• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Gle zahvat na 755 je 10cm manji i jos ako je plug kompletan i u dobrom stanju normalno da ga lakse vuce.
Ako imas priliku mjenjaj,pa kud puko da puko,hehe.:(hi):
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
ma nego ne volim dok je ful opterećen a ne radim puno zemlje tak da nam veze kak budem vremenski gotov sad mi je žal kaj sam sve izoral tak da budem moral čekati drugu godinu na oranje z novim plugom sutra idem ja po njega
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Ak je teža zemlja onda 445 ima problema sa 756, pogotovo ako treba dublje orat. Sa 755 ide bez frke. Imam 756 tak da znam kako se u kojoj zemlji ponaša. Inače ak je teška zemlja onda orem u trećoj sporohodnoj i ispustim gume na 0.5 bara i ide do 25 cm. Inače 445 ima skoro 2 tone sa vozačem.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
plug je kompletan dobro zaorava sve je oke tak da sam odlučil mjenjati jer i retko se najde 755 visoki.k .e viš mane to za kilažu nisam znal ja sam mislil da ima kojih 1700 -1800kg mislim dobro ima raspoređenu težinu onda i dost je teški. velim s ovim plugom pjeva šteta kaj sam sve izoral hehe bum ja nekaj našel da se još sproba
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Au to mu je malo pretezak plug,jedino kad bi imao zadnje gume 12.4/28 i utege na zadnjim felgama onda bi bilo puno lakse,al opet nemre ga bas visoko dic od zemlje,pa moras pazit da ne spigas lemese.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
meni se strašno svidel taj 755 visoki.k zaorava super traktor pjeva s njim več sam nazval čoveka sutra mjenjamo to i mislim da nebum požalil a najvažnije mi je da se trakor ne muči ovak je 2x12 osetil i to dobro a ovaj mu je ono taman ko stvoren za njega
 

Nenad35

Novi član
Tu od
12 Sij 2014
Poruka
10
Trebalo bi da sve to bude dobro, trudim se maksimalno kad nesto radim da ne ostetim i nigde ne brzam.Svakako godisnje necu orati vise od oko 3 hektara zemlje i to sve u lakoj zemlji na polju ili u reci.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Zašto se IMT 756 ne da naštimati da dobro prati traktor? Dobro slaže, brazde su jednake, ali jednostavno taj plug je toliko ružno za vidjeti kako stoji, a zahvat 16''.
Neugodno mi postaviti sliku...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prvo nastelaj da prvi lovi 30cm,pa ga dobit na njegovoj rucki ,tek onda na toplinku,pa isprobavas i dobit ces ga,ako su lemesi dobri i ako nije popigan.
Mora ici ravno da nemoras stalno skretat volanom,i naravno spanere poluga popusti i gledaj koju ti napinje,pa ces imat smjernicu za stelanje na njegovoj rucki na plugu.
I probaj da ti toplink na strani traktora ponire prema podu kad je plug na ravnom na betonu recimo.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Zašto se IMT 756 ne da naštimati da dobro prati traktor? Dobro slaže, brazde su jednake, ali jednostavno taj plug je toliko ružno za vidjeti kako stoji, a zahvat 16''.
Neugodno mi postaviti sliku...
probaj ga pomaknut na osovini skroz desno, imaš od ispod dva prstena i njih otpusti i otpusti šerafe koji drže ručku i pomakni ga desno. Vidjet ćeš dolje na osovini kolko se da pomaknut i prstene natrag zategni i ručku naravno. Kad ga staviš u brazdu narikataj da ti obje jednako hvataju i španere otpusti. Kad ga vučeš gornja poteznica ti mora stajat po sredini traktora i nesmije ti španat ni jedan španer. Ja sam svoga prošli tjedan tako poriktal i lijepo ore i nikud ne vuče.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Zaboravio sam pogledati gdje stoji prva brazda kada su poluge ravno i plug stoji normalno, pa onda ga namjestiti na osovini. Jednostavno mi plug vuče u desno, desni španer je stalno napet, skinio sam ga i onda dođe lijeva poluga na 10-ak cm od gume, a plug hvata svaka brazda 16 coli, mjerio sam. Namjestim ga da prva i druga brazda slažu na istu visinu i da oranje bude ravno, ali onda plug stoji Bože sačuvaj... Prvo sam mislio da je do pluga, pošto imam dva, a na jednom pete nema, a plaz je poderan da se peta ne može više zašarafiti. Uzeo sam drugi plug koji ima petu i cijeli plaz, ali isto je kao i sa prvim, a isto je i na obadva traktora.

