• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

kopri

Novi član
Tu od
2 Stu 2014
Poruka
26
ja nisam zelio brusiti kocku a nije mi tolko bitno crtalo jer imam gore predplužnjake jer imam samo zadnje da mi je cista brazada
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Koja bi točno bila razlika između jednobražnjaka IMT 752 i IMT 610.10, obadva imaju 14"-16" daske i lemeše??
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
610.10 je koliko ja znam 10 coli a za ovaj drugi neznam. Vjerojatno će se neko javit ko zna više
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
E tu se varaš.

Obadva mogu biti 14" ili 16" jer takve daske i lemeše imaju na sebi.

Naravno takav plug može orati i 10" zahvata, sve ovisi koliko ga pomakneš na koljenastoj osovini, ali prioritetno im je 16" zahvata.
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Ja imam oltov 16 coli i mislio ga mjenjat za manji al sad prvo nudem oprobao pa ću znati
Ovako mi se čini nekako prevelik
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Mislim da je razlika samo u godini proizvodnje, serija 600 je starija...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ako me sječanej dobro služi bilo je nekih razgovora tu po forumu, mislim da je čak Bobo to pričao da ta serija 752 ima nekakve veze s Lemindom, valjda su se tamo sastavljali, ali ko će ga znati, ne sječam se više.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo nakon izoranih 4rali plamenovi samoostreci lemeso su se pokazali super,nema piganja nema tragova trosenja i ostri su ko britva.
Isplate se i vrijede svaku kunu,svi oni lemesi kaj se tu kod nas proizvode ne vrijede pisljivoga boba,ovi su pojacani i mislim da ce barem duplo duze trajat od obicne feder plate.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
ja sam isto kupio plamenove lemeše u Šidu u srbiji

platio sam ih 6000 din tj. 3000din je jedan za imt 757.20 plug a to je oko 200kn
daska za isti plug je tamo 4650din što je oko 300 kn
a kod nas je 520kn ista daska
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Ja imam plamenove obične lemeše. Preorali cca 3 kj i toliko se istupili da više nisu u zemlju htjeli. Sad pred jesensko oranje odnesem kovaču da ih sredi. Čovjek udari par puta čekićem i kaže: "Ovi bi se mogli na hladno kovat". Tolko o kvaliteti materijala. Sad sam isto s njima orao i sve dobili zube ko pila. Mekani užas. Ovo je samo moje iskustvo i ne kažem da nevaljaju, al ja ih sigurno više kupit neću.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
933
Tako i ja imam mišljenje savijalise u oranju koliko su bili slabi izorao nekih 13kj i potrošili se cjeli.
Sad imam neke poljske za 100kn kom koji suse morali prvo odkovati onisu do sad bar 20kj porali i skoro kao novi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nisam probal obicne plamenove al ovi pojacani i samoostreci su jaki i tvrdi ko kamen,par puta sam po asfaltu spustil i strugal slucajno kod ulaska u njivu i ni ogrebotine,spice cjele i u komadu,jos moram 4rali poorat pa cu ih nakon sveg oranja pregledat jos i napisat iskustvo.
Prednost je kaj je mokro pa se i ne trose ko u suhoj ilovaci.
Jedno ljeto sam oral neku travurdu a zemlja suha ko barut,i idem maknut travu sa pluga nakon izlaska iz brazde i primim se za lemes a on vruc...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,715
morate se više družit sa kovačima...ako ih još ima...da vas bar nauče kakvu muziku lemeš mora dati...probaš to još u dućanu...
...ma znate ono, jel gluh ili zvoni...:x:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,715
hehe...ne cin, ne gluhe...nego zvon!!!
baš takvi lemeši moraju biti!

doduše, materijal se da i popraviti, stvar je u grijanju i hlađenju...tj. kaljenju...:icon_e_wink:

baš sam dobro pazil kod svog kovača...hehe...skoro me i za šegrta zel...veli ti bi tukal po železu ko bik...a meni to bilo vruće...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
kod nas u bosni kobvaca jos ima, meni napravio navario na ove moje raonike, feder platu, otkovao, i sve me kostalo 50 EURA, ja zadovoljna, uzorao do sada nekih 6 ha, ne vidim znakove trosenja, ne namjeravam ih otkivati , dok ne poorem jos 4 ha,
 

Najnoviji postovi

Na vrh