• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Je 100 je a ja sam se cenkal pa ih je dal po 90 a nosače sam imal doma tak da nije bil problem
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
To je 14''? To će Same vući? Baš me zanima za koliko će se otpor povećati. Javljaj detalji čim prije.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da to je na FOP-u, dakle plug za Same.

Bude sutra nadam se slika i utisaka, samo da nebude kiše.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Nije loše ovo ispalo..
Od čega su predplužnjaci ??

Jedino da si je malo više izbacio van prema neoranome,nekak su previše unutra..
Kad se gleda u pravcu s daskom,predplužnjak mora van nje stajat oko 2prsta :icon_thumright:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Upravo to i je največi problem, ali drugačije nije moglo ispasti zato dobro kaj je i ovak.

Treba se malo više igrati s tim, no moram nabaviti i pravoga materijala, ovo je tak sklepano za probu i jako dobro funkcionira.

Predplužnjaci su napravljeni od konjskog, zaprežnog pluga :)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,187
Jel se mogu ovi nosaci, tj stupovi brazde izravnati?


Nije na ovom plugu iskrivljeno nego na drugom 756..
Prva brazda je u pitanju, mislim nije on iskrivljen jako, ali ako se bas onako dobro zagleda u njega malo je iskrivljen u desno, gledajuci plug od iza..
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Naravno da se moze!!!
Dali ti je iskrivit nosac glave ili dio na koni je nosac zasarafljen sa dva sarafa?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zakaj mi ne veliš da si dopeljal pluga i da ga rastavljaš??
Došel bi ti pomoći i dati ti koji savjet, neje problem :)

Sve se da izravnati, to kovači riješe bez nekih problema.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,187
Naravno da se moze!!!
Dali ti je iskrivit nosac glave ili dio na koni je nosac zasarafljen sa dva sarafa?

Nosac glave je u pitanju..

Šanana, nesem ga jos nikaj rastavljal, samo sem ga dopeljal doma, budem tam posle Bozica..
Ajd onda jedan dan dok budes imal vremena dogovorimo se pa dojdes pogledati..
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
To možeš i sam ispraviti, nađi ravan komad pločevine, stavi na neku planku ili panj, ugrij brenerom i udri.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,187
Niti imam komad plocevine, niti brener, tako da nula bodova..
Ali imam jednog covjeka koji ima veliku presu i on mi to moze izravnati..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Čak i kad se izravna,materijal bude oslabio i to nikad više nebude kak "original"..
Moj savjet,probaj nabavit drugi takav dio...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Hoće oslabit, ali sile ne djeluju bočno na taj dio (barem ne bi trebale, ko zna kako ga je uopće savio) pa će ga u krajnjem slučaju samo pojačat s dvije šipke sa svake strane i to je to.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Najbolje odnet kovaču koji ga bude zagrijal i ispravil, ali isto tako i ponovno zakalil, barem bi tak trebal napraviti.

Može kolega Ivan, čujemo se pa budemo šerafili!
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Nije malo tvrdji nego je dosta tvrd!!!!
Ja pokuso na jednom 756 busit nosac glave al nisam uspio tvrd je ko vrag a mozda je i termicki obradjen pa zato!!!
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
mislim da nisu termički obrađeni, samo je tvrđi. jbg, nećeš na hladno ni federplatnu probušit. čim se on savija sumnjam da je kaljen. prevelika je vučna sila na traktoru i otpor zemlje da ne pukne. što je i dobro, samo ga ugrijat, izravnat i eventualno popustit.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,187
Budem se s tim zanimal poslije Bozica, ali sad imam problem na jednobrascu, tj crtalo je u pitanju..
Vec mi je crtalo dobilo dosta lufta, reko otisel je lezaj, pa danas dok sam dosao s njive rastavim ga, kad tu nema lezaja, ni pikse ni nicega (nikad prije nisam rastavljal crtalo i nisam imal prilike vidjeti kako to izgleda)
Znaci to je ovo:



Ta osovinica je dosta pojedena, a i ova cahura, kak sad rjesiti taj luft?
Ja sam mislil da je lezaj, promjenim ga i teraj dalje, kad ono brus..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Čini mi se da je tu bila ugrađena plastična piksa, tak sam imal i ja na 756 vk. Uglavnom dal sam to tokaru da sredi i ugradi ležaj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh