
Sanana, ako cemo iskreno, vuku mi na kvernelandove daske...

Moje vogel ima UN300 daske s vogelovim zigom i serijskim brojem.


Moguce je da su ovo pravili po necijoj licenci daske, pa da nema ziga tj da nisu original.

Kverneland je imao vrlo slicne daske na svojim plugovima, a kad budem malo vise razbudjen, potrazit cu ih i na vogel stranici i na kvernelandovoj...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sanana, ako cemo iskreno, vuku mi na kvernelandove daske...

Moje vogel ima UN300 daske s vogelovim zigom i serijskim brojem.


Moguce je da su ovo pravili po necijoj licenci daske, pa da nema ziga tj da nisu original.

Kverneland je imao vrlo slicne daske na svojim plugovima, a kad budem malo vise razbudjen, potrazit cu ih i na vogel stranici i na kvernelandovoj...

ok, ja iskreno neznam ni sam...


jbg sad sam ih skinuo, nisu imali nikakvu funkciju previosko bili, a stopaju

Da deflektori štopaju??????
Prvi glas, tu onda nekaj ne štima!
 

kobac26022

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
159
ako se nevaram to je plug IMT 754 12 coli i na njjega pašu komplt glave daske plazovi i raonici od kvederlanda
 
B

Bobo

Guest
Kobac, moguce lako da je ovo 754 ali neki noviji s drugacijom ramom. 754 je imao drugaciju ramu, ali opet nemam poma.

Trazio sam dugo vremena 754 i odustao sam, u nadi da ce se negdje samo od jednom pojaviti. Gledam one tvoje daske sto prodajes, i mislim da ne pasu nosaci na IMT plug, zato sam te i zamolio da malo bolje to poslikas, jer sam mozda kupac, ali nisi poslikao pa ne znam jel pase ili ne.

Sanana ima jedan od rijetkih plugova zelene boje koji se vidjaju samo po katalozima. Ali opet mi se cini da je ovaj farban u kocnoj radinosti...

To bi po meni trebala biti neka suradnja s Vogel&noot, jer je bilo sajamskih modela (prototipova) pa je ovo jedan od njih mozda ali gledajuci u dasku iz ovog kuta kako je uslikano, sve mi nesto sumnjivo. Ako ima zig, pa da proverimo cija je zapravo, ali meni opet vuce na kvernelanda.

Moguce je da je ovo neki "noviji model" 754...

Sanana, ajde izgrebi plocicu i procitaj sve sto pise pa prepisi ovdje... I pogledaj malo bolje jel ima daska kakav zig slican ovome: >=>
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega Bobo.
Plug je izvorno bio neke crvene boje, mjenjo ga je djed davne 90.-te godine za običan imt 756, odnosno on je dao niski imt 756 za tog 754 s tim daskama koje su sad gore, znači to su mu original daske, nikad mjenjane, samo su lemeši gore od IMT 755/756 pluga i deflektore sam ja stavio gore pred kojih 5 god, te ga ofarbao u zeleno ja osobno kad smo ga sređivali jer je original boja bila puna mahovine jer je plug stajao pod nekom jabukom kad se nije koristio prije kod tog čovjeka.

Po pričama mog starog, tog pluga nije mogo vuči imt 540 pa je čovjek uzeo našeg 756 pluga i dao na tog s tim daskama.

Sad malo švrljam po netu i nalazm slike takvog istog pluga s tim kvarneland daskama i plazovima, osim što moj ima malo drugačiju ramu s nekoliko rupa više na ramu, možda za dodati konstrukciju za 3 brazdu i moj ima dolje gdi se šerafi lemeš 3 serije rupa, znači da mogu 3 vrste različitih lemeša gore.

Što se pak tiče same rame pluga, možda ih je bilo u dvije varijante, 10" i 12", pa zato bobo kaže da moj ima drugačiju ramu, valjda je onda 12", pošto sam negdi prije pročitao da je 754 10", pa vjerojatno bobo i misli la ramu kod 10" 754 pluga.

