• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Jesam i baš zato i govorim. Eventualno jednobrazni može proći. Ovdje nitko ni ne kupuje IMT-ove nove plugove, svi su uglavnom prije nego je počela proizvodnja kopija i svi više-manje imaju pločice. Neki dan sam bio kod čovjeka, ima 757 i vuče ga s TD 75. Čovjek radi oko 30 jutara zemlje i daske na tom plugu ne liče ni na šta, točno se vide sve boljke IMT-a, od nemogućnosti izmjene čela, do propadanja sredine daske. To možda ne znači ako ćeš raditi 2-3 jutra godišnje, ali ako se radi 30 jutara, onda se već osjeti. Ne kažem, sve se troši, ali taj plug ima jednostavno loše daske, za razliku od OLT-a koji ima dvodijelne daske s izmjenjivim čelom i s osjetno boljim kutem spirale, čelične štelujuće deflektore i u konačnici puno bolji materijal. A IMT je uglavnom puno skuplji jer je tako netko rekao u seoskoj krčmi. Da se razumijemo, nije ni OLT svemirska tehnologija, ali IMT je definitivno lošiji od njega, tj, kako @željko kž kaže, nije se razvijao.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Svaki se plug troši kod rada i ima mogučnost zamjene pojedinih elemenata,a za imt ima djelova i nisu pretjerano skupi.
Kod nas 90% ljudi imaju imt dvobrazne i jednobrazne i rade njima više od 20god.
Ne rade 30jutara godišnje možda 5 al 20 godina,a netko ko radi 30jitara sigurno neče kupovat olt ili imt nego neke ozbiljnije sa debljim materijalom i naravno teže,i vuči če ih ozbiljnijim večim traktorom...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
A zašto ne i OLT-a, pogotovo ove pred rat rađeni, ima dosta dobrih plugova, a teške tanjurače im se i sada dobro prodaju, znam dosta ljudi što su ih kupili i zadovoljni su. A ljudi rade i s velikim IMT-ima, kažem ti, čovjek radi sa 757 30 jutara, samo što se tu puno prije pokažu neki nedostatci koje ima naspram OLT-a.
Nisu skupi dijelovi, nego se brzo troše, a stara židovska poslovica kaže - nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kad kupujete kopije plugova većina onih imt je kopija.
Orginal se vidi gledao ga na gudovcu i ne bi se složio da je olt bolji.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,487
Olt je napravio fenixa sto je za imt svemirska tehnologija. No i oni su tu stali. Nemaju pretpluznjake u ponudi, do sad su mogli vario model izbaciti, hidro namjestanje prve brazde...dosta dobro im je isla prodaja mislim da bi se i nastavila da su sve to upakirali po 20-30 % nizoj cijeni od zapadnjaka.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Olt je novi loš svi strojevi.
Tanjurače im pucaju a takav je imt .
Što očekivati od tih tvornica ništa.
Misle da će budale kupovat krš.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Samo usporedi crtala OLT i IMT, dovoljno je. OLT-u fali vodstvo, tamo su se uvalili hohštapleri i kokošari, imaju tehnologiju, imaju znanje, imaju i tradiciju, samo fali normalno vodstvo. I OLT će opstati, a IMT čisto sumnjam, kao i većina drugih tvrtki koje su osnovane u razdoblju '46-'50 na livadi bez ikakvog predznanja, a na temeljima - mora se prodati, tako kaže zakon. OLT se i dalje prodaje i koliko-toliko su zadržali i kvalitetu.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Propast će jedni i drugi.
I treba kad neće da naprave stroj .
Ostali su u 90 imaju znanje ali ne trude se.
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Ja godisnje uzorem oko 2h tako da IMTovi plugovi su sasvim dobar izbor po meni.
Trenutno imam OLT Slavonac 12coli ali malo pobjegli iz vinka :) ,pa sam odlucio kupiti nove plugove.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Od Slavonca će biti svaki bolji. Mada nije ni on loš za neke stvari. Samo si napravi dobre deflektore za IMT i dosta će ti biti. Problem kod njih je što ne okrenu dobro zimsku brazdu, pa kasnije više rastu korovi između brazdi, al briga te, zatanjura se to.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
neznam, ja imam imt 756 vk i ore oko 15 jutara godišnje, kad se da orat u donekle uvjetima za oranje radi savršeno, a kad nejde oranje onda ne ore ni moj prijatelj koji ima samea 80 konja duplaka i lemkenov novi plug okretac jer nejde... ja sam zadovoljan a neko je spominjal tanjuracu od olta da je dobra, pa ta je tanjuraca naprema leskovacke tanjurace nista.... barem govorim iz iskustva kaj sam ja isprobal...

