• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Kupio sam neki plug samo ne mogu definirati koji je tip. Mislim da je IMT i 14 cola, a dalje ne znam. Popravili smo kotač i navarili držač da ne pada. Nadam se da bude išlo dobro sutra na probi.
 

Prilozi

  • IMG_1332.jpg
    IMG_1332.jpg
    81.4 KB · Pregleda: 236
  • IMG_1333.jpg
    IMG_1333.jpg
    81 KB · Pregleda: 218
  • IMG_1334.jpg
    IMG_1334.jpg
    81.1 KB · Pregleda: 200
  • IMG_1335.jpg
    IMG_1335.jpg
    81.1 KB · Pregleda: 193

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
cini mi se da je to 755 a koliko je cola to odmeri. ali sa takvim losim ranicima bice povuci potegni. ako ga nisi kacio ponesi kljuceve od kolenaste osovine i rucice i cekic da prvo ustelujes zahvat pluga po traktoru. jedna i druga moraju hvatati isto kad je rucica u srednjem polozaju. da ti linije traktora i pluga poklapaju zbog kose vuce. stavi dve letve paralelno sa plazovima i premeri sirinu pa ces videti colazu pluga
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
@jaga, definitivno to nije 14 cola,ako je IMT plug, mislim da je 12, tj. sumnjam uopće da se radi o imt plugu, poznavaoci će znati bolje od mene, a kotač nevidim nigdje da je bio..valjda si mislio na crtalo što reže zemlju
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Ovo vjerovatno i nije Imt plug... pogledajte malo bolje koljenastu osovinu, a najvjerovatnije je ovo 12 cola neki Oltov ili neznam koji
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Kupio sam neki plug samo ne mogu definirati koji je tip. Mislim da je IMT i 14 cola, a dalje ne znam. Popravili smo kotač i navarili držač da ne pada. Nadam se da bude išlo dobro sutra na probi.

da kažeš da je ili OLT, ili IMT, LEMIND ili FOP ne bi pogriješio jer su jako slični.
po onoj ručici mi je imt koncern neki a osovina olt, sad čak su i neki imt-ovi imali ovakvu osovinu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma ovo je Leskovački Lemind, ja bi reko 12" visoki. ILI neka loša kopija IMT-a
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pre su i IMT i OLT i LEMIND radili u koperaciji. jedni radili ovo drugi ono tako da dosta slicnosti ima u svim tipovima . meni su malo cudne daske i ranici za imt .moguce i da je lemind ali i taj dvobrazni lemind je jako dobar plug .jednobrazni je jako los. kod mene je imt-olt saradnja plug. daske i ranik ko na 757 plugu a ram olt. a isti takav je alkar samo ima olt -ove daske i ranik. tako i lemind ima svoj samo se lose pokazao sa daskom i ranikom u oranju. nesto promaseno. koji god da je od ove tri sad firme a dvobrazni dobar je. i meni se cini da je 12 col otprilike ali jedino merenje dokaze
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Nisam stigao danas izmjeriti jer sam imao posla, ali u odnosu na imt 755 od 10 cola koji imam ovaj je dvostruko veći i to doslovno. Meni je malo čudno što nema rupe za ona povišenja za bolje zaoravanje. Možda je malo stariji tip, ali nema veze nabaviti ćemo mi sve što treba da bude ko bombon. U svakom slučaju Lindner bi ga trebao vući čak i "uzbrdo". Nego jel ovi lemeši mogu još poslužiti ili moram tražiti nove. Ako treba gdje ih nabaviti?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ti lemesi[ranici] su ti losi. imaces problema ako je tvrdo i ugazeno sigurno jer tesko prodire u zemlju i bezi. ili da navaris spic neki ili pokovati ili zamena. jako tesko je raditi sa pojedenim lemesima jer se ni ustelovati nemoze kako treba jer stalno bezi i trazi ponovo stelovanje. mozes probati pa ako ide ide ali su uglavnom za zamenu. e sad gde nabaviti kod vas je pitanje za nekog ko ti je blize. kod nas se moze pronaci za skoro sve plugove
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Vića :ajde poslikaj kako si rešio ručku na kolenastoj osovini
evo jedva sam uspeo jednu da postavim. ali mislim da se vidi. gore na plocu se srafi pod ona dva vijka L profil 50-50 duzine oko 20 cm .na rucki jedna rupa po kojoj se obeleze okretanjem ostale na L profil i izbuse. nastelujes u koju treba stavis vijak kroz rupe i stegnes. prosto.
z4od.jpg
[/IMG]
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Vica, vidim da si dosta pojednostavio. Znači ručka je zavarena a ne fiksirana šarafima. Sada se plug ne može micati lijevo desno po osovini. Ja bih htio da mogu micati lijevo desno samo staviti s unutarnje strane dva graničnika koja se zategnu šarafom. Evo kako sam ja fiksirao ručku jer mi je bila klimava:
u67u.jpg