Ja sam mislio da su to vogelove daske, al evo ispostavilo se da su kvarneland plužna tjela gore, što mi je još i draže, samo nadam seda ima novih takvih identičnih za kupiti, pošto ovi naši lokalni kovači nemaju takve daske, niti plazove.

Sad imam ja pitanje!!!
Dal je taj IMT 754 12" plug ili manji????

pitanje za sve poznavatelje imt-ovih plugova
daske , plazovi i raonici na plugu imt 754 su indentične kao i na kvederlans plugovima... na kojem još imteovom plugu su takve daske???
kolega, izgleda da imamo iste plugove :)) daj slike svog pa da usporedimo!

evo ga neki 3-brazni kvarneland, daske i produžeci identični mojima, čak ima i zamjenjivi špic daske kak imam i ja, sve potpuno identično!
plugkvernelandtrobrazni.jpg

evo i odozada španeri na daskama s nosačima, ma sve potpuno identično ko i kod mene!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
getimagevariationphpz.jpg
 
Posljednje uređivanje:
B

Bobo

Guest
Sanana, jel imas cetvrtaste plazove ili one "zarezane" s gornje strane?

Od kad si mi poslao slike tog pluga, ja bio uvjeren da se radi o vogelu...

754 postoji i u 10" i 12" varijantama a 10" rama je tek cudna... Vidjao sam i jedne i druge, ali vecinom 12" i vidio sam ih i sa skinutim lemesima i imaju samo jedan komplet rupa na sebi i pasu samo kverneland lemesi gore. Ako se probusi rupa za prvi vijak, pasu lemesi i od IMT-a...

Ti imas 3 kompleta rupa, neku malo cudniju ramu, ali sve u svemu kverneland daske. Ti imas kverneland plug ;)


Trazio sam 754 za natjecanje, ali ga nitko nece prodati tko god ga ima. bilo ih je po Lici, ali to mi daleko...

kobac ti ima daske i lemese original kverneland za prodaju, pa mu se javi ako ti treba. malo je mahovina napala, ali to nema veze, cjena je prihvatljiva.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Plazovi su oni široki, zarezani s gornje strane :) i prednji i zadnji.
3 su kompleta rupa, ak me sječanje služi 3 x po 3 rupe s različitim pozicijama.
Kvarneland lemeš ima 2 rupe ili ne?

Što se tiče same daske, bila bi odlična za natjecanje, dugačka i fino zavinuta, to ore da je milina :)
Znači, moj bi bio 12" kak sam i mislil.

Kobac, daj pod hitno slike tih djelova za 754 plug, moram to vidjeti.
Plazovi su več loši, daske krpane...uskoro zamjena, a i htel bi oriđiđi lemeše s zamjenjivim vrhom.

Bobo, jel postoji gde kakav podatak o proizvodnji tih 754 plugova s kvarnelandovim tjelima u tvornici, neki katalog, slike, bilo šta???? Pločica je uništena, s nje se neda pročitat ništ, neznam ništ!
 
B

Bobo

Guest
Sanana: Kverneland lemes ima tri rupe, samo je prednja (ona do spica) pomaknuta u stranu, tj nije u liniji s srednjom i zadnjom rupom. Lemese za takav plug imas za kupiti u Gudovcu, kao i plazove i celo daske na PLAMEN standu.

U ponudi imaju lemese za kovanje ili samoostrece, plazove i cela, drugo nista, a daske rade prema uzorku.

kobac ima par oglasa na njuskalu pa potrazi..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bobo, svašta sam otkrio na mom plugu, dokopao sam se naljepnice i pločice, sad sve znam :)
Bude nova tema!
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
ja isto imam imt 754 10 cola ali na njemu nisu orginal lemeši već od imt-a 755/6 a ručka za zahva je na desnoj strani gledano od nazad prema naprjed
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ja isto imam imt 754 10 cola ali na njemu nisu orginal lemeši već od imt-a 755/6 a ručka za zahva je na desnoj strani gledano od nazad prema naprjed

Je onda nemamo uopče isti plug. Moj je 756.25 - 12"
 
B

Bobo

Guest
I rama ti je na zadnjoj brazdi cudna, jel tako greda zavrsava i tamo odmah ide nosag pluznog tjela, nemas kao normalan IMT plug os jedan "produzetak" rame.