ako je imtov plug dobro složen i da nije spigana konstrukcija i ako ga znaš naštelat onda radi savršeno....
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Danas sam malo obilazio trgovine.
U jednoj trgovin sam naso IMT 756.20 VK 775e stoje na lageru preko 5god ,a u drugoj IMT755.20 NK 800e stoje na lageru isto duze vremena na obadava pluga su crtala puni krug,a na sledecoj slici sam oznacio dva dijela koja po meni nisu uobicajnog oblika na IMT-ovom plugu.
Dok u obadvije trovine prodaju se LEMDIN plugovi koji izgledaju kako IMT-ovi cak na daskam imaju zig od IMT-a samo sto su dijelovi koje sam oznacio na slicu od okrugle cijevi i imaju nazubljena crtala i prodaju se kao ludi.
Mene zanim da li plug kako na slici kopija IMT-ea ili je orginal i kako su se pokazali ti plugovi sa tim cetvrstim cijevima?
Napomena: Sliku sam preuzeo sa neta jer sam zaboravio slikati danas.
7
plugovi-dvobrazni-imt-75.jpg
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
kakav je navoj na vijcima, ja sam klupio 756, nova proizvodnja, ili kopija, sav se izmotao, placen 750 E, zamjenio ga za strai imt 757 uz nadoplatu, bjezi od novog imt pluga, ako bas hoces imt, onda trazi polovnog, i jos su jeftiniji, nadjes ga za 400 E, jos 100 uilozis i imas siguran plug. Kod tog pluga u trgovini rucicu za podesavanje povuci snazno rukom bocno, i pomotat ce se, kod straog pluga to ne ide, jedan od nacina da ispitas kvalitet materijala, bar tog dijela,
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Na ovome IMT 756.20 VK sitni navoj a na ovim ostalim sam zaboravio :mur:
Imali neko iskustva sa Dubickim plugovima sto izgledaju kako IMT ?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
tzv sitni navoj je i na starim plugovima, mada, su mozda i to poceli kopirati, nije mudrost narezati taj navoj, uglavnom trebas naci sto vise dokaza da se radi o originalu, mada bih ja bez obzira kupio polovan
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Neki dan sam malo gledal starog 755 i kod kolege 756. Obadva imaju dosta povijeniju dasku od novog 757. Neznam jeli i kod starih 757 isti slučaj ?
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Danas sam malo obilazio trgovine.
U jednoj trgovin sam naso IMT 756.20 VK 775e stoje na lageru preko 5god ,a u drugoj IMT755.20 NK 800e stoje na lageru isto duze vremena na obadava pluga su crtala puni krug,a na sledecoj slici sam oznacio dva dijela koja po meni nisu uobicajnog oblika na IMT-ovom plugu.
Dok u obadvije trovine prodaju se LEMDIN plugovi koji izgledaju kako IMT-ovi cak na daskam imaju zig od IMT-a samo sto su dijelovi koje sam oznacio na slicu od okrugle cijevi i imaju nazubljena crtala i prodaju se kao ludi.
Mene zanim da li plug kako na slici kopija IMT-ea ili je orginal i kako su se pokazali ti plugovi sa tim cetvrstim cijevima?
Napomena: Sliku sam preuzeo sa neta jer sam zaboravio slikati danas.
7
plugovi-dvobrazni-imt-75.jpg

kupiš stari imt plug samo gledaj da nije povijan i da je sve u centru, ja sam svog starog imta složil da je ko novi jedino kaj ga nisam farbal i sve me koštalo skupa 1800kn, znači nove daske, novi lemeši, crtala, deflektori i plug je praktički novi a kvaliteta kod starih orginal imt plugova kaj se tice materijala je puno veca i bolja kvaliteta nego kod novih...
 

nemanja

Novi član
Tu od
14 Sij 2014
Poruka
28
Ljudi pomagajtee!!!! juce sam otisao pomoci drugu sa oranjem i nikako nisam mogao ustimati plug da radi normalno! Svo kako god smo pokusavali nismo uspjeli jednostavno zadnji kraj pluga bjezi u nepoorano traktoru nije lako! Ja kad sam orao svoje isto je bilo i dovezao sam od njega njegov plug isti samo je moj na izhledu u boljem stanju ali njego ore kao lud a moj nikako! Stavio sam nove lemese ali ne vrijedi. Nisam napomenuo plug je imt 755 niski a traktor 539. Jednostavno nesto nije u redu sa plugom. Ako mislite da znate sta je u pitanju pomagajte.
 

Najnoviji postovi

Na vrh