• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Re: Plazovi za imt 756 i 755

Kol'ko para, tol'ko muzike.

A kaj ti se dogodilo s originalnim plazima? Kaj se neda odrezati pa zavariti novi komad?
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
Re: Plazovi za imt 756 i 755

Poderani su. Neda mi se slepariti, dal bum napraviti po uzorku nove u kralj i kocijan i gotovo
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Re: Plazovi za imt 756 i 755

Od repe?
Radije kupi od Lovrenčeca (nije to baš ko original, ali je sigurno bolje od spomenutoga).
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
Re: Plazovi za imt 756 i 755

Kaj s tak losim materijalom rade? Sad je gotovo vec sam dao napraviti daske
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Re: Plazovi za imt 756 i 755

A dobro. Neko vrijeme bu trajalo.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
ja imam daske od kralj kocijana i prezadovoljan sam... imam ih na imt756 vk i nikakvih problema.... orem godišnje između 15 i 18 rali
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Puno ovisi o matrijalu ali i o termičkoj obradi, jer ako ih krivo zakali, ili budu pretvrdi pa budu pucali ili odmaknu pa se budu pigali i habali nenormalno.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
IMT 756, visoki klirens.

Plug hvata 12'', svaka brazda, naštimam ga da slaže jednako prvu i drugu brazdu, ali uvijek mi ostaje rupa između prohoda. Probao sam ga i pomicati ulijevo i udesno i svakako, ali nikako nisam uspio riješiti.
Znači, ostaje mi rupa između druge brazde prvog prohoda i prve brazde drugog prohoda i tako stalno, a između prve i druge brazde istog prohoda je dobro, ravne su.
Može li mi netko reći kako da to riješim?
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Koji traktor vuce taj plug i koliko je siroka guma? Mozes eventualno probati spustiti pero prve brazde tako da prva prazda ide malo dalje. Ako me shvacas kaj hocu reci.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Ursus 355, odnosno 360, 14.9-28 gume. Prednja mi hvata 12'', kad povečam, bude višlja od prve, ali i dalje rupa.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A jesi probal prvu brazdu složiti dublje, tak oda izbacuje veču količinu zemlje van i samim tim nebi smjelo biti te "rupe" koju spominješ.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Ako si kupio rabljeni plug, k tome ako je kopija, po meni izgleda da je prva daska savinuta i ne baca dovoljnu količinu zemlje, jedini način da povečaš zahvat prve brazde. Daj neke slike pluga da vidimo dali je savinut.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
A jesi probal prvu brazdu složiti dublje, tak oda izbacuje veču količinu zemlje van i samim tim nebi smjelo biti te "rupe" koju spominješ.

Onda se traktor "teli" kad to vuče jer lemeši ruju umjesto da režu zemlju!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Netrebaju rovati, jer ne mora skratiti treću točku, već raspustiti desnu polugu na niže.
 

Najnoviji postovi

Na vrh