• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT prikolice

E

encho

Guest
Eh Gospodo draga,pošto živim u brdovitoj srednjoj bosni,kupim ja prikolicu IMT za svoj traktor zetor,prikolica je 3 tone nosivosti,nikada kipa nije korištena,sanduk kao nov,malo rđav,ali sve kao novo......Crijevo naravno ne odgovora,kupim crijevo,kupim nove spojnice,postavim zašarafim,pregledam sve ostale šarafe da nisu popustili na samoj šasiji kad jesu(juče pročitam ovdje da je dobro prekontrolisati)stegnem sve što treba i probam podići,i podiže kao od šale,bez problema,ja da spustim dodjee do zadnjeg velikog cilindra i ne ide dalje,probam ručno silom ovako onako neće,kontam da nije neki zrak unutra ostao pa se tako ponaša,nazovem jednog majstora reče mi da ako sam i spojnice promijenio ne bi trebalo biti problema izuzev ako je sam klip cilindra iskrivljen što nije,upita on mene jesam li iste spojnice stavio tamo,na traktor i na crijevo,reko na traktoru ostala stara a na crijevo stavio novu,kaže ako nisu orginal muška i ženskada nema dobar povrat i da zato nije spustila kipa.Poslije odšarafim crijevo,reko kad iscuri ulje spustit će se,uradim to i ništa,curi ulje ali ne spada,već se malo zabrinem,odšarafim i s cilindra crijevo i skroz skinem,ne spušta se,kontam već neki problem veći,uhvatim za stranice povučem jače i izbi ulje kroz crijevo i normalno se spusti.....
Šta vi mislite ovome i jel moguće da su sami cilindri malo zapekli zbog nekorištenja i kako ih najbezbolnije razraditi?Hvala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,388
da nije malo špene negdje pa čepi protok ulja? Ili je u cilindru bilo staro ulje pa se napravio mulj?
Skini cilindrar, izvuci teleskope i nalij nafte i nek malo odstoji. nakon toga probaj nekoliko puta uvuči izvuću (dok mu ne postane milo :lol: ).
Montiraj cilindar i uživaj.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Sigurno je oštecen taj teleskop...
A ako nije drugi put bi trebalo biti OK
 
E

encho

Guest
AAAAAA mislim da je moguće da se u cilindru nalazilo staro ulje,jer kad sam zaljuljao prikolicu i spustila se izbacila je baš kao mulj u većem mlazu,a prethodno sam odšarafio crijeva uz cilindar....
 
B

Bobo

Guest
Probaj ocistiti crijevo, zavrni ga nazad i probaj opet iskipati prikolicu...

nakon sto prikolicu razradis, preporucujem ti da opet iz nje ispustis ulje i da i u traktoru ulje zamjenis, jer postoji mogucnost da ti je taj mulj dosao ido traktora pa da zastopa filter ili da mozda napravi kakvu vecu stetu...
 
E

encho

Guest
Uradit ću i to sutra pa se javim s rezultatom,hvala svima.

Razradio prikolicu,očistio crijeva i nasuo novo ulje sve fercera kao novo :D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
E

Elvo

Guest
sad encho samo udri po poslu,sta ima u vitezu hocel biti korida u krusici
 
E

encho

Guest
Nije me bilo neko vrijeme sorry što tek sada,slabo više korida bude u kruščici,bivaju na drugim mjestima po vitezu
 
M

Massey4455

Guest
Moguće da su se zapekli ako nikad nisu radili pa te možda budu malo zezeli do se ne razradi al bude to sve uredu. imam i ja takvu tri tone imtovku samo je vec stara ne znam ni sam koliko budem vam stavio slike kad je uslikam..
Nadam se da ćeš biti zadovoljan s tom prikolicom.
kolko si je platio ak se smije znat?
 
E

encho

Guest
Platio sam je 1250€,prikolica koja nije teretila,nove gume na njoj,visoke stranice ma extra,volio bi samo da je tzv euro kuka za kačenje,ona što se može okretati,recimo usljed nedaj bože prevrtanja,jer je kod mene na traktoru potezna kuka nije automatska i već sam dosta radio s njom i sa kipom nema više nikakvih problema :D
 
M

Massey4455

Guest
evo slika moje imt-ovke...

bb7a979a.jpg


0c17af5c.jpg


dal je i tvoja takva slična al pretpostavljam da je tvoja malo više očuvana?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,388
A zakaj je na njoj tandem osovina? sad nosi 6T???
 
M

Massey4455

Guest
a ne znam zašt su tak stavljali ali ne stane više od tri tone kad nije dovoljna visina stranica.
to je tak kupljeno originla iz tvornice
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
jel si ti sused siguran da je to kupljeno tak u originalu iz tvornice????

ja mislim da to nebi bilo, to mora da je netko navario naknadno osuvinu na nju, pošto je predpostavljam nekomu osavljala traktor il je bila preteška na poteznici, uostalom da je original onda bi felge bile iste ko i na zadnjoj osovini!
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
opa...tandem IMT-ovka! prvi put vidim takvoga nekaj...
Verujem da to neje original,nema smisla,sakaj srbi zeznu al to baš nebi...
Teška je za nateravati slabijemu traktoru,npr 539...

p.s. vozi to peskarit nekam...mam! :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
e to je već druga priča tandemke IMT-ovke :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
M

Massey4455

Guest
ali ta druga osovina uopće ne drži teret te gume su prazne.
tak da ne znam kakvu ulogu to uopće ima. a ako se lagano natjerava sa imt 533 onda je isto i sa 539
 

zecky

Član
Tu od
25 Tra 2007
Poruka
69
abro

daj mi reci gdje to ima za kupiti kod nas i kolika je cijena jedne takove 9 tonke?
 
Na vrh