• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Nemam mnogi iskustva sa tim brzinama iako sam ove godine orao i u 4. i 5. ali mi je bitno da čujem mišljenje od nekog sa malo većim iskustvom.. Hvala puno..
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Ja ih koristim najviše kad radim s beračem kukuruza,i balirkom, a brze za vožnju po cesti.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@bhorv Tu tvoju zemlju bi i drveni plug zaoral... IMT je i napravljen za takvu zemlju... Moje dvorište nikad više IMT-a nebu vidlo isto kak ni Zetora ili Ursusa...
Još buš ti promjenil svoja mišljenja o mnogim stvarima,stigneš,još si zelen i puno treba učiti i raditi...

-ZGP-
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,210
Daj ajde, samo mi tvoje filozofije još trebaju, svaki cigan svojeg konja hvali.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,210
Možda malo, al mi niko nebu tvrdil da imt dobro dela u tvrdoj zemlji.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Onda cu ja radi dobro u tvrdoj zemlji a problem je ako neznaš uštelati pluga .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja ne tvrdim uopče da dobro dela u tvrdoj zemli,iz kojeg si to djela posta zaključil?
A o uštelanosti ti je @mali napisal.

-ZGP-
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Činjenica je da su IMT plugovi među lošijma što se odrađenog posla tiče,a cjena samog pluga je nerealna(kao i golfa na našim prostorima)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj znači lošije odrađeno oranje,pa svi sijemo i beremo nakon izorane zemlje imt plugom?

-ZGP-
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Istina!
Svi znamo kako u prolječe izgleda oranica orana IMT plugom,na k...c mi ide kad trava krene ko blesava!!
Otkad orem sa niemayerom i leopardom takvih stvari gotovo da niti nema!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Neznam ni ja kak oreš mato niti kakva ti je zemlja,al kod nas nema trave ako je ujesen uzorano imt plugom na 27-30cm dubine.
Uostalom niti jednu njivu ne ostavljam cjelu godinu pod brazdom,obavezno krajem 3mj zatvorim brazde tanjuračama ili branama.

-ZGP-
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Ako se rano poore nikakvo čudo da se zazeleni u proljeće, ako se loše zaore opet ništa čudno, sva ona nezaorana trava će u proljeće krenuti rasti i širiti se. Ja kad svoga imt-a povarim i poravnam, on super okreće, samo što ga često moram ravnati
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da imaš Original IMT plug nebi ga morao ravnati, a kopija je meka i sama od sebe se uvija, znam, imali smo ga.
Jedina prednost kod te kopije 756 pluga je to kaj je višlji par cm od originalnog 756.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Original loše zaorava a kopija loše zaorava i piga se . Mekana poprečna osovina na kojoj su klinovi za kopčanje traktorskih poluga .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pozdrav prijatelji, imam pitanje,
Imt plug 756, 12 cola visoki, trebam dijelova
Kaj ti treba?Koji djelovi?

Željkec kaj bi loše zaoraval?
Ovisi kaj hočeš od pluga i svoje zemlje.
kad se potanjura ili pofreza nitko nezna čime je orano.

-ZGP-
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Oficir ako oreš sa nekim drugim plugom brazde su bolje okrenute i trava se ne vidi IMT plug prislanja brazde a ne okreče . Kak nemam puno prođem roto branama i izgleda ok . No možda i nisem neki orač ali sam kupil drugu marku jel nisam zadovoljan IMT -om (kupljen Ladzberg)
 

Najnoviji postovi

Na vrh