• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

B

Bobo

Guest
Ne znam bas da je oznaka bila .10 jer je to "rezervirano" za FOP ;)

samo 752 i to zahvata 25-30 tj. 10" i 12"
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
ja imam katalog njihov.....i piše 752.10

eto



JEDNOOBRAZNI NOŠENI PLUG - 752.10
Jednoobrazni nošeni plug namenjen je za oranje dubine 25 do 35cm i radnog zahvata 25 do 40
cm. Konstruktivno je rešen tako da ostvaruje dobar kvalitet oranja na svim tipovima zemljišta.
Primenjuje se kako u ravničarskim tako i u brdsko - planinskim predelima.
Tehnički podaci: 752.10/N 1/2 752.10/B 1/2
- radni zahvat (cm) 25/30 35/40
- dubina rada (cm) 25 30/35
- rastojanje od podloge
do rama (klirens) (cm) 63 72
- masa (kg) 133/135 143/145
- potrebna snaga (kw) 20 25
 
B

Bobo

Guest
Imao sam i ja negdje katalog LEMIND proizvoda, samo ga ne mogu na kompu iskopati, a nisam ga htio ponovno skidati jer znam da ga negdje imam ;)

Uglavnom, eto, moja greska. Ipak je.10

Imaju ga i s malom i velikom daskom u ponudi, sto IMT nije imao, koliko ja znam. Tj. prodavali se se s IMT naljepnicama, ali ih IMT kao takav nije proizvodio.

Sve u svemu, svaka od tih tvornica je imala neki "adut u rukavu" i tako je svatko imao po nesto. Eto, mali jednobraznjak imas u lemindu i nigdje vise, ali zato velike plugove imas u IMT-u, a vucene u FOP-u... Malo po malo to je klapalo dok nije dosla "spasonosna privatizacija" i sve uzjeb...


Uglavnom, kako se pise po forumu da LEMIND opet krece s proizvodnjom (ako je za vjerovati) tako da ce na trzistu ponovno biti malih jednobraznjaka, tako da ce i povrtlari i cvjecari doci na svoje ;)
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
sve bi to trebalo pod 1 kapu staviti, a za LEMIND sumnjam, jedan od aduta, a to su offset tanjurače, kod mene zvane drvenke, jer imaju drvene lagere proizvodi AGROBAR-VINICA Makedonija....tak da Bobo.....izgleda da je i to piši kući propalo....
ja bi ih opremao s 2 tipa daski....PLAMEN i VOGEL....i sve ih preselit u Bečej, okviri su im doslovce savršeni....lagani, a istodobno čvrsti, i još gore daska VOGEL, lakše za vući i da vidiš....barem ove plugove 755-756-757-758-610....a ak Lemind proradi, nek nastavi ono kaj nije imao IMT, jer ako vani pogledaš, MF, kji je nekad imao plugove, nema ih danas više, famozne plugove FERGUSON, koje je nekad proizvodio IMT, u kooperaciji sa OLT-om-SLAVONAC 12'', danas ti rade Turci, i moguće ga je kupit u RH, ALPLER plug, Fortuna AGRO ih uvozi iz Konaka kraj Vrbovca....
 
B

Bobo

Guest
Obecao jednom forumasu uslikati kako je moj susjed prosirio svoj 2x10" plug na 2x11" naime, uvijek mu prednja brazda vise vadila na plugu od zadnje i nikad nije oranjem bio zadovoljan. kad sam mu rekao da pomakne rucku za stelanje za koji zub u nazad, odgovorio je da ona MORA BITI na sredini i da se to ne dira... Marko mi je jos prije godinu-dvije donesao u Gudovac polovicu IMT pluga, i ja sam iskoristio sve osim komada rame koji je tamo bio i to sam dao susjedu, neka kemija, i skemijao je ovo:









Sad je puno zadovoljniji s plugom i kaze da 539 ni ne osjeti promjenu zahvata druge brazde, a da se puno ljepse ore, jer je plug dobio i "prostora". ove godine su na njemu i novi plazevi, te novi lemesi, a za nagodinu idu i nove daske, pa ce to biti plug k'o metak...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
Nije mi to neko rjesenje, treba traziti razlog zasto prva brazda hvata vise, sta da je hvatala 10 cm vise onda bi podbacivao 10 cm i tako dalje,
 
B

Bobo

Guest
kazem ti, treba rucku za stelanje pomaci za zub-dva u nazad, sto ovaj odbija raditi... plaz mu je bio poderan i zamjenio ga je tek ove godine kad ge je i prosirivao, a kladimo se u sto god hoces da nije prosirio plug, da bi ga samo zamjena plazova "smirila" i da bi plug lijepo orao.

inace je 10" IMT plug jeko "tjesan" i naguran. ako nemas dobra povisenja na daskama (deflektore" taj plug ce u jako jako malo slucajeva lijepo orati, jer daska nije namjenjena tako uskom zahvatu i ne okrece se zemlja dobro, pogotovo ako sporije ides i ako se zemlja ne rasipa sto je ovdje cest slucaj u jesen, pa se zda dogodoti da se brazda "vrati nazad"

12" recimo, ima vise mjesta da se zemlja okrene i on vise okrene zemlju, iako se radi o jednakim daskama na oba pluga, samo je rama drugacija. Daska je projektirana za 12" a u IMT-u su se dosjetili napraviti mali plug za 539, pa su tu dasku iskoristili i za 10". po ravnom ce on orati fino i lijepo, pogotovo plice oranje, ali za dubinu nije, jer nema mjesta da se zemlja kvalitetno okrene.