Iako sumnjam na jedno... Može li se peta i plaz štimati po visini? Tj. peta u odnosu na špic lemeša?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Nemože. Uz ove savjete koje si dobio..što znači na poprečnoj poluzi pluga, plug pomjeriti bliže koljenu, gornju polugu pomjeriti unazad..na onim zubima, i pomoću toplinga, kad je plug na ravnom podići prvu brazdu za oko 5 cm, produživanjem toplinga..na taj način u brazdi plug če biti ravan i peta s plazom što više dubini brazde. Ujedno probaj i nagib, lijevo-desno, dok ne dobiješ da plug nevuće traktor u stranu, da brazde budu iste po širini, i po dubini. Kad sve posložiš, možda plug neće ići točno po osi traktora, ali to te nek nebrine, možda je nešto na njemu savinuto, bitno da dobro ore i nevuče traktor.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Evo slike oranja kako to izgleda. Negdje se poznaju brazde, a negdje ne, sve ovisi kako je gdje ugaženo. Sa oranjem sam zadovoljan, ali jednostavno me nervira kako taj plug stoji.

10801485_671314096319022_4750586332992315573_n.jpg


10603256_670761346374297_5790228906498325394_n.jpg


1507973_670761313040967_4795712068069728219_n.jpg
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
plug.jpg

moj novi stroj slikano kad sam došel po njega k čoveku poslje sam izoral vrt doma sutra slika od oranja traktor pjeva s njim i morem reči da mi se jako sviđa
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Nema se sta rec plug lijepo izgleda ovako sa slike vidim da nije niti potrosen!!!!
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
malo je bil u zemlji čovek ima lansberga prekretača 3 brazde i sad sam mu ja dal 756 veli da si ga bude složil malo ga treba popravit i namjerava z dva traktora orati on i sin a meni opet bolje jer sam dobil ubiti boljeg poluga nek kaj sam imal dobro kaj je visoki jer rijetko ih se najde i lakše bude traktoru ne radim puno zemlje pa vremenski mi nije bitno
 
Posljednje uređivanje:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
U pravu si!!!
To sto ces ovim plugom biti ssporij mozda krug ili dva je nebitno bitno je da je traktoru lakse i da ima malo rezerve a i kad uzmes u obzir da ce manje proklizavati i da ces povecat brzinu oranja mozda si i na istom?
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
pa brzinu budem dobil svakak moj 756 plug nije bil nekaj i s njim je oranje baš ne bilo ugodno i puno muke uz dost proklizavanja nekad me i z brazde znal hititi a jesenju brazdu sam oral sa 1x16 jer s njim je jako teško bilo .s ovim ide super probal sam i kukuruzovinu zaoravati ma milina. Ja mislim da budem negde na istom kaj se vremena tiče, prije sam znal 1. ral s 2x12 756 orat dva i pol sata a sa 1x16 sam letel po zemlji i mrvicu duže mi je trebalo tak da s ovim bi negde na istom bil možda čak i brži al nema žurbe ,šteta kaj sam sve izoral sad se treba strpeti do druge sezone hehe kad mi je taj plug uletel ne nadano
 
Posljednje uređivanje:

Nenad35

Novi član
Tu od
12 Sij 2014
Poruka
10
Uh lep je plug :(y):, moram da nabavim prednje crtalo i deflektore da ga namunjim da izgleda kao ovaj.
Nego da li su ti to na njemu plasticni deflektori?

Sta mislite o ovim celicnim deflektorima?
65IkS
 

Najnoviji postovi

Na vrh