• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
da li netko zna gdje se može kupiti naljepnica IMT 756 visoki klirens - prilikom pjeskarenja nisam zaštitio pa tako ostao bez oznaka,pitao u Bosni na pijaci ali za sada nemaju ništa ,tako i OLT

Poljostroj ima ducan i u kutini.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
malo mu fali dijelova

Ovaj prvi deflektor je skinut zato što se nabijala kukuruzovina, a produžeci na daskama su skinuti zato što kad dublje orem onda se daske savijaju.
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
pa kolko onda oreš duboko da se daske savijaju?? ja imam 755 visoki, proširen na 12 cola i orem na 30 dubine bez problema i ništa se ne savija
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
pa kolko onda oreš duboko da se daske savijaju?? ja imam 755 visoki, proširen na 12 cola i orem na 30 dubine bez problema i ništa se ne savija

A ne znam ne mjerim dubinu oranja... Ali kod mene ti je teža zemlja i daske se s vremenom saviju...
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
točno tako. Nije velika razlika u visini ali puno znači kod zaoravanja biljne mase kad je plug viši
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
točno tako. Nije velika razlika u visini ali puno znači kod zaoravanja biljne mase kad je plug viši

Tako je,ja imam imt756VK i zakon su za zaoravanje kukuruzine i visoke trave,al obavezno mora imat tanjure.
Vucem ih s zetorom 50ks i ide po ravnom pjevajuc u 3 brzoj!
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Orem zemlju gdje imam kamena s IMT dvobražnjaci visoki klirens. Već nekoliko puta iskrivio sam pontu lemeša pa je moram lupati čekićima. Susjed je nosio privatnom kovaču da napravi nove lemeše i sad nema problema s pontom. Ja sam zavario na ponte pojačanja od feder plate d=6 mm i širine 8 mm. Nakon varenja ponte sam naoštrio. Hoće li to funkcionirati jer me strah da nisam pokvario. Inače orem s IMT 539 pa se traktor zaustavi kad zakači kamen.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Jučer sam orao s velikim traktorom 120 KS i plugom rigolerom (Ne znam je li za ovu temu) . Zakačio za kamen i polomio nosač pluga onaj gdje hvataju ruke s traktora. To je nosač pluga (tzv.ruda) po kojem se plug pomiče lijevo desno. Koji mi materijal treba za taj nosač jer ga moram dati tokariti?
 

navi

Novi član
Tu od
22 Kol 2013
Poruka
21
Trenutno tražim IMT dvobrazni plug 12" . Vukao bi ga s Zetorom 6211 , a mislim da bi mi taj najviše odgovarao .
Doma imam jednobrazni IMT 16 cola Preko ploćice na plugu molim da mi ga znalci iskomentiraju . Tu mislim na proizvođača i ostale teh . karakteristike jer da izgleda ružno izgleda jer nikad nije garažiran . Vukao ga je IMT 533 i radio je kao sat dok nije jedan pametnjaković s njim vadio veliko kamenje i tako smotao kozlac , a možda i cijelu ramu . Malo smo to popravljali tako da se ore za silu , ali nije to to .
Danas sam prešao temu IMT plugovi od 1-88 (zadnje strane) i tek sam sada u nedoumici no najviše bi kupio Imt 756 Visoki Klirens 12 " . Takav ima i @OFICIR
Ima li netko da prodaje takvog ili nekog sličnog , a o orginalima vidim da i tu ima dosta proturječnosti pogotovo što sad na plugovima ima samo naljepnica koju se može kupit za deset kuna , a plug je iz kućne radinosti samo što izgleda kao IMT i u većini slučajeva koristi iste lemeše.
xzd3.jpg
[/IMG]
ploćica
gzgw.jpg
[/IMG]
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vidio sam dosta oglasa o 756 VK,pronjuškaj.

Kaj bi najviše zaoraval?
Kad buš kupoval gledaj da nije popigan i da ima sve na sebi osobito oba tanjur a i vrhove štelajuće na krajevima dasaka.
Ak je potrošen možeš spustiti cjenu a sve potrošeno zamjeniš za oko 600kn i ima djelova dostupnih kod nas.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Tako je,ja imam imt756VK i zakon su za zaoravanje kukuruzine i visoke trave,al obavezno mora imat tanjure.
Vucem ih s zetorom 50ks i ide po ravnom pjevajuc u 3 brzoj!
Da nisi malo pretjerao..koliko taj zetor ima brzina..ili misliš po ravnom kad je plug u zraku. Ja imam traktor iste snage i isti plug ali o toj brzini niti nepomišljam. Ne kužim se u zetore, možda ima drugačije brzine.
 

Najnoviji postovi

Na vrh