• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Lani negdje krajem 9. mjeseca ili početkom 10. stavljeni novi Plamen lemeši, jučer zamjenjeni nakon nekih 50 kj oranja sa novima.
Nevjerojatno koliko ih je pojelo, več mi pod zadnje plug nije htio u zemlju, jednostavno ova sabita i tvrda zemlja jede lemeše, pogotovo ove koji nisu baš prekvalitetni, ali sad ću ih dati poklepati pa nek odrade još malo kasnije.




Ja sam isto imao te od Plamena za 755/6 i nenormalno su se trošili. Kad sam ih nosio kovaču, kaže čovjek da ih može skoro na hladno kovat. Mekan materijal. Sad smo ih odrezali i navarili feder plate. trebalo bi duže trajat.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Može li mi tko reći za što točno služi ona poluga( ručica) na plugu koja se može podešavati naprijed i nazad, imam IMT-a 14 coli 2 brazde
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Za eliminiranje kose vuce u oranju. Ako traktor vuce u orano ili u ne orano, tom rucicom se elimira ta kosa vuca.
Naravno to vrijedi ako je plug ispravan i ako nije nigdje pomotan.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Za eliminiranje kose vuce u oranju. Ako traktor vuce u orano ili u ne orano, tom rucicom se elimira ta kosa vuca.
Naravno to vrijedi ako je plug ispravan i ako nije nigdje pomotan.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
Ako mozes molim te malo bolje pojasni
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Da ne idem ponovo u tu tematiku, postoji tema u kojoj je vec te raspravljeno u nekoliko navrata. Tema: Kako nastimati plug???

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Znaci tom polugom riktas zahvat prve brazde tako da ti prva i druga brazda imaju isti zahvat i da su brazde ujednacene,,,
 

sokkia

Novi član
Tu od
10 Svi 2013
Poruka
15
pozdrav,
pošto sam novi i na forumu i u poljopivredi imam bezbroj pitanja i nejasnoća.
jedna od tih je kako daske na pkugu koje su poprilićno istrošene djeluju na slaganje brazde prilikom oranja, jer mi brazda ostaje nakošena.
a ako sam dobro razumio da ima razlićitih tipova dasaka pa može li mi neko preporućiti neke koje bolje slažu brazdu a plug mi je imt 755 i neznam jel visoki ili niski .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
To ti ovisi kako ga naštimaš više nego koliko su daske potrošene. Što ga više naginješ desno to bi trebao bolje okretati ali nesmiješ ni previše.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam uzimao PLAMEN lemeše 14"-16" i donekle sam zadovoljan, izorali su 50 kj do klepanja, pa još 30 nek izoru mogu ih komotno baciti.

Nema više nekog super kvalitetnog lemeša na tržištu za IMT, oni PREMIUM PARTS kaj ih drži ferenčak su isto za ništ, em su manji oblikom, em se zatupe i plug neče u zemlju.
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Ja sam imao isto Plamen na imt 755 i bili katastrofa, obično gvožđe. Proljetos ih odrezao i navario komade feder plate i sad je to to.
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
Plazovi za imt 756 i 755

Zanima me dali plazovi za ove plugove pasu na olt posavac 2.30, znaci 12 cola? Ako tko zna bio bih zahvalan:icon_super:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Re: Plazovi za imt 756 i 755

Na izgled nisu isti, no nemrem tvrditi da ne pašu.
Probaj pa javi.
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
Re: Plazovi za imt 756 i 755

Evo probao i ne pasu. Eto u ljepoj nasoj nigdje u ducanu nema za kupiti dijelove za olt plug a hrvatska tvornica, kazu da imaju strasno visoke cijene u oltu i stvarno ja zvao komplet crtalo dode 1600 kn, samo disk 400 a za imt ima svugdje i sto god hoces na pola jeftinije od olta
 

Najnoviji postovi

Na vrh