• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
imt 755 je 10" cola a 756 je 12" cola

755 mislim da ima samo niski klirens dok 756 ima visoki i niski klirens
756 daleko bolje zaorava biljnu masu

Hvala na informaciji.
756 visoki klirens imam od 87god. i zakon je!da zaorava visoku travu,samljetu kukuruzinu bez beda,samo obavezno s tanjurima!:D:
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
755 niski nikak ne zaorava kukuruzovinu. Štopa se ko lud. Više ni ne pokušavam s njim na kukuruzovinu. Inače lemeši su ti skoro isti. Razmak rupa je isti samo ovi za 755 imaju zadnji kraj ukoso skračen za 5 cm.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čekam Bobu za odgovor o lemešima, on ipak zna sve cake :)

Nego, koje su točne visine u cm kod niskog i visokog klirensa 756 pluga??
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Čekam Bobu za odgovor o lemešima, on ipak zna sve cake :)

Nego, koje su točne visine u cm kod niskog i visokog klirensa 756 pluga??

Joj neznam tocno sutra ti izmjerim pa ti javim,al su dosta visi,kad ih imt 533 digne do kraja lemesi su mu na 7cm od tla.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
S tim sam ja imal problema, mislim sa dizanjem pluga. Nabavil sam ( a kad čovek ne zna onda ne zna ) ALKARA dvobraznog i mislim da je 10"( ne znam ni kak ga zmeriti kolki je ) ! Znam da mi je od jarma do kraja dugačak 165 cm i nikak ga dovoljno dići od poda .... E, a onda sam pop... i od dvobraznog napravil jednobezobrazni plug isad... vozi Miško :icon_kidra:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
S tim sam ja imal problema, mislim sa dizanjem pluga. Nabavil sam ( a kad čovek ne zna onda ne zna ) ALKARA dvobraznog i mislim da je 10"( ne znam ni kak ga zmeriti kolki je ) ! Znam da mi je od jarma do kraja dugačak 165 cm i nikak ga dovoljno dići od poda .... E, a onda sam pop... i od dvobraznog napravil jednobezobrazni plug isad... vozi Miško :icon_kidra:

Izmjeris razmak od ploce prednjeg pluga do spice zadnjeg i cm pretvoris u cole. Rukavce za dizanje na ursuru mislim da mozes podesit u vislji polozaj tak da otpustis onaj saraf kaj ga drzi izvuces van,unutra su zubici i za jedan zub pomaknes gore i vratis nazad tak i drugi.
Rezanje dvobraznog nije dobro jer prva brazda ima prekratku kliznu plocu ona dolje kaj struze po obodu brazde i kad je prekratka zabacuje plug u jednu stranu a time i skrece prvi kraj traktora.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Zanimljivi podaci

imtplugovi.png

jeba ga breg dečki,prolistajte temu malo.
a ne dok trazim ovako nesto,tema zakrčena glupostima i nepotrebnim ponavljanjima :(devil):
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
E to frkanje sam imal lani kad sam skinul zadnje ralo ! Ruke mi polomilo.... Al sam zato zadnje ralo zamjenio s prvim sad kad sam ga presložil ! Vidjet ću sad na oranju kak bu išlo pa ako nebude dobro.... bum švasal....
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Svaka čast Dino !! pitanje - kak dugo si u poljoprivredi i obradi zemlje ??
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Od kad znam za sebe :) no to nije tema
Ako tko zna za kakav povoljan plug IMT 3 brazde 14 coli,neka mi javi :)
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
A ja do lani samo vrt frezal sa IMT 506 LS kultivatorom i tek prije dvije godine ujesen zaorao prvu brazdu....
Tak da ti ja pojma nemem o ničem i ovdje Boga molim da uspijem dobiti neke odgovora za svoja neznanja ....:(
 
B

Bobo

Guest
Sanana, sve ti je odgovoreno...

NO mene pati slijedece. OLT posavac koji na oko ima iste daske kao i IMT 755-756 I ima isti raspored rupa za lemes kao i IMT no Pase mu samo i jedino lemes od 12" IMT-a 10" mu stoji nakaradno i to bas na spicu, "guzica" nije toliko ni bitna...

imao sam osobno lemese s 12" na 10" i radilo je i kod drugog vlasnika jos uvijek radi, nabavio sam posavca i usporedio lemese i zbilja drugaciji kut spica na IMT 755 i na posavcu dok se 756 i posavac savrseno poklapaju.

U Gudovcu na lovrencecovom standu sam se s gospodjom prepirao i rekla mi je da je za posavca i za IMT 12" lemes jedan te isti i da on zna jer to vec godinama rade, ja nisam htio kupiti, jer, kome da reklamiram ako mi ne bude pasalo...

Ipak je gospodja znala sto prica...


Nema ti druge nego isprobati naj prije samo staviti ovako lemes na plug i vidjeti kut pod kojim spic ide, ako spic pase, vec sam rekao da guzica lemesa nema toliko veze... Orat ce bez problema
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Slazem se s bobom zadnji kraj i ne utjece toliko na oranje ili rezanje brazde jer nije drasticna razlika.
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
evo imam pitanje za znalce koji znaju o IMT plugovima prvenstveno Bobu on je profesor na tom podrucju...bil sam kod frenda i gledam plug i nikak nemrem skuzit koji je...i sagnem se do rame i gledam kad ono pise IMT 751...plugic dve brazde al ono najcudnije je zelene je boje orginal...nizak je ko 755 al ima puno vece lemese...moram ga sljedeci put poslikat pa stavit slike...sad zanima me kolko je taj plug cola i klirens...i s kim je u korporaciji je raden??
 
D

DevelopmntDiggie

Guest
Ja mislim da je to IMT ram sa Kverneland pluznim glavama,kao sto ima i sanana,najbolje poslikaj ceo plug da vidimo da li govorim istinu ;)
 
B

Bobo

Guest
751 je niski 12" plug. Jedan od serije "cjevasa" tj ima okruglu gredu po uzoru na kverneland koji su jos tad kopirali. Na toj seriji bi trebale biti IMT glave, tocnije prve original IMT glave a ne kverneland. Kasnije su napravili 754 koji je imao cetvrtastu gredu ali kverneland glave i onda 755 i 756 koji imaju i IMT cetvrtastu gredu i IMT glave...
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
751 je niski 12" plug. Jedan od serije "cjevasa" tj ima okruglu gredu po uzoru na kverneland koji su jos tad kopirali. Na toj seriji bi trebale biti IMT glave, tocnije prve original IMT glave a ne kverneland. Kasnije su napravili 754 koji je imao cetvrtastu gredu ali kverneland glave i onda 755 i 756 koji imaju i IMT cetvrtastu gredu i IMT glave...

ali bobo ovaj ima ramu cetvrtastu ko i ove novije serije imt-ovih plugova...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
evo moga pluga! Malo smotana zadnja brazda, hvata 35 cm umjesto 30 cm hehe.! Bila mu pukla rama kod zadnje brazde!
dsc0044mt.jpg
[/URL][/IMG]
 

Najnoviji postovi

Na vrh