Probao sam orati isti dan s IMT 2x10" i IMT 2x12" u pola sata razmaka i nisam mogao vjerovati da se 12" lakse vuce od 10". to sam zakljucio da je bas zbog toga sto daske mogu odbaciti zemlju sa sebe i ne pravi se toliki otpor, kao na 10". susjed mi kaze da se jednako lako vuce ovaj prosireni plug, kao i 10" sto ej do sad bio, ali da ocigledno lijepse zaorava.

Od kako sam i ja kupio 12" plug, vise s 10" ne planiram orati, osim ako bas ne budem morao iz nekog razloga.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
osim probnog oranja, ja jos nisam u cjelosti testirao svoj 757, posaljem slike kad budem, ali mislim da bi trebao ici dobro, pošto je ovo malo sto sam probavao isao sa opustenim spanerima, sto je sa novim 756 bilo nezamislivo (kopija IMT.a)
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
pitanjce za znalce... :)

danas sam orao jednu livadu, trava visoka da škaklja po jajcima, plug IMT 755.20 niski, i malo-malo mi se nakupi trave na prvu brazdu i moram odštopavat...
na zadnjoj ništa, a razlika je jedino što imam iza crtalo, a naprijed ne...
jel bi mi vrijedilo da stavim naprijed crtalo(moram ga kupit) ili bi se i onda dalje štopalo??:scratch

ostalo mi je još jedno pola jutra, jel bi to bilo pametnije prvo jedanput proći tanjuračom da malo ubije travu pa onda orati??
 
B

Bobo

Guest
crtalo je pre skupa investicija, lase je to potanjurati i zatim poorati, ili jednostavno uz stopanje ori dok ne poores i tih pola jutra i to je TO...

osim ako crtalo ne nadjes za 50kn, pa ga uzmi, pomogne puno, ali meni se pokazalo suvisno prednje crtalo pa ga nemam ni na jednom plugu, samo zadnje, da mi ostaje cista brazda za iduci prolaz...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
crtalo je pre skupa investicija, lase je to potanjurati i zatim poorati, ili jednostavno uz stopanje ori dok ne poores i tih pola jutra i to je TO...

osim ako crtalo ne nadjes za 50kn, pa ga uzmi, pomogne puno, ali meni se pokazalo suvisno prednje crtalo pa ga nemam ni na jednom plugu, samo zadnje, da mi ostaje cista brazda za iduci prolaz...

ma stavio sam ona nova povišenja na daske( valjda se tak zove), i sad mi ovo naprijed ne sjeda lijepo i ima zazor između njega i daske, pa se tamo uvuče trava i začas se naštopa...
možda da skinem to povišenje??:scratch
nisam imao ključ uz sebe na njivi, pa nisam mogao probati...
 
B

Bobo

Guest
pa priblizi ga malo daski, ili taj zazor ukloni. moja su povisenja navarena na sve tri pluga, a na ovom najnovijem imam i pojacanja iza povisenja, da se ne ispravljaju, tj da ostanu povijena. kad sam orao masniju zemlju, to povisenje se ispravi i nema efekta nikakvog, sad od kako su pojacana, nema problema.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
pa priblizi ga malo daski, ili taj zazor ukloni. moja su povisenja navarena na sve tri pluga, a na ovom najnovijem imam i pojacanja iza povisenja, da se ne ispravljaju, tj da ostanu povijena. kad sam orao masniju zemlju, to povisenje se ispravi i nema efekta nikakvog, sad od kako su pojacana, nema problema.

ma pokušavao sam sada kada sam došao doma da ga namjestim, ali nikako ne sjeda , ima lufta oko 50mm...
budem ga sutra zavario, i na prednjoj i na zadnjoj dasci, da nebu problema...
 
B

Bobo

Guest
5 cm lufta?!?!? pa kako to?

Treba biti par mm "fore" a ne 5 cm...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
5 cm lufta?!?!? pa kako to?

Treba biti par mm "fore" a ne 5 cm...

sorry, moja greška...sad ću slovima....
pola centimetra... ili ti pet milimetara..
 
B

Bobo

Guest
5 mm vec da, to se da "popuniti" ali gore si napisao 50mm ;)

sao pocetke povari, i da vidis onda posla... ja sam povario povisenja skroz na skroz, jer su mi se stalno odvrtala, nisam imao matica da "kontram" ove pstojece, pa se stalno dvrtalo...
 
Na vrh