• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Kaže meštar da su mu pojačavali glave kod kovača kad je kupljen, a kupljen je 2007. i vukao ga je za Zetorom 7340 bez greške i sa ćelavim zadnjim gumama. Samo taj plug mi se čini dosta slabašan nasprem Olta.... A plaćen je 14 000kn nov.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Meni ovaj plug izgleda čudno,sve 3 glave mi nekak previše stoje nagnute prema naprijed,daske su slabo zaobljene,ova povišenja daski treba zamijenit jer ova su nikakva..

Neznam šta su radili s tim glavama kod kovača,ali nešto mi tu sumnjivo...:=-:

OLT je Alfa i Omega za ovaj plug...

Ja bi nastavio dalje tražiti...
Nešto tipa ovak je več pravi plug za tebe : http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plug-olt-posavac-35.3-oglas-5063608
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Da i meni izgleda dosta čudno i slabašno... Ipak nastavljam potragu samo sumnjam da ću ove jeseni uzimati plug jer su u planu druge stvari. E da taj Olt bi bio pun pogodak, samo da je 3X12 jer bi 3X14 mogao vući, ali plitko...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ja sam sa svojim svašta orao, i jak je ko vrag, IMT se mota ako je i teška neobrađivana zemlja.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,757
Glave su kod kovača ravnali a ne pojačavali, kod mene su dva pluga sa ovakvom ramom (dvobrazni) obadva su popucali i pomotali su se nosači plužnih tijela.... po meni su ti plugovi iz srpske male privrede, sa naljepnicom i pločicom od imt(kopija)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Da znam slučaj kod jednog prijatelja je pukla greda na zadnjoj brazdi na Imt-u 3X14 kad je naletio na neku žilu... i znam slučaj da je čovjek iskrivio Imt 757 sa Zetorom 7340 kad je orao po smrznutom... A ja s Oltom čupam panjeve :) toliko o kvaliteti i izdržljivosti Imt plugova.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Postoje dvije vrste IMT-eovih plugova ovi drugi rađeni u Bosni su ti mekani dok Srpski su čvrti po obliku potpuno isti .
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
Ja svojega nisam uspio smotati sa uključenom prvom vučom nego je traktor samo stao kad sam zapeo za neko korjenje tak da nebi rekao da je IMT plug slab ali svatko ima pravo na svoje mišljenje.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Dobro ti svoj vučeš za 6340, a ovaj ga je vukao za 7340. Mislim i ja imam original Imt 755 nk i orem sa Z6245 i nikad ga nisam uspio smotati, a orao sam stvarno svašta.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Ja isto imam imt plug vec godinama i ko novi je, rjec je o imt 756 12cola visoki klirens i nije baš tak slab kak velite, a oral sam s njim sve i svašta i nikad problema...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I ja imam takav imt ko borna92v vise od 25 godina i stvarno je cvrst.
Problemi se javljaju kod kopija imt ovih plugova,a ima ih i materijali su meksi i slabiji.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
Nabavio sam kotač za dubinu od silokombajna ali ima klizni ležaj pa neznam oče li se to brzo poderati. Kakvi su ležaji na vačim kotačima za dubinu ?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemojte vjerovati da je svaki IMT plug zapravo IMT plug, kopije su se radile i u Srbiji, Bosni i Sloveniji.
Treba gledati detalje na plugu da bi se utvrdilo da je originalana plug.

IMT FOP plugovi i oruđa su bolja i jača, to je naš BOBO davnih dana utvrdio i to smo gradivo prošli!
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Pa na mojem ne piše FOB ni FOP pa neznam ali je stvarno dobar plug i prezadovoljan sam i nista se ne piga ni ne puca tak da se nemrem bunit, a sad neznam vjerojatno je ta naljepnica otpala
 

Najnoviji postovi

Na vrh