I da, zaboravih napomenuti da je na 754 10" rucka sa strane koljena stavljena, ne znam zasto, ali je...
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Imt-10"

Kupio sam ovaj plug, i radi puno bolje od pluga kojeg sam imao puno godina ( OLT), ali mi se čini da to još nije to.Stavio sam nove lemeše i podešavao sam po uputama pročitanim ovdje na forumu ,a vidim da tu ima pravih stručnjaka.Zanima me jesu li ovi deflektori pravilno postavljeni( napravio ih je čovjek od kog sam plug kupio), i jel ovi nastavci na daskama pravilno stoje?Diskovi su prilično pohabani al mislim da to i nije toliko presudno.U glavnom čini mi se da mi druga brazda nema dovoljno mjesta da se potpuno okrene ,već se " prisloni " na prednju.Vidio sam tu na temi jedan prošireni plug za 1" ( 11") ,jel bi to bilo riješenje?
PS; nisam uspio stavit zbog limita sve slike koje sam mislio.
 

Prilozi

  • P1070008.jpg
    P1070008.jpg
    78.6 KB · Pregleda: 769
  • P1070011.jpg
    P1070011.jpg
    82.5 KB · Pregleda: 909
  • P1070013.jpg
    P1070013.jpg
    77.2 KB · Pregleda: 663
  • P1070014.jpg
    P1070014.jpg
    82.3 KB · Pregleda: 583

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Eh to je malo problem kod 10"pluga..

Kako si i sam rekao premalo je to prostora za drugu brazdu pa onda naslanja samo,mada to zavisi od uvjeta u kojima se ore i koja je dubina...

Ova nastavci na kraju daske nemaju baš neku funkciju,al stavi ih u skroz donji položaj,sad su u gornjem..

Deflektori izgledaju dobro,ali u radu treba vidjet kak rade..

Povečanjem zahvata druge brazde se dobija jan drugačiji plug koji ore mnogo bolje nego običan 10"...
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Već sam razmišljao ubacit pod drugu glavu komad vrata od 25 mm debele polčevine ,a sad ću to definitivno i napravit, puno hvala na mišljenju.
 
B

Bobo

Guest
Uf, Marko, ne bih se slozio da 755 naslanja... Ako ima deflektore i pravilno se postela, to mora raditi. Jedini problem vidim u oranju livada, tj tamo gdje se zemlja ne lomi, nego ostaje u komadu od pocetka do kraja brazde.

Nastavak daske je zamisljen da prati donju liniju daske s minimalnim odstupanjem i njegova je uloga zda zemlju pritisne da se ne vraca nazad u brazdu. U donjem polozaju, offf, ne znam bas da bi to na IMT plugu radilo kako treba.

Inace, ako je zahvat obadva pluzna tjela isti, obadva trebaju jednako i orati.

Evo ga IMT 2x10" bez ikakvih prepravki u oranju na 30cm, pa reci da ne valja nesto.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Qxl9K2bOqXk[/YT]

Istina je da se prosirivanjem 755 pluga dobije nesto 50 puta bolje, jer sam susjedu poklonio neiskoristeni visak rame sto si mi ti dao i on je to iskoristio da poveca zahvat svojeg 755 pluga. Sad je to fantazija, skoro pa 2x12". jedino je problem niskog klirensa ostao, ali to njemu ne smeta kad pali sve zetvene ostatke.
 

Najnoviji postovi

Na vrh