• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
nemam, imam na drugom. možda ti ne fali, olt ima dva modela tih plugova, posavac i alkar. jedan ima ručicu, drugi nema. ako nema, onda ga na osovini šteluješ.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam kupio alkara nije imo rucku za stelanje onda sam kupio jos jednog alkara za dijelove taj je imo rucku za stelanje pa sam prebacio na svojeg prije je bila navojna sipka za stelanje mozda je rucka bila dotna oprema ja nebi radio drugu osovinu zahtijevan poso bolje ovaj plug prodat ovo sta bi ulozio stavis na one novce kaj si onog prodo i kaj treba jos nadodas i kupis odgovarajuc plug za traktor!!
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Kod mene je jednobrazni IMT i nema ručicu za štelanje. Naravno da se štela pomjeranjem osovine ali za to treba nositi ključe i veliki čekić. Istina kad ga jednom namjestiš može ostati ali mi nekad zavisi od zemlje pa ja ručicom pomaknem da više hvataju. Zato bi volio kupiti i montirati ručicu.
Kod nas nema puno plugova uopće a kamoli otpada na kojim se mogu naći rashodovani plugovi pa pokupiti stare dijelove.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
to ti se već isplati pravit. tj, kad je situacija da ti nisi u mogućnosti kupit takav. napravit krunu i mehanizam s oprugom. i to je to. mada, nema od toga neke velike koristi, svo štelovanje ćeš obavit na samom traktoru. s ručicom ćeš proširivat i smanjivat zahvat pluga. a koliko ti to znači to je subjektivan dojam. ja imam posavca 1.4, ali se ne sjećam kad sam zadnji put pomicao osovinu, a ručica je skroz na maksimumu širine.
ako slučajno vidim nešto u rashodu, uzet ću ti, pa ti ponesem kad budem dolazio dolje ;)
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Slažem se da se ne treba micati osovinu pluga kad se naštela. Ali kad postoji mogućnost onda bi htio imati tu mogućnost.
Zato ako se negdje nađe bio bi ti zahvalan.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
to je oko 230 kn, čisto informativno :)
vidim da prodaju i u šidu i u rumi, pa ne bi bio problem ni dobacit :)
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Mislio sam kuna pa sam se već prepao jer ne vrijedi ni plug toliko.
Trebaju mi i zubi.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
koliko vidim, prave i kompletne plugove, pa vjerujem da bi i napravili krunu za neku normalnu cifru.
meni se sviđaju opruge za silokombajn, to bi za štrigl sjelo ko budali šamar. a prijatelj na zimu radi generalnu na 533. u svakom slučaju, to je znak da ćemo ići u rumu ili šid na vašar. kontaktiraj ih, pitaj bili htjeli napravi i zube posebno, pa ako hoće, ja ti javim kad će se ić u šid, pa ti pokupim.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Neki dan sam kupio ovo crtalo za 10" plug (IMT), bilo je samo jedno u trgovini. Moram naći još jedno.Ne znam jesam li zeznuo stvar, što sam brusio ove dijelove diska između zubi.Zubi su kolko tolko nabrušeni ,ali ovi su dijelovi bili debljine diska, nekih 5-6 mm?
 

Prilozi

  • DSC_0468.jpg
    DSC_0468.jpg
    29 KB · Pregleda: 122
  • DSC_0467.jpg
    DSC_0467.jpg
    46.7 KB · Pregleda: 94
  • DSC_0469.jpg
    DSC_0469.jpg
    28.1 KB · Pregleda: 90

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Nemre mu naškoditi ali zar se crtala ne bruse dok režu zemlju ? Ja niti jedno crtalo nisam brusil. Niti ravno na 755 niti sa zubima na 757. Pogotovo ovo na 757 se u 3 god nabrusilo samo. U to sam siguran.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Evo tog pluga jednobraznog koji mislim da je IMT samo stariji tip. Njega sam mislio unaprijediti s ručicom a vjerovatno i osovinom.


 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nema ti to veze sa IMT plugom!

Ako me oko ne vara to bi trebao biti jednobrazni Leopard Bosanska Dubica.
 
Na vrh