• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Najvjerojatnije si u pravu. Ja nemam gdje provjeriti. Gledao sam na internetu i ima raznih navoda.
Smeta mi ovakva osovina (nabavio sam original IMT) i volio bi da se može malo lakše poštelati (čini mi se da sebi tražim posla). Inače plug je dobar. S njim i 539 sam orao ledinu dok nije došao veći i plug i traktor. A i sada kad je presuho nekad ga koristim na manjim parcelama. Ove godine sve se može s dvobražnjakom jer je bila vlažna zemlja.
 

damekVTZ

Član
Tu od
25 Sij 2011
Poruka
57
Molim vas koji plug uzeti za Torpedo 4806? Imam na ponudi IMT-FOP 610-07 sa dva crtala, kotačem i novi lemeši 2700 kn daske relativno ok. Hvala vam unaprijed na pomoći. Pozz
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
taman za njega, ne treba ti veći, vjeruj mi. ovisno od zemlje, ali kod mene taj traktor ne bi mogao vući ništa veće. doduše, rijetko ko ore s tim traktorima kod nas, uglavnom su u transportu. meni se osobno ne sviđaju previše, što zbog skučene kabine, što zbog kočnica, ali to nije tema. ugl, cijene tih plugova i jesu tu negdje. po meni osobno pretjerane, ali to je to...
 

basanova

Član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
40
U planu mi je nabavka i kupnja pluga za IMT-a 565 , ja bi kupio neki imt-ov 12" visoki , samo mi nisu jasne oznake na tima plugovima npr: 755 ,756 ,757 dali ima nekih bitnih razlika u tim brojevima ? Ustvari koji najbolje plug da uparim na 565-ticu??
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
755-10 cola
756-12 cola
757- 14cola

Po meni sa 12 cola mora raditi u svim uvjetima (prvom brzom), a ako imas laksu zemlju onda ide i sa 14
 

basanova

Član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
40
Vidim da na njuškalu pišu IMT 755 12" pa IMT 756 da je 10" pa me to zbunjuje.
A jel ima netko da prodaje imt-ovog 12" visokog u blizini Slav. Broda i okolo?
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
756 Je 12cola,a ako je visoki ima oznaku VK=visoki klirens.

Ako je laksa zemlja mogel bi vuci i 757,al da budes siguran,posudi od nekog pa probaj na svojoj zemlji.
 

damekVTZ

Član
Tu od
25 Sij 2011
Poruka
57
Ne razmišljam ni o 757 zadnje kaj bi uzel bi bil taj 12" imt. Neki ljudi mi govore da je prevelik za taj traktor pa sam i zato pital vas. Ipak vas dosta ima iskustva. Zemlja nije nest teska za obradu mozda jedna-dvije malo, ostalo sve lagana.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja vucem imt 756vk sa zetorom 5211~50ks.
U breg 2brza,po ravnom 3brza,gume su mi 14.9/13/28
Imt ima problem prjenosa i mozda ga bus moral vuc u 3sporoj.

 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
E nebi onda tocno znal,samo kod nas torpedo bez prve vuce ne ore nikak,muci se i sa 10",valda jer je lagan nazad.
Neko se bu valda javil ko ore sa torpedom 4806.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ja osobno orem sa imt-om 558 i plugom imt 610.14 i lake i teže zemlje u prvoj brzoj do dubine 30 cm , s tim da motor nije nikad diran od "79-e godine ,a treća spora mi je potrebna samo ako hoću put izorati na tvrdoj zemlji .
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
ima čovjek tu u jednom selu blizu mene torpedo 45 i ore s imt 12, i kaže da ide bez većih problema (iako ja mislim da bi trebalo bar 50+ konja za 12 cola tu u mom kraju da bi mogao radit u svim uvjetima
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Za torpeda 48-06 je Plug IMT 755 visoki odličan moj je orao u svim uvjetima nikad nije ostalo da se nije moglo izorati, kukuruziste zaorava super stim da mi ne koristimo frezu i nema problema, uvijek oremo 1 brzom može i drugom al nije zdravo za lamelu u sporima nikad se nije oralo, može vuci i IMT 756 ne osjeti se razlika jer smo jednu godinu posudili taj Plug jer sam moj nasadio na panj . Torpedo to vuče bez blokade dicerencijala jer je nema već 15 godina da nemoze orati već bi je složili , tako da ako neki torpedo nemoze vuci 10 coli plug nasto Novalja il Traktor il Plug ili nešto treće .
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Moj frend ore sa torpedom 48 sa 12 coli dvobraznim. Ide al se muci kad su losije godine. Ja sam vukao 12 coli sa imt 560 pa sam ga prodao i kupio 14 coli i orao sam bez problema u prvoj direktnoj.I ja i on smo orali zajedno na istoj parceli ja sa 14 coli on sa 12 i uvijek sam ga prestizao s time da sam ja i dublje orao.
 
Na vrh