• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Evo stigli danas plamenovi (srbija)lemesi samoostreci za 756.

Imal sam neke obicne domace proizvodnje koji su se potrosili za dvije sezone niskoristi.
Sada bumo vidli kak se budu ovi pokazali.

Ja sam neki dan uzeo za posavca takve u sekri, ali obične, 112 kn komad, dok su ti ko tvoji oko 200, a u oltu orginal samooštreći 190. Budemo vidili kolko budu trajali, al vjerujem dugooo, pošto imam jedan plug 2x14 u vidu da uzmem :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Od sveg izbora ovi su mi se cinili najbolji.
Izaslo me je dva lemesa i 6 sara i matice 440kn.
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Šta su to okivani na hladno kad boja nije izgorila.
Nemoj samo u tvrdo zapeti s njima gotovi su odmah.
Ove je meni prijatelj donio iz Srbije, isto tvornički okivani a vidi kako su završili nakon dva dana oranja.

Bar sam iskoristio komad lemeša za neke druge stvari (to šta je odrezano)
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nije to nikaj odkivano nego je navarivano sa jednim slojem tvrdom elektrodom.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Gle ja stvarno neznam kakvi su u poslu i kak se budu pokazali prvi put ih imam gore na plugu.
Prodavac veli da je ostri dio okivan a i sanana je vjerojatno upravu da su taj okivani dio zavarili na federplatu.
Kod mene nema kamena samo plava i zuta ilovaca.
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Šanana zato su tako dugo i trajali..
Oficir još bolje da je laganija zemlja i u svakom slučaju nek ti dobro služe...
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
to sam vidio na youtube-u da se prave plugovi sa time navarenim i kažu da je odlično bolje od crtala jer crtalo nereže tako duboko,

ajd da ja pitam nešto imam plug jednobrazni koji je ustvari bio dvobrazni al je davnih dana druga brazda samo odrezana, jel s njime mogu orati normalno kao sa jednobraznim
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
pa kolko sam pročito da je na dvobraznima ta središnja os negdije između prve i druge brazde a jednobraznome je negdije na brazdi, pa reko kad otpustim španere da neče otič na sred traktora pa da neče velike brazde vatat, ak misliš na šta mislim ili se varam :(think)::(think):
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
E vidiš moguće je jer sad se sjetio jednog jednobraznog pluga prerađenog od dvobraznog i da ga je stari dovezao na probu od nekog lika i isti dan ga vratio jer je samo brlja po zemlji. Taj ga je poslije prepravio i prodao nekom drugom.
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
e pa zato pitam jer kod dvobraznog je prva brazda više desno (kad gledaš odostraga), bar tako mislim ili grešim neznam ni sam više
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
sva ta kemijanja nemaju smisla pored mora plugova po otpadima. nađeš si pošten plug za parsto kuna i miran si ostatak života. ja sam nedavno vidio češkog cjevaka dvobraznog i malo mi je falilo da ga uzmem... ali, možeš orati s tim odrezanim, zašto ne. ja sam svašta s onim pomičnim radio, pa i bez jedne brazde. i to sa zadnjom, ali to je duga priča :icon_weed: ako nije na sredini, pomakneš ga na nosaču. a pretpostavljam da nije neki ogroman plug, pa ti ne bi ni col više-manje značio. jedino da ti ne bi ostavljao živu zemlju između brazda, ali to je uglavnom do majstora :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mogel bi si ga slozit al prvo kupit petu znaci duzi plaz sa petom oko 300kn pa sepoigrat sa pomakom pluga i zahvatom.
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
ma kolko orem može se i s ovime :(rofl): pito sam samo iz radoznalosti

probat ču ga jedino pomjerit malo da bude kao jednobrazni, ako mi se bude dalo :icon_e_biggrin:
 

Najnoviji postovi

Na vrh