• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

D

Dalmatinac

Guest
Pozdrav svima! Imam jednu poslasticu za sve slika sam plug kad ga je caca otkacio valda nije usput izgubio puno utega veli da ce brata pitati da mu donese iz kasarne utega od tenkova da se ne muci. Dal je 16coli ista veci od tog 14 il je samo razlika u velicini lemesa i i razmak izmedju tjela posto mi to naizgled sve isto a plug super za moje potrebe ia da rasteretim ovog mucenika. Bice caca nezna postelati te rucice da mu plug ide u zemlju malo je to komplicirano a i ne funkcionira bas najbolje? Moracu ga prijaviti za svjetsko prvenstvo u oranju bice tu u Biogradu ako kupim takve plugove dolje je zemlja ko kod vas pa ce car biti sampion? 2011-11-12 10.23.03_resize.jpg

2011-11-12 10.22.56_resize.jpg
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pozdrav svima! Imam jednu poslasticu za sve slika sam plug kad ga je caca otkacio valda nije usput izgubio puno utega veli da ce brata pitati da mu donese iz kasarne utega od tenkova da se ne muci. Dal je 16coli ista veci od tog 14 il je samo razlika u velicini lemesa i i razmak izmedju tjela posto mi to naizgled sve isto a plug super za moje potrebe ia da rasteretim ovog mucenika. Bice caca nezna postelati te rucice da mu plug ide u zemlju malo je to komplicirano a i ne funkcionira bas najbolje? Moracu ga prijaviti za svjetsko prvenstvo u oranju bice tu u Biogradu ako kupim takve plugove dolje je zemlja ko kod vas pa ce car biti sampion? View attachment 2074

View attachment 2075

Pa što uradi čovjeće :prayer: to još nisam vidio , kupi nove lemeše i ori ko sav normalan svjet

smiley5842.gif

By arno11 at 2011-02-11
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Koje li gluposti:vragek:

Zakaj se čovjek neba odma usavršio ako ima priliku?
Zašto da kupuje ravnjaka,pa ravnjaci su več polako zastarjeli plugovi,s njima mala večina još ore.

ŠANANA-sam ti kupi okretača pusti ove kaj pričajju da uzmeš ravnjaka.

I rađe ostani na 2br,neki malo veči zahvat ako 16-18cola.

Ne shvaćaš što sam htio reći.Poanta je da je bolje imat vrabca u ruci nego goluba na grani.Šanana je već par puta promašio okretača, i još uvijek ore s 2 brazde,a živi na laganom tlu i ima traktor od 90 ks.Za mene je to prosipanje goriva,nek kaže ko šta hoće.Znam dobro takav traktor jer sam imao priliku radit s njim nekoliko puta.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa ne razumijem,imaš sad 2br ravnjak,a odma bi kupio prekretača?? Daj pusti priče i kupi 3 br ravnjak i gotovo.

DA, pa kaj je tu čudno tak????
Za 2000€ biraš 3x14"...ne vidim problem
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Samo iznosim svoje mišljenje,a to je da bi odavno na tvom mjestu kupio 3 br ravnjaka i dosad uštedio goriva za jednog prekretača.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ne ulazim u debate tko,i zašto ovo ili ono,nego reci Šanana dali je to polje što si orao od Prugovca prema prugi ili sa druge strane magistralne ceste,jer kad dođem od moje strane kao da sam u drugoj državi 5km dalje brda a kod tebe največe brdo pružni prijelaz,inač sličan plug imam i ja i za moje malo nagnute terene i lagane čuke puna mjera:vragek:

Je, to je točno to kak veliš...
Budančevica je ravna, nema nikakvih bregova, dok prugovac ima svakakvih bregova i dolova za popizdit....Prugovac se več lagano uzdiže na terasu prema bilogori pa je to valjda zbog toga...

Samo iznosim svoje mišljenje,a to je da bi odavno na tvom mjestu kupio 3 br ravnjaka i dosad uštedio goriva za jednog prekretača.

Razumijem ja tebe u potpunosti, al idemo an okrupnjavanje zemljišta, a zemlja nije teška za obradu pa bi mogo s 3x14 bez brige, a i zbog sadnje kukuruza i ostalih kultura meni se bolje sviđa da je zemlja ravna i da su jarci samo uz međe...pa zbog tog neki dobar prekretač.
Ravnjaka nebi nikad kupoval, nego samo stavil još jednu brazdu na ovog postoječeg, al opet to su kemije, nebude to nikad oralo ko tvornički plug, pogotovo ovaj 2-brazni ima neke svoje nedostatke, malo nas zajebava.
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
a na imt 755 vk jeste li uspjeli kada da pokidate brezone sto drze granu prema dole a brezoni ili sarafi snage 10.9 debljine 20 mm
 
B

Bobo

Guest
Nema na IMT-u brezona, samo vijci sitnog navoja...

Pokidao sam ih na zadnjoj brazdi i to s 539. NO prije kidanja su se duugo godina jako klimali, i od vibracija se dogodio zamor materijala i vijci popucali, a meni ostale "jajaste" rupe. Plug je stegnut novim vijcima s polugom od 2m i za sad se ne mrda vec godinama...
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
Pa na to sam i mislio tako stegnute da ih pokidas a ne dok glamaju. Kad glamaju moze i 533 da ih pokida dok se potrose vremenom pa puknu.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
što si ga za same-a skopčao? :scratch pa poravnat češ ga,hehe
edit,jel ti to deflektori ne stoje jednako ili me oko vara?
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
što si ga za same-a skopčao? :scratch pa poravnat češ ga,hehe
edit,jel ti to deflektori ne stoje jednako ili me oko vara?

sunce oko vara
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
što si ga za same-a skopčao? :scratch pa poravnat češ ga,hehe
edit,jel ti to deflektori ne stoje jednako ili me oko vara?

Je, to sam pred 3 god. oral z sameom neku tvrdicu zemlju...i nije ništ plugu bilo, tak da...
A zadnji deflektor stoji mrvicu višlje od prednjeg, nisu nosači jednaki.
 
B

Bobo

Guest
Kolega, ajde molim te potrazi neki zig ili oznaku na zadnjoj strani daske bas me zanima koji je tip i tko je proizvodjac. Nekako mi ne lici na Vogel dasku...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Je, to sam pred 3 god. oral z sameom neku tvrdicu zemlju...i nije ništ plugu bilo, tak da...
A zadnji deflektor stoji mrvicu višlje od prednjeg, nisu nosači jednaki.

ja sam kupio plamenove deflektore i morao ih skinuti samo mi stopa, a brazda ne dolazi do njih uopce, iako orem nekih 30cm
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega, ajde molim te potrazi neki zig ili oznaku na zadnjoj strani daske bas me zanima koji je tip i tko je proizvodjac. Nekako mi ne lici na Vogel dasku...

Čini mi se kolega da kad sam ga rastavljal dok smo krpali daske nisam naišel na nikakav žig, no moral bi pogledati ponovno ako bi uopče kaj bilo, jer me sječanje ne služi više, slagali smo ga tam negdi 2007. ili 2008. g.
Onda smo pričali da bi bile vogelove daske iz nekadašnje njihove kooperacije s vogelom, a sad opet, tko če ga znat.
Ti vjerojatno na novom plugu imaš drugačiji tip i oblik daske, jer ja niti na jednom starom imt-u nisam nikad vidio ovakve daske kakve imam ja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh