• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

B

Bobo

Guest
Da se razumijemo, kupili su CJELI POGON u Novom Beceju, znaci nekadasnji FOP (Fabrika Opreme i Pribora) je sad Vogel&Noot tvornica gdje se prave IMT plugovi 755, 756 i 757. na 755 i 756 su stavili svoje daske, u biti kompletna pluzna tijela s daskom UN350, dok na 757 sve ostaje kao i do sada, samo je naljepnica drugacija.

Prave se i plugovi okretaci izgledom isti kao i normalni Vogeli, samo su plave rame s bijelim daskama i imaju na sebi neku rusku oznaku, jer su rusi dionicari u Vogel tvornici, ako ne i vlasnici...
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Bobo kaže:
Da se razumijemo, kupili su CJELI POGON u Novom Beceju, znaci nekadasnji FOP (Fabrika Opreme i Pribora) je sad Vogel&Noot tvornica gdje se prave IMT plugovi 755, 756 i 757. na 755 i 756 su stavili svoje daske, u biti kompletna pluzna tijela s daskom UN350, dok na 757 sve ostaje kao i do sada, samo je naljepnica drugacija.

Prave se i plugovi okretaci izgledom isti kao i normalni Vogeli, samo su plave rame s bijelim daskama i imaju na sebi neku rusku oznaku, jer su rusi dionicari u Vogel tvornici, ako ne i vlasnici...

51% udjela rusi, 49% vogel.....dakle, vlasnici.....
kak ore u odnosu na imt to me zanima, s obzirom na daske....šteta da nemaju 1-brazni....
mogla bi i koja fotka....
 
B

Bobo

Guest
Imas slike u temi oranje, oranje, oranje nisam ovdje stavljao, da se ne duplaju... bit ce i video clipovi, kad malo kise padne da mogu nastaviti s oranjem...

Vuce se vrlo lagano, vrlo dobro i po suhom ulazi u zemlju, jako lijepo okrece zemlju.
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
E ovako uzeli bi IMT 757.20 (14 cola VK) plug za IMT 577 (koji je na remontu hidraulike) e sad ako može mala pomoć gdje bi se to moglo najbliže i najjeftinije uzeti i dal da uzmemo točak i neznam sta jos moze uz njega ići! Ima u Virovitici neki IMT uvoznik MotoRad il nemam pojma kak se zove al nema lika nikad tamo u trgovini neznam dali radi jos uopće! Dali netko zna možda kakva je u Gudovcu bila ponuda plugova? Svaka pomoć i savjet su dobrodošli!
 
Posljednje uređivanje:

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ja sam se zanimo za nešto takvog pa...

Dali netko zna možda kakva je u Gudovcu bila ponuda plugova?

P1010083.jpg

P1010084.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
E ovako uzeli bi IMT 757.20 (14 cola VK) plug za IMT 577 (koji je na remontu hidraulike) e sad ako može mala pomoć gdje bi se to moglo najbliže i najjeftinije uzeti i dal da uzmemo točak i neznam sta jos moze uz njega ići! Ima u Virovitici neki IMT uvoznik MotoRad il nemam pojma kak se zove al nema lika nikad tamo u trgovini neznam dali radi jos uopće! Dali netko zna možda kakva je u Gudovcu bila ponuda plugova? Svaka pomoć i savjet su dobrodošli!
Neznam zakaj si se baš odlučil za taj plug.
Moj bi izbor bil OLT 2x14" (Slavonac 2.35), jer ima veće dvodjelne daske, spiralnog profila.
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
E hvala puno na slikama, predobar je plug stvarno! Nije baš da je jeftin ali ono u usporedbi sa starim izsluženim koji se vrte po oglasnicima ovo je stroj i pol! Pa stvarno neznam zašto IMT ali ono, sve u dvorištu je IMT od traktora pa nadalje, a imamo malo zemlje pa IMT strojevi i više nego zadovoljavaju! Nego kolika bi bila cijena OLT-ove inačice pluga? I nije mi baš jasno zašto je tako velika razlika u cijeni 12" i 14" plugova (skoro duplo), ali nekako mi 12" plug premali za 577, mogao bih ga vući sa 549 a onda bi 577 besposleno stajao u šupi kao i do sada.
 
B

Bobo

Guest
Kolega, ako ne ganjas podrat PDV-a vjeruj mi na rijec, i bolje kupi izderani 757.20 i na njega stavi nove PLAMEN daske, lemese po zelji (sa spicem ili bez) i po potrebi plazove... Nece te puno kostati, a imat ces plug koji ce ti sluziti jako dugo i jako dobro...

Za neupucene, daska na 757 je kopija starijeg tipa Kvernelandove daske i taj plug se jako lako vuce a masu zaorava super. Samo treba imati traktor koji ga moze podici dosta visoko od zemlje.

Od novog pluga bjezi, jer su radjeni od jako jako tankog materijala a ako bas zelis novi, uzmo FOP (SE-KRA ih ima) jer je FOP tvornicu kupila Vogel-Noot grupacija i tu se vise ne fusari, al IMT je srednja zalost i ako zelis 757.20, onda polovan i sredi ga sam i znas na cemu si, dok novi nije vrijedan spomena...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
X

xtz

Guest
gospodo ja sam novi na forumu pa neznam jesam na pravom mjestu ali imam pitanje koji plug nabaviti za IMT 560 koji ore na brdskom terenu do sada sam orao sa OLT 2x12 ali sam ga slomio
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Evo bio danas i uspio uhvatiti lika u MotoRAD-u kaže mi da je cijena oko 9000 kn za taj plug sad stvarno nemam pojma ko je tu lud, reko je da ga sutra zovem da izvidi koliko je točno cijena! I priča mi da se cijena između 756.2 i 757.2 nešto neznatno razlikuje što mi prema cijenama koje sam na netu uspio naći baš i ne štima! Nemam kako izbiti PDV ali stvarno mi je više dosta radit sa drljavim stvarima pa sam zato htio novi, ljudi i kad prodaju traže za to ko za sveto ulje evo npr. pogledali smo već barem 20 prikolica ciljali smo na ZMAJ 7 t ili nešto slično, isto za 577 i traže ljudi po 30-35 000 a prikolice nema da je mlađa od mene može biti starija, a neke su i za skoro duplo ili im se uopće nezna godište! Otići ću sutra izvidjeti još pa nek mi složi neku ponudu pa ćemo vidjeti! Vidjet ću i razliku između FOP-a i IMT-a!
 
B

Bobo

Guest
Gle, o MOTORRADU ti mogu iz vlastitog iskustva reci sve NAJGORE...

Pripazi se samo da ti ne uvali kopiju IMT pluga, jer, koliko je znam, da se u IMT tvornici vec neko vrijeme nije napravio novi plug, nego da prodaju s lagera sto su imali... U Srbiji mala privreda cvjeta, pa svatko pravi plugove. Covjek iz Stare pazove pravi SVE, osim brazdnog tocka, a inace plug izgleda kao original IMT, samo materijal daleko gori od IMT-ovog...

I u Hrvatskoj se prave kopije, cak su bili izlozeni na gudovackom sajmu i na njima je naljepnica IMT koja nema veze s vezom, a istrenirano oko vidi iza viona da to nije original plug.

zato ti bas i govorim, ako nisi u sustavu PDV-a i spreman si dati 9 000Kn za plug, onda je, bar po meni, pametnije kupiti 757.20 koji je potrosen, za neke male novce i kod kuce ga sam prepakirati. Ako ti uvale "laznjaka" koji ima daske od obicnog zeljeza, brzo ce ti se potrositi, pocet ce pucati na spojevima i onda tek imas drljav stroj, a pljunuo si velike pare...

Gledao sam i u gudovcu original IMT plug 756.20 i taj novi plug ima daske tanke kao moj 30 godina star. nasloim nogu na dasku, daska "radi" koliko je tanka... Dobro pripazi sto kupujes. Kila farbe i dvije naljepnice ne vrijede toliko novaca, koliko ti mislis.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Koliko toga oreš?
Sa 1x16 plugom je dosadno orat! :lol:
Šalim se malo,teže ti se kasnije obrađuje zemlja,lakše je rastanjurat brazdu od 12" nego od 16"
 
X

xtz

Guest
orem oko 1 jutra ali ovo sra.e od olta je jako loše zatvaralo brazdu pa me brine dali je 2x12 premala brazda s obzirom da je široka guma
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Mislim da je 1x16 več pretjerivanje,mislim da baš toliko teška zemlja nemože biti?
2x12 mu je taman za to što ti trebaš
Sa 1x16 je JAKO dosadno orat,a i ono bitno,bude ti velika brazda,pa se kasnije teže tanjura i daljnje obrađivanje si otežuješ.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Gle, o MOTORRADU ti mogu iz vlastitog iskustva reci sve NAJGORE...

Pripazi se samo da ti ne uvali kopiju IMT pluga, jer, koliko je znam, da se u IMT tvornici vec neko vrijeme nije napravio novi plug, nego da prodaju s lagera sto su imali... U Srbiji mala privreda cvjeta, pa svatko pravi plugove. Covjek iz Stare pazove pravi SVE, osim brazdnog tocka, a inace plug izgleda kao original IMT, samo materijal daleko gori od IMT-ovog...

I u Hrvatskoj se prave kopije, cak su bili izlozeni na gudovackom sajmu i na njima je naljepnica IMT koja nema veze s vezom, a istrenirano oko vidi iza viona da to nije original plug.

zato ti bas i govorim, ako nisi u sustavu PDV-a i spreman si dati 9 000Kn za plug, onda je, bar po meni, pametnije kupiti 757.20 koji je potrosen, za neke male novce i kod kuce ga sam prepakirati. Ako ti uvale "laznjaka" koji ima daske od obicnog zeljeza, brzo ce ti se potrositi, pocet ce pucati na spojevima i onda tek imas drljav stroj, a pljunuo si velike pare...

Gledao sam i u gudovcu original IMT plug 756.20 i taj novi plug ima daske tanke kao moj 30 godina star. nasloim nogu na dasku, daska "radi" koliko je tanka... Dobro pripazi sto kupujes. Kila farbe i dvije naljepnice ne vrijede toliko novaca, koliko ti mislis.


da Bobo tu si u potpunom pravu....
gle ovo...

http://www.minav.co.rs/
http://www.minav.co.rs/proizvodi.htm
http://www.minav.co.rs/plug755.htm

i da, ako još koga znaš da ih proizvodi, reci ili web site pošalji....
 
B

Bobo

Guest
Gledaj ovako, samo cu ti reci da se i u "uzoj okolici pozege" proizvode takvi plugovi...

Imena ne zelim spominjati, ali ja sam takvih plugova dosta vidio i ja koji znam gdje treba gledati lako skuzim ako nije original plug.

Glavno ti je da pogledas varove. S CO2 sastavljaju plug i to jako nekvalitetno, grbav var, "plitak" ma uzas... naljepnica nema veze s original naljepnicom, natpisna plocica kao takva ne postoji, povisenja na daskama, rucka za stelanje pluga, kao i osovina na plugu, te nosaci crtala te jos dosta toga...
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Gledaj ovako, samo cu ti reci da se i u "uzoj okolici pozege" proizvode takvi plugovi...

Imena ne zelim spominjati, ali ja sam takvih plugova dosta vidio i ja koji znam gdje treba gledati lako skuzim ako nije original plug.

Glavno ti je da pogledas varove. S CO2 sastavljaju plug i to jako nekvalitetno, grbav var, "plitak" ma uzas... naljepnica nema veze s original naljepnicom, natpisna plocica kao takva ne postoji, povisenja na daskama, rucka za stelanje pluga, kao i osovina na plugu, te nosaci crtala te jos dosta toga...

imena mi pošalji kao osobnu poruku, a ono kaj vidjeh u gudovcu mi se više čine stari prefarbani plugovi....niš drugo, kod poljostroja vidjeh original, a čuo sam da imt već nekih mjesec dana ne radi...zalihe se prodaju....
 
B

Bobo

Guest
Ma ne zelim nicije ime poslati nikome, jer se to mene ne tice ni na koji nacin.. CINJENICA je da IMT ne proizvodi plugove vec neko vrijeme koliko ja znam, da original IMT plugova jednostavno nema u proizvodnji, Koliko su glasine istinite nemam pojma. IMT pogon iz Novog beceja gdje su pravljeni kultivaotri, plugovi visokog klirensa, te svi veliki plugovi inace (polunoseni za zglobase) je prodan Vogel&Noot grupaciji te se sad tamo proizvode plugovi 10" 12" s vogel pluznim tjelima ali IMT ramom, te 14" i mozda 16" plugovi FOP kao i do sad, samo se zovu Vogel&Noot, a na njima nista nije mjenjano, jer se nema sto mjenjati.

Prave se i plugovi kao i standardni vogeli 12-14-16 samo plave rame i bijelih dasaka i ostalih detalja, i na njima pise ime ruske firme koja drzi nesto malo vise od 50% vogelovih dionica...


To je samo sturo sto znam, ali IMT plug kao takav se moze kupiti ili iz neke trgovine koja ga dugo nije prodala ili polovan... Ovo sto sam u gudovcu vidio je sve srednja zalost, cak i gore od toga, samo kaljaju IMT ime, koje jos uvijek donekle pozitivno odzvanja kod manjih poljoprivrednika...
 

Najnoviji postovi

Na vrh