• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Plug je došao sa stričevim C-360, kupio ga je od svojeg susjeda, a ja pretpostavljam da mu je on prvi vlasnik, nisam nikada pitao.

Nisam nigdje slikao oranje, slikam kad budem išao.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,188
Sta je sa ovim samoostrecim lemesima, konkretno, zanima me za jednobrazac, jel ga ja moram prvi puta naostriti brusilicom ili ga samo stavim na plug i gas?

I sta se bolje isplati kupiti, taj samoostreci (pise, proizvodac ferenčak 289 kn) ili plamen srbija (200 kn)?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Samo ga staviš i deri. Meni se na 755 nisu pokazali baš nešta (niti s od samooštrenja). Zatupili se kao i obični za par godina a tada sam delal puno manje.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,188
Kupio taj samoostreci lemes i ocu ga staviti ne pasu dvije prednje rupe kod spinca lemesa i ne mogu staviti sarafe, a zadnje dvije pasu original..
Prve dvije fulaju 3, 4 mm s obzirom na rupe na nosacu lemesa, jel da razbusim rupe na nosacu ili sta nemam pojma..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Imaš dvije vrste rupa na lemešima za IMT plug, vjerojatno si uzel krivi. Vrati ga natrag i traži drugi.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Sad ponesi onaj stari da opet ne kupiš krivi. Najbolje je ići sa uzorkom kupovati. Sad svi svašta proizvode.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Da li je ovo IMT-ov plug?

Preporuke pošto hoću da ga kupim, a nism baš stručan u oranju. Probao sam pre neki dan jedan (ne znam koje marke), čim je malo tvrđe iskače. Pa me interesuje kakav je ovaj. Svi kaži traži samo IMT.
 

Prilozi

  • Plug imt.JPG
    Plug imt.JPG
    52.5 KB · Pregleda: 171

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Probaj orat sa njime, nemoj se držat jedne marke. Ak je dobar i lijepo zaorava i ima pristupačnu cijenu nema razloga da ga ne uzmeš.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Ne mogu ga probati, suvše mi je dalako da idem pa da ga vraćam.

Kako vam se čini ovako konstrukciono, imam traktor IMT 533. Cijena pluga je 100 eura.
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Ne mogu ga probati, suvše mi je dalako da idem pa da ga vraćam.

Kako vam se čino ovako konstrukcijono, imam traktor IMT 533. Cijena pluga je 100 eura.
Probaj kod čovijeka sa njegovim traktorom, naravno ako ga ima.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
To i jeste problem, ne mogu ga kod njega probati. Cijena je dosta povoljna.

Interesuje me samo kako ide u zemlju, pošto ću da orem samo za svoje potrebe nekih najviše pola hektara. Nema žetvenih ostataka, uglavnom je zafrezana zelena masa krajm ljeta pa u jesen prskana iznikla trava totalom ili su bile sadnce voća, pa oranje ide posle vađenja. Pošto sam skoro probao jedan plug, neće da ide u zemlju čim je malo tvrđe. Doduše nije imao ovo podešavanje na samom plugu.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Kak nebi išel ,,plug je čist uredu,jedino dok vidim ovakve deflektore ,dobivam splet crijeva i krvavi p...ev,,to zavini prema brazdi ako možeš postepeno da je polukružan,,i od iza ga upri,,pa buš videl kolko to znači..!
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Mislim da to lako riješiv problem, samo da on ore i idu fino u zemlju.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
jednobraznjak je to,i ne zgleda prviše poderan,,,
ako ga dobro naštelaš išel bu v zemlju,,,još buš ti njega cimal ,prema gore na hidraulik...
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Odustao sam od kupovine ovog gore pluga (razlog čovjek je teški prevarant, da ne dužim).

Nego idemo dalje. Našao sam orginalan IMT-ov plug 610.10 - 16 cola, kao nov. Cijena 250 eura. Pa me interesjuje dal je to prevelik zalogaj za mog IMT 533. Idem logikom da se može i smanjiti širana brazde na samom plugu, dal je to OK.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Ovisi kakvu zemlju imaš, osobno ne bi na njega kačio ništa više od 14".
Ako nemaš šperu ili je neispravna u težoj zemlji teško ga budeš vukao.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Kupuj odmah, kod nas takav novi dodje 760 Eura, naravno brazdu smanjiš i povečaš selidbom poprečne osovine gdje se kaće donje poluge traktora. Sretno, imačeš pravi plug.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Zemlja je dosta lagana, rasipa se kad se ore, nekad kad se potrefi nisu potrebne ni tanjirače, sva se saspe.

Opet kažem idem logikom da mu je lakše vući jedan širine od 35 do 40 cm nego 2 x 25 cm.
 

Najnoviji postovi

Na vrh