• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Ej kolega kakav učinak imaju ta pera??? imam imt plug 756 12 cola visoki klirens dvobrazni plug, i sad ga slažem jer su mi lemeši poderani i daske skroz na skroz pa sam to sve kupil novo i kad sam kupil to odma sam uzel i željezna pera za bolje okretanje na placu od jednog lika kaj ih doma radi... dosta su slična ovim tvojima pa mi daj reci kakav je učinak? kak rade???
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Ja bi jos od posavca moro staviti i na prednju brazdu ako uspem naci. Inace mi se super pokazalo za zatrpavanje biljnih ostataka.a lako se montira izbusi se samo jedna rupa nova.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jedna nova rupa predpostavljam na nosaču deflektora da paše na imt dasku??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa 100 puta je lakše na nosaču izbušit rupu nego na dasci, al dobro.
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
na nosacu imaju rupe. a ja sam mjeno daske tako da mi je bilo lakse tu jednu rupu izbusiti na dasci.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa, da nosač ima dvije rupe, no mislio sam to ako bi ih se pripasivalo na IMT daske, bilo bi lakše izbušit rupu na nosaču, nadam se da barem jedna rupa odgovara na nosaču, i postavit OLT deflektor gore.
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Bilo mi je teze na nosac moralo bi se navariti posto ovaj nosac je kraci od imt za neki par cm. Ali je malo siri i mnogo debli od imt-ovog nosaca. Debljina je oko 10mm. A daske koje sam uzeo debele su po 6 mm i falil je po rupa u donjoj zoni, pa sam nosio kovacu da probije rupe s nekim alatom koji je pravi onaj praugaonik tako da je i za ovaj nosac probusio tu rupu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E tak se več razumijemo.
Mislio sam da budeš napisao upravo to kaj si napisao. Znači premali nosač i ne poklapa se s rupom, onda je uredu da se buši daska.
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
A nije mi bilo zalo busiti daske ionako sam moro busiti zbog manjka rupa a platio sam ih u rumi obadvije 60eu.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nemoj me drzati za rec ali ovo nije IMT plug. mislim da je to lemind leskovac
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Takve velike i teške plugove je imala nekad naša zadruga i vukli su ih traktori 100 i 115 ks, ak nije original IMT, vjerojatno je Lemind...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
IMT je radio u saradnji i sa OLT i lemindom . tako da mnoga resenja su slicna cak i ista pa je teze raspoznati koji je koji.po ovim mestima za topling verujem da je lemind jer jedino sam kod njega video takav sistem. ali dosta i tih plugova jako lepo radi i veoma su robusni i jaki
 

DadoPZ

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
115
Koji bi po vama bio najidealniji plug za IMT 560 starija tipa ? Neovisno koji proizvođač.
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Kod nas ko ima 560 pretezno vuce za njim plug imt 12" visoki.i dobra su kombinacija
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Koji bi po vama bio najidealniji plug za IMT 560 starija tipa ? Neovisno koji proizvođač.

Predlažem dvobrazni 12" barem. Ako sa 539 orem sa 10" bez problema već oranu zemlju (neki idu i sa 12"), onda 560 minimum 12". Ako je zemlja lakša možda može i veći. Vidi što ti susjedi imaju.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Nebi ti bio ni los veliki dvobrazni leskovcanin(leming,nije na pomicanje),on je cinimi se 12coli,a mozda i 14,ali dosta duboko ore,a 560bi ga lako vuko,a sto je najvaznije duplo,je jeftiniji od imt-a
 

Najnoviji postovi

Na vrh