• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Ako je zemlja lagana, tih 16'' bi mu bilo taman, a i sa jednom brazdom od 16'' oreš do Kine, a dvije od 10'' nikada.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Odustao sam od kupovine ovog gore pluga (razlog čovjek je teški prevarant, da ne dužim).

Nego idemo dalje. Našao sam orginalan IMT-ov plug 610.10 - 16 cola, kao nov. Cijena 250 eura. Pa me interesjuje dal je to prevelik zalogaj za mog IMT 533. Idem logikom da se može i smanjiti širana brazde na samom plugu, dal je to OK.

Budeš se začudio kako se taj plug lako vuče.
Njega s fergusonom vučeš bez problema samo ga lijepo uštelaš
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Slobodno uzmi original imt jednobrasca za 533, nemoraš ti njeg složiti da ti hvata punih 40cm, pomakne se on malo i složi se da hvata 30 ili 35 cm, sve ovisi kak se bude traktor ponašao.

Evo za primjer, ja imam imt jednobrasca i vučem ga sa 565, ali je maximalno raširen, tak sam ga podseio da mi hvata preko 40 cm, hvata sigurno dobrih 45 cm zemlje i to zaore sve da je milina orati s njim.
 

marinko96

Član
Tu od
29 Kol 2015
Poruka
70
Imam 539 i imtov plug 2 brazde 10 coli i sad kad orem stalno mi traktor vuče u oranje neznam zašto se to dešava stalno
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Osovinu na plugu zamakni skroz udesno gledajući od naprijed plug. Otpusti na njoj ona dva prstena i polugu za zamicanje prve brazde i gurni ju udesno, dobro to sve skupa zategni i probaj.
 

marinko96

Član
Tu od
29 Kol 2015
Poruka
70
Plug je pomaknut skroz desno prva prazda grabi ko i druga možda cak i malo manje a od iza kad pogledam plug druga brazda prolazi kroz centar traktora
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Povuci ručicu za štelovanje kolenaste osovine do kraja prema nazad i polako vraćaj prema sredini ako misliš da je potrebno, dok traktor ne vuče ni prema oranju ni prema van, znači da možeš da izadješ iz traktora i on nastavi pravo, posle pomeraj plug po kolenastoj osovini da ti i jedna i druga brazda hvataju isto..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Povišen,produžen,i stavljene rešetkaste daske,sve iz kućne radinosti... Colaža je ostala ista.


image ru
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pa,ono,osrednji,ali gazda ne gleda kakav je kukuruz,samo gass!! :) pola koša kukuruza,pola koša okovine...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Sve komplet je doma pravljeno,rešetke su izrezane od feder plate. I dosta su daske višlje od originala...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,487
Eh jos da doda 100€ i kupi pretpluznjake...
Ako ga je produzio kako je mogla ostat ista colaza?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Ako je malo bolje napravio daske, malo bolje zafrkao, mislim da vrijedi truda. Samo treba imati smisla za posel i volju i ništa nije nemoguće.
 

Najnoviji postovi

Na vrh