• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Znam sve, ali vec sam ja isprobao 539 sa 756 VK i dosta solidno ide s njim, a orao sam na dubini od 27-28 cm..
Istina je da ga bas ne moze visoko dici od zemlje, ali treba paziti i nebude nikud zapel..
A i tih 10 cm zahvata vise naspram 755 mislim da ne igra preveliku ulogu.. A nebi se ja ni upustal u zamjenu svoga 755 da je VK, ali posto je niski tesko je s njim bilo sto zaorati..

Evo ga sa 756:
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
VK=63,?ja sam jednobrazni slozio na 7?. Ako bi ga spustio na 63 oce bit prenizak,a dobio bi sto ga sa 539 mogu dici vislje?
20130407_142007.jpg
[/url]
image upload no limit[/IMG]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, u IMT katalogu stoji ovako:

NK=56cm, a VK=63cm, to je kaj se tiće 755 i 756 plugova.

Jednobrazni 16" 610.10 je također 63 cm
A 757 i 758 su 72 cm.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Dobar je, ali mozda budem kupio bas ovog s kojim sam oral.. Rekao je susjed da bi ga prodavao..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nije ovaj s oglasa izgleda vidio IMT tvornicu, izgleda da je samo naljepnica original IMT :D:
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Znaci vasa je preporuka da ja to uzmem imate li kakvih savjeta sta da gledam, vidim na sta da oratim paznju, jer to je covjek koji je primio taj plug u racun za neke ovce i sad mu to stoji a on ima svoje plugove...u susjednom je selu i znam tog covjeka godinama...sinoc sam ga zvao i rekao mi je da se mozemo dogovoriti svakako...

Buduci da su meni, od kako trazim plugove, ima nekih 20-tak dana, uvjek preporucivali IMT 756 V.K. obavezno i definitivno...za ove sam saznao sinoc, posto je covjek blizu,on dozvoljava i da ja to zakacim, probam i tako to..

Mene interesira da li su oni jaki jer kod nas je zemlja takva da jednu parcelu ores bez problema 2-3 godine i onda odjedno "ispliva" kamen koji ti "zbrlja" i najjaci plug...to se desava gotovo svima...

Danas cu ici zakaciti ove i postavim slike...

Sorry za moderatora jer ovi plugovi nisu IMT...ali cim ih dobijem postavljam ih na temu "Krone"...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ti njega prvo isprobaj uz prisutsvo gazde e naravno i ako ti se svidi kako traktor vuče i kao okreću uzmi.
Nekak mi se Čini da ti bude trebal uteg na prvom kraju traktora.:(sweat):
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Isto tako bitno je da mogu dobro zaoravati i da mogu duboko orati...ovi 756 v.k. mogu cini mi se i do 30 cm...e sad da li bi ovi mogli tako duboko to je pitanje...

Sto se tice prednjeg tega moracu vidjeti...inace nikad nisam radio s obrtacima nego samo s obicnim plugovima...koja je tu prednost obrtaca nad obicnim plugom...???
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kod obrtaca je fora da tam di izades okrenes plug i vracas se po istom di si izasel samo ti traktor ne visi desno nego lijevo.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Moli se stručni žiri da ocjeni odgovore haha :(giggle)::icon_pidu:
 

Najnoviji postovi

Na vrh