• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,187
Ovdje nije bilo nista, samo ovako kako je na slici, a i mislim da to nitko prije mene na ovom plugu nije rastavljao..
Ova osovinica se ne moze promjeniti, a neznam jel bi se mogla navariti i obraditi, a posto se ne moze skinuti, ne moze ni na drebang..
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Neka ti tokar napravi plasticnu cahuru osovinicu nemoj ni dirati ako treba doradi salicu i cahuru napravi sa malo manjom rupom za osovinicu pa ce se ona prilagobiti.
Tako sam ja napravio i prije nekoliko godina i jos uvjek ide dobro!!!
Uz to ja sam ugradio i mazalicu!!!
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Ivek, fleksom odreži osovinu i navari novu s promjerom da ti odgovara lager.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Može to na drebank, samo mora biti amerikaner bez fiksnih čeljusti, tj. ekscentar, a to bi svaki bolji tokar koji radi usluge trebao imati.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,187
Bhorv
Nema tu nikakvog lagera, u tome i je problem, nego je samo ta osovina i ova salica, da su barem stavili kakvu izmjenjivu cahuru..
Budem to sutra odpeljal tetku strojobravaru, pa nekaj budemo smislili..
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Da ti nisu lezajevi ostali u onom kucistu a ti si skinuo sve sa osovine?
I meni se desilo da se ležaj okrece na osovini,pa sam malo rastuco osovinu,i nabio ležaj da se ne okrece.
Dok smo kod kolege na vogelu morali stari ležaj razrezat i razbit da ga mozemo skinut sa osovine koliko je zapeko...
Ja sam upravo mjenjao lezajeve neki dan,a prije toga sam ih mjenjao prije 4 godine,plug je za to vrijeme pooro 200 jutara.
Znaci idu 2 konusno-valjcasta lezaja,vanjska cahura se nabija u ono kuciste,a ležaj se stavlja na osovinu, a od ispod ide semering da ne ulazi prasina,voda...
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Ma nije na tom crtalu nema nikakog lezaja a kamoli konusno valjcasti lezaja mada bi to bilo najbolje rjesenje!!!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Ma tu je 100% bila plastična piksa koja se razderala i ispala van. Meni je ostao komadić unutra a osovina je isto bila sva poderana. Dao sam to sve skupa tokaru i ugradio je ležaj, mislim da je sa unutarnje strane stavljen semering da ne ulazi blato, nadam se da ću par godina bit miran.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Takva crtala bez ležaja su se usporučivala na kopijama IMT plugova. Imam doma 2 takva i nema pomoći dok se pikse pojedu nego sve polupati i dati nove pikse neparaviti ili preraditi na klasičan ležaj.
Original IMT crtalo ima 2 ležaja i to vozi bez greške.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tako je kolega upravu si,orginalna crtala imt imaju po dva konusna lezaja i semering,i poklopac lezaja ima dihtung,i ako ima masti traju godinama.
Nazubljeni tanjuri su isporucivani na jednobraznim plugovima a glatki na dvobraznima.
Jedino mi nije jasno jesu li nazubljena veceg promjera od glatkih?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Hm, moj plug je orginal IMT 756 VK , znači tvornička pločica je na njemu i ona naljepnica i imal je plastične pikse. E sad dal je moguće da su i oni kemijali sa tim piksama?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ja kad sam kupovo imt nov dosli su takvi na piksnu i znam da nisu orginal jer je svugdje krupni navoj i ona rucka se sva izuvijala dok kad sam imo imt fop 610.04 uz njeg sam dobio te sa lezajevima i svi sarafi su bili sitni navoj i ona rucka je imala onu kocku. Kad sam prodavo fop otisla crtala s piksnama men ostala ova s lezajevima :)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,187
Ja neznam el moj plug kopija ili ne , ima plocicu i na njoj pise imt tip 610.10..
Sad mi bude tetak napravil broncanu piksnu i to budemo upresali i sfiksirali i bude to vozilo..
A i nadam se vecem traktoru i plugu, pa da ovaj jednobrazac ode u zaborav..
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Nas dvojica već neko vrijeme pričamo o većem traktoru i plugu, pa nikako neće. Možda nas Djed Božićnjak s nečim razveseli, kad već Nikola nije htio. Sve mi se čini da će najprije biti maketa traktora, al i to je napredak u odnosu na sadašnje stanje...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,187
Je, bas tak..
A i tu kod nas u selu, jos samo jedan covjek i ja radimo malo vise zemlje sa Imt 539, svi drugi imaju vece traktore..
A fora je u tome da bi si i mogao priustiti veci traktor, ali neznaam zasto to jednom i ne napravim..
A i djed me ucio da uvijek neke novce moram cuvati sa strane, tj na hrpi, pa onda sestra na faks, ja na faks i uvijek ima nesto vaznije za ulagati, i opet ja na svoj 539 i ori od jutra do sutra.. :D:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Hehehe, a to je tako, ja sam s faksom gotov i sad sam mislio nekog rusa uzet, ali s obzirom da idem na brod mislim da je bolje dići nekakav kredit pa kupit pošten traktor nego kupiti još jedno groblje. Polako, bit će prilike.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Neću biti cijelu godinu na brodu, prvu možda, ali onda su ugovori 3-3, 3-4 ili ofshore 2-2, ima puno kombinacija, a mora netko radit i dok mene ne bude.
 

Najnoviji postovi

Na vrh