• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
Zato da ne podrezuje već prislonjenu brazdu, odnosno da ne stvara dodatni otpor.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
@Oficir..izgleda da se još nisi razbudil...zakaj ima??? logično...jer mu netreba veći??? radni zahvat mu je 50 cm, a 756 za 10 cm širi..da bi oba imala iste lemeše od 755 bi taj duži dio išao na prazno...evo tabela za IMT plugove http://www.imt.co.rs/prospekti_orudja_PDF/Ploughs.pdf
@ZJ..s tobom se neslažem..lemeš..raonik..nejde ni blizu odrezane, brazde..
Uh..UH..možda se ja nisam razbudil...idemo kod Đurđe da tam na miru razmislimo.
 

Nenad35

Novi član
Tu od
12 Sij 2014
Poruka
10
Hvala svima na dosadasnjim odgovorima i pomoci :)

Danas sam poskidao lemese-raonike i evo jedne slike:

LK1F5


Kupio bih nove samoostrece, pa mi recite prema ovima sa slike da li su oni za 775NK ili 776NK?

Zatim sam naisao na problem sa zavrtnjem na dasci, evo kako je to pametno resio prethodni vlasnik haha (stavio obican zavrtanj :)), ali ja to tako necu da gledam.

BAiLN


UTuQs


93iIX


Tu naravno ovaj novi zavrtanj takodje ne moze da legne lepo nego ce ovako da strci.Da li neko ima predlog kako je najbolje da resim ovo(Da novi zavrtanj legne lepo u ravni sa daskom)?. Verujem da ovo nije jedini zavrtanj koji pravi problem....
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sarafe ima za kupit tu kod nas barem orginal koji sjednu tocno sa daskom ili lemesom,sa jedne strane je navoj a s druge ravno odsjecena glava.
Lemes je cini mi se od 756.
Ako sam ja u zgagrebu kupil plamenove samoostrece lemese,ne vidim razlog da ih ti u srbiji ne nades.
 

kopri

Novi član
Tu od
2 Stu 2014
Poruka
26
Da i ja predstavim svoje imt plugove. Plugovi su model 756 visoki klirens ove godine modificirani sa vogel predpluznjacima. Ideja o ugradnji predpluznjaka nije moja nego mog frenda koji je isto napravio na svojima koji su kopija imta. Znaci ja sam jos na svojima primjenio njegova iskustva i sto treba rijesiti da su moji jos bolji. Plugovi isprobani na svim vrstama oranja strnjaci parcela na kojoj bila ambrozija visoka metar i pol(svinje pojele kukuruz) na zaoravanju poslije beraca visina stabljike oko 3 m plus stajnjak na frisko pobranom na travi i svugdje su se pokazali odlicnima. Prednosti ovih plugova nad standardnima nema stopanja kukuruzovine brazda je rastepena i sva bio masa je ispod brazde ne viri van laksa obrada u proljece nema trave vani pa kad dodes na proljece a sjenokosa ko da nije ni orana. Mane idu teze nego standard pa je potrosnja veca ali meni to nije bitno. Ako koga zanomaju ostali detalji neka pise rado cu dati odgovore.
 

Prilozi

  • 2014-11-23 09.28.23.jpg
    2014-11-23 09.28.23.jpg
    64.1 KB · Pregleda: 255
  • 2014-11-23 09.28.16.jpg
    2014-11-23 09.28.16.jpg
    63.8 KB · Pregleda: 374
  • 2014-11-23 09.28.08.jpg
    2014-11-23 09.28.08.jpg
    61.5 KB · Pregleda: 263
  • 2014-11-23 09.28.00.jpg
    2014-11-23 09.28.00.jpg
    60.3 KB · Pregleda: 258