Ovo je bilo na dvobraznome. Trebam ručku za jednobraznog stoga se bilježim sa štovanjem uz plaćanje.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ovo sam napravio na brzinu jer sam ceo morao da sredjujem zato sto sam cupao panjeve i orao obalu od korenja pa je malo dobio po tamburi. uspeo sam ga srediti da je u vinklu. e sad fali mi jedan prsten za rucicu sa prorezom za kajlu koji trebam nabaviti pa ce se i rucka moci mrdati. mala pomeranja su i sad moguca za col otprilike levo i desno.ali zahvat mu je otprilike tu nastelovan na nekih 14-15 col gde mi se najbolje ponasao.ali bice i ovo sredjeno samo da ga prvo isprobam da vidim jesam li ga napravio kako ja hocu i treba ili cu ga izlupati i ponovo ce u obalu da cupa
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Izmjerio sam danas i slikao malo plug. 35 cm tj. 14 cola Probao sam i orati, ali mi je pukao šeraf na ručici za štelanje pluga. Kada sam prije pucanja uspio podesiti da mi uzima jednake brazde i da dubina bude kako tako normalna, zanosi mi traktor u jednu stranu i kada izvadim plug iz zemlje u krajnji gornji položaj hidraulike plug je jedva 10 cm iznad zemlje tako da se ne mogu normalno niti okrenuti. Uglavnom nisam prije pucanja ručice uspio podesiti pravilno plug da normalno ore. Igrao sam se i sa onim EHR-om (elektronikom), ali ništa od toga. Mislim da je i ova peta poderana Sa starim Zetorom nisam imao nikakvih problema. Mislim da poljoprivreda nije za mene.
 

Prilozi

  • IMG_1342.jpg
    IMG_1342.jpg
    83.2 KB · Pregleda: 1,230
  • IMG_1343.jpg
    IMG_1343.jpg
    81 KB · Pregleda: 795
  • IMG_1349.jpg
    IMG_1349.jpg
    82.8 KB · Pregleda: 717
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
na rucici moras eliminisati kosu vucu. nesto je meni sumnjiva prednja glava. daska mi izgleda poderana poprilicno a i ranici. kad stavis letvu po plazu paralelno jel ti spic raonika ravan sa letvom i daska gledajuci otpozadi.daska mora biti po tom pravcu gledajuci ravna vertikalno sa ranikom.nesme biti zajedena ka desno. onaj pocetak daske tj. grudi se pojedu i spic lemesa [ranika] i tad je vrlo tesko ustelovati plug.
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Tko ima u okolici Zagreba najveću ponudu lemeša i dijelova za plugove? Sve na jednom mjestu da se ne vozim na 10 mjesta. Jel to Se-kra ili Ferenčak ili netko drugi? Odlučio sam malo srediti taj plug.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Mislim da ti sekra ima za taj plug dijelova, nazovi jedne i druge i malo se raspitaj...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
grbp.jpg
[/IMG]evo sad pogledaj kako stoji pravac pluga spram srp grede i plaza po pravcu. sve mora biti u liniji i daska i ranik. stim da ranik [lemes] moze izlaziti van plaza za par mm .ali ne vise od 1cm.
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Evo slikice pluga. Kupio u Sekri komplet plazove i lemeše sa kljunom te nove šarafe - cca 750 kn. Jedino što nisu imali onaj kružnu šipku s navojem koja drži ručicu za štelanje pluga pa smo zagrijali navojnu šipku i napravili neko privremeno rješenje. Sutra idem probati plug. Ako sada ne valja ide na prodaju.
 

Prilozi

  • IMG_1354.jpg
    IMG_1354.jpg
    81.4 KB · Pregleda: 810
  • IMG_1355.jpg
    IMG_1355.jpg
    82.5 KB · Pregleda: 1,095

Najnoviji postovi

Na vrh