• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT serije s FIAT motorima

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Sve i jedan pušu na iberlauf i kad su novi ali idu. I kad ulje počne bacati još ide, samo kantu ulja pored sebe imati i pazit da ga ne fali.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
koji fi sarafa je na stabilizatorskim lancima da ih se ucvrsti na poluge i sasiju?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,399
Kod nekoga su bolcne/klinići no ja znam da sam ja na svoje lance(one unutarnje kaj su blizu kardanskog vratila M10 ili 12 ključ 17 je bil u pitanju. A inače kupiš šaraf koji ti ide u rupu i amen..
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
ima neka potrebna snaga sarafa, npr 8.8 i slicno?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,399
Ma klasični 8.8 stavi takav je kod mene i dura..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Ne kužim zašto kupuješ nove poluge? To se kupuje jedino ako stare popucaju.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Ne kužim zašto kupuješ nove poluge? To se kupuje jedino ako stare popucaju.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk

zato kaj se stelajuca ne da stelati jer se sva zapekla. frend veli da ju se moze usijati i sloziti a meni se ne da kemijat pa sam isao linjom manjeg otpora i popusio...ionak je vec bila varena i poluge su lose...
rupe za klinove su premale za ono sto ja imam na podizacu a donje poluge imaju premale rupe na kuglama za klinove na diferencijalu...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Sad ili to prodaj ili razbuši rupu za veći bolcn i odreži kugle koje idu na diferencijal i kupi druge veće i zavari ih.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
ma jasno ali još takav posao. nisu skupe te poluge al sad se s ovima mogu j...
razmisljam jel ima za kupiti reduktor za bolcn,sa veceg na hidraulici na manji na poluzi?

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dobro a zakaj si to kupoval bezveze i bez pitanja??

Lijepo sam ti pisal na stranici prije da kupiš štelajuču podiznu ruku za IMT 560, takva tebi treba, a poluge se ne mjenjaju, eventulano samo kugle kupiš nove i daš nekