• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
ja sam bio kupio plamenove lemeše, ali za kovanje, nisu bili samooštreći, i trošili su se nenormalno, premekan materijal. za ove samooštreće ne znam
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Rekel bi, isti materijal, samo kaj su ovi navareni.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
Ja sam bio kupio te samooštreće za IMT 755 pa se nisu nešto pokazali. Potrošili se za par god a tada sam radio oko 2-3 ha oranja i platio ih skuplje u bosni nego u što su bili u Sekri
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Ja sam prije 2 godine uzeo za IMT 755 Frank samoštreće lemeše navodno od bor mangana kako prodavač reče. Jedan praj košta 57€. I maogo vam reći da njohova cijena opravdava kvalitet. Čvrsti su ne povijaju i se i nakon izoranog kamenja. A prije sam za 756 kupovao obične plamenove, sa njima je bio slučaj da nakn svakog manjeg udarca u kamen su se svaijali. Tako da je ovazna oprema bila kad se ide u oranje čekić od 5 kg i manja šina za ispravljanje
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Puknuti pogle malo blize sliku donju di se vidi donja strana lemesa vidjet ces da je pojacan,zadebljanje tak da se nebi smjel pigat i pucat.

Pisite di vi kupujete lemese i cije imate ili koristite?
 
Posljednje uređivanje:

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Odnesi ih kovaču da ih okali jer se oni saviju iako su pojačani naprijed ili čak ispucaju.
Ja kupujem ručni rad lemeše i sasvim zadovoljan.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Al ovi su kaljeni skoro do pola i okovani?
Ja sam isto kupoval domacu izradu od feder plate kovane i ne vrjede bili su po 120kn.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Jel su daske od 755 identicne daskama na 756? Nasao sam dobru ramu od 756, izgleda kao nova, pa bi sa svojeg 755 NK samo premjestio daske sa lemesima i svim jer su u dobrom stanju..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ivan...ma gde si to našel ramu od 756??

Definitivno ti sve paše s tvojeg 755 na ramu od 756, ako to presložiš imaš kupca za ramu od 755!
Ja imam doma 755, ali VK, no nema veze, budem kod kovača zel drugi nosač brazde od VK pošto su tvoji NK, samo da si več jednom složim 3x10" plug za plitka oranja.

Ako nečeš prodati, budeš barem posudil za zajednički eksperiment :D:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Ima Bozidar, a oni s tim ne oru vec ohoho godin.. Veli da bi se toga htel resiti.
Daske i lemesi su skroz poderani, a nema ni deflektore ni crtala, ali rama je skroz ispravna, zapravo tak ocuvanu prvu farbu jos nisam videl na starom plugu, a stoji pod vedrim nebom..
Moze, ako si ja slozim sve na tu ramu, tebi prodam ovu..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znači ima božidar original IMT-a 756?? To valjda još iz doba dok su orali s 558 :)

Ajd super, bumo se dogovorili!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Ima, ali velim, skroz je poderan, ali rama je dobra..
Ma ima jedno pet plugov, ali veli da se budu svih resili, jedino Lemken 3x12 ostaje, veli da je plug ko avion.
Ima i Leoparda 2x14, mislim da ga isto kani prodati, ali nesem ga bas gledal, tj, neznam u kakvom su stanju daske i lemesi..
 

Najnoviji postovi

Na vrh