kopri

Novi član
Tu od
2 Stu 2014
Poruka
26
kupio sam ih u lateran agro Vinkovci cijena oko 1350 kn sa pdveom i to je najjeftinije sto sam nasao za orginal vn. navodno ima u srbiji i bosni kopija ali ja to nisam htio.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
@Nenad35, imbus-vijak s upuštenom glavom sjeda perfektno u to, taman zatvori rupu i izgleda ko orginal. Taj i onako nećeš skidati kao na lemešu.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
@kopri, to što si ti uradio od pluga to više nije IMT plug, razvukao tj. produljio si ga sigurno za 30 cm, s time i razmak dasaka, zato nije čudo što guta sve, a deflektori kao što sam ti rekao u drugoj temi nemogu na IMT756, dok naravno na tvoju preinaku mogu, ali cijena stvarno paprena. Pametno urađeno, ali si mogao navesti što si sve uradio, a ne mazat oči da tako ore samo zbog deflektora. Dao sam ti zahvalu samo radi slika ali tekst nikako nezavređuje zahvalu.
U vezi Nenadovog pluga..ja vidim da se rupa proširila zbog neorginalnog šarafa, tako da sad ima lufta i original s kockom.
 

kopri

Novi član
Tu od
2 Stu 2014
Poruka
26
u principu na plugu nije nista posebno napravljeno prvi plug je pomaknut naprijed za jedno 20cm produzen je nosač od zadnjeg pluga i ručica za podesavanje je pomaknuta naprijed i normalno upakirani nosači od predplužnjaka. sada je razmak između plugova 105cm mozda malo i previse pa sam sad morao napraviti prirucni dubiski kotač. što se cijene tiče to je jeftino jer kod ostalih su cijene oko 2000kn kom. cak sam pokusavao nabiviti ih iz Njemačke pa mi je lik rekao da nema onih nosača što idu na plug a cijene su mu bile za osatlo ko u hr. e da zabio sam reci da su daske na predplužnjacima najveće za kukuruzovinu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
I jel se sad ta vitka rama piga i uvija?.
Možda ne na vasoj zemlji, no nisam siguran kak bi se ponašali na težoj.
Za ulog i trud, ja bi radije kupil rabljeni plug sa svim tim.
 

kopri

Novi član
Tu od
2 Stu 2014
Poruka
26
Do sada nista! Vjerovatno jaci traktor i teza zemlja bi ali uvjek se dadu staviti pojacanja! Ako mi nades ispravne plugove sa svim tim za 2600 kn javi!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,433
Da si prodao taj i nadometnuo 2600kn vjerojatno bi bilo dosta za neki bolji. Ali ovo što si napravio je dobro, bitno da plug radi dobro! Takav plug se kod mene u teškoj zemlji smata, a takav prepravit bi još bolje. Al kao što kažeš da tvoja zemlja nije teška tako da je to super što si napravio! Taj plug ljepo ore sam po sebi kada se dobro uštela, a ovaj tvoj samo bolje može. Jedina mana mu je što je slab. Sve pohvale na trudu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,987
ZJ..s tobom se neslažem..lemeš..raonik..nejde ni blizu odrezane, brazde..
Ne moraš se složiti. Uglavnom, tih 5cm struže tam gdje je brazda bila otrgnuta. Pogledaj drugi put sam. E sad, zval ti to jarek ili prislonjena brazda, meni svejedno.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,811
Ja sam iskal isto predplužnjake za 757.20 i u Sekri su komad 750 kn. Malo previše, za sada, i nisam baš siguran koliko bi mi pomogli kad večinom orem poslje kukuruza.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa to je hrpa zelezda,i uvjek se da pojacat i povarit.
Stavi se trokut pojacanje od poboljsanog celika i nema uvijanja i pucanja.
Sve pohvale na trudu i izvedenom poslu!!
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Ne moraš se složiti. Uglavnom, tih 5cm struže tam gdje je brazda bila otrgnuta. Pogledaj drugi put sam. E sad, zval ti to jarek ili prislonjena brazda, meni svejedno.
Eh šefe tak već može..ali prislonjena brazda nikak..znaš i ti dobro kaj je prislonjena brazda a kaj je jarek. Iz hrvatskog jezika sam imao vrlo dobar 4+.
 

kopri

Novi član
Tu od
2 Stu 2014
Poruka
26
danas cu jos poslikati kad dodem doma ako nebu mrak gdje je kej napravljeno. A sto se tice zaoravanja kukuruza to obavljaju fenomenalno!
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Decki vijke za pluge imate za kupit u rotometalu original sa kockom dolje i gore je ravan i mislim da je kvaliteta 10.9
 

Najnoviji postovi

Na vrh