• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

B

Bobo

Guest
Nije Franco, nego FRANK... Cini mi se da su FOP plugovi imali na sebi FRANK daske i raonike. nisamsiguran, nemam gdje provjeriti ovu informaciju. Inace kvalitetna marka, a svi znamo da kvaliteta i kosta.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
stvar je u tome da im je cijena 20 EURa po komadu, a kovc mo trazi da otkuje stare 25 EURA
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ljudi pozdrav,

jel ima ko volje prokometirat...

Imam posavca 2x10 koji mi ne ore lose, ali evo imam nekavu ponudu za IMT 755 visoki klirens.
E sad, taj visoki klirens mi je nepoznanica, naoko mi djeluje da su pluzna tjela kod niskog polozenija i da (mozda) traktor lakse radi s tim plugom.
Ja sa svojim posavce orem oko 25cm duboko, volio bi povremno orati i preko 30 i vise, sto s ovim mogu jako tesko, trebao bi ga doradjivati!

Citam opet ovde na temi, 755 i nije nesto 756 kazu da je dobar...u ceme ja reazlika, zar nije cijela razlika u colazi?

Taj IMT plug u dobrom stanju bi me kostao nekih 2000kn
 
B

Bobo

Guest
Cuj, trebalo bi biti svejedno visoki ili niski, pluzna tjela su ista i nikako ne mogu biti polozanija, na jednom vise nego na drugom, jer bi to znacilo da se remeti geomatrija pluznih tijela.

Pitaj da li mozes dobiti plug na probu, pa vidi kako ti se svidja. Ako moze orati traktor s njim, kupi, ako ne moze, operi ga, zahvali se i vrati ga covjeku...
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
a bobo sta kazes na to 755, ti si nesto pisao renije da taj 755 ne bi kupio...zasto?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
a bobo sta kazes na to 755, ti si nesto pisao renije da taj 755 ne bi kupio...zasto?
zavisi koji imas traktor ja imam rakovicu 65 i ja sam svoj 755 prepravio na 756 zato sto mi nije dobro orao mada sam taj plug kupio za 539 al nedostatak novca za drugi me natjerao na prepravku kasnije sam kupi imt 610 .07 visko klirens isti kao 756 (30 sm ) i zamijenim za trobrazni ali nije rijec o toma nego zavisi u kakvoj stanju plug i najbolje ti je probaj svidja ti se ili ne svidja mi ti ne mozemo nista reci . Imas li neke slike ??
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
zavisi koji imas traktor ja imam rakovicu 65 i ja sam svoj 755 prepravio na 756 zato sto mi nije dobro orao mada sam taj plug kupio za 539 al nedostatak novca za drugi me natjerao na prepravku kasnije sam kupi imt 610 .07 visko klirens isti kao 756 (30 sm ) i zamijenim za trobrazni ali nije rijec o toma nego zavisi u kakvoj stanju plug i najbolje ti je probaj svidja ti se ili ne svidja mi ti ne mozemo nista reci . Imas li neke slike ??

ma neman, to mi je kolega iz firme, u Djakovu zivi, nikako da mi posalje sliku...
ma nema tu sta, po svemu to je gotovo nekoristen (novi) plug, ja sam mislija ic u slavoniju iduci vikend pitanje samo dal ponit 2000kn vise ili mi to nije potreba...

Kako si prepravio, samo povecao razmak izmedju pluznih tjela ili?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ma neman, to mi je kolega iz firme, u Djakovu zivi, nikako da mi posalje sliku...
ma nema tu sta, po svemu to je gotovo nekoristen (novi) plug, ja sam mislija ic u slavoniju iduci vikend pitanje samo dal ponit 2000kn vise ili mi to nije potreba...

Kako si prepravio, samo povecao razmak izmedju pluznih tjela ili?
upravo tako ubacio zeljeznu kutiju od 5 cm izmedju :)
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
Danas taj plug izgleda ovako:
(znači komplet nove glave,dijelovi su naravno orginali iz srbije)
plamenovi dijelovi,samooštreči lemeši...
dsc00871u.jpg

dsc00872cd.jpg

dsc00873ld.jpg


Pošto ja nebih mogao spavat,a da ne skinem boju,slike oranja u temi oranje.
Sa plugom sam prezadovoljan :p[/QUOTE]

a koliko si platio ove samooštreče lemeše i jel si ti išao po njih ili?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Cijenu za samo lemeše neznam,jer sam ja kupovao sve u kompletu.
Ali mislim da je cijena 150 kn/kom,ali nemoj me držat za riječ.
Najbolje da pitaš u http://se-kra.hr/ tamo sam ja kupio.

Mi jesmo išli po glave u sesvetski kraljevac.
Ali ti samo lemeše možeš kupit na sajmu u Gudovcu na sekrinom štandu.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Ova povisenja dasaka sam kupio i morao sam ih skinuti, ne uklapaju se odbro u dasku i tu uvijek stopa, opet sam se razocarao u IMT, problemi bili sa IMT 756 nova proizvodnja, pomotali se, sad opet ova povisenja, smijesno kako su napravljena.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Pogledaj svoje slike koije si stavio, i vidi se kako to povisenje ne sjeda na dasku, to nemoze raditi, to je promasaj, smijesno, nemam rijeci, i jos mi ovdje podjunesto pricati za IMT trakotre, nebih ga nikada u svoje dvoriste, neznaju napraviti plug, niti dijelove za njega
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
no,no powershif
ako imaš loše iskustvo sa JEDNIM plugom,nemoj odmah osuđivati.
A problem je u tome,pretpostavljam da ti deflektori nisu dobro složeni,ili kako ti kažeš povišenje dasaka.
Ovi moji su ispočetka bili dobri,ali nakon preoranih 25 jutara,nategli su se,i ne poklapaju više tako dobro.
I šta sad,idem bacit plug u staro željezo.
Prepravit ču deflektore po svom,kako mislim da treba,pa češ onda vidjet...
evo za primjer
tko nezna,niti ne primjeti,ali pošto je oranje najvažnija operacija u ratarenju,ja to želim dovest do savršenstva!
prvo oranje
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=UVf36kUiOag[/YT]
i oranje nakon 25 jutara
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Zt7Eck_ri-M[/YT]
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
i kak si zadovoljan s njima?

ako je ovo pitanje za lemeše

I više nego sam zadovoljan,u ovoj sušnoj godini,nisam imao problema sa ulaskom pluga u zemlju,dok drugi jesu...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
nije to kod matije,nego kod mene,čitaj malo pažljivije.
Istina,ta povišenja ne sjedaju baš savršeno,ali radi to.
I još jedno,ovo nije IMT-ov proizvod,nego PLAMEN-ov...
 
B

Bobo

Guest
Matija je samo citirao slike koje je Dino postavio... To niej matijin plug, nego bas ovaj sa video clipova...

Kao prvo ova povisenja resetkasta NE POSTOJE za 756 plug, iako pasu rupe nisu za male plugove zamisljena jedino prepravak, tj busenje rupa na drugim mejstima i onda je to TO.

Druga stvar objasni sto mislis pod "imt plugovi novije proizvodnje" ako mislis na plugove napravljene u 21. stoljecu, ne pricas o IMT plugovima nego o razno raznim kopijama... Odnos kopija/original (po mojoj procjeni) je 3/1, ako ne i 4/1, samo ljudi ne znaju sto kupuju, dok god pise IMT na njemu, to je IMT.

Nadalje, ovi dijelovi koju su na plug naknadno ugradjeni kod Dine, nisu original IMT negosu proizvod male privrede, SZR PLAMEN, koji su po mojim iskustvima najbolji proizvodtog tipa ,odmah do originala. Ako nema original, kupujese PLAMEN, ostalo nije vrijedno spomena...


Generacije su orale i jos uvijek oru a kako mi se cini i orati ce zemlju s IMT plugovima raznih tipova i oblika a samo tebi ne pase...

Postoji mogucnost da si radio s pomotanim plugom, a da to nisi ni znao. moj 755.20 je smotan, al tko to ne zna, bez metra i razmjeravanja ne moze ni skuziti...



EDIT: Dino me preduhitrio ;)
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
ako je ovo pitanje za lemeše

I više nego sam zadovoljan,u ovoj sušnoj godini,nisam imao problema sa ulaskom pluga u zemlju,dok drugi jesu...

zato te i pitam jer su ovi obicni lemesi za poludit jos nikad nisam imao problema sa ulaskom u zemlju kao ove godine pa si razmisljam da kupim samoostrece.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ovo mi je najjača izjava u ovom stoljeću, sve dok na njemu piše IMT to je IMT.

ja nemam imt plugove, imam fužinar batuje i vogel noot, stoga uvažavam mišljenja oko toga

samo bih napomenuo da ne ističete oranje kao najvažniju operaciju, dok ne utvrdite činjenično stanje o potrebama biljaka.

ali mogu reć da sam čak i ja vidio imt plugova doduše jednobraznih koji jako lijepo oru, stoga po vlastitom nahođenju kome šta treba
 

Najnoviji postovi

Na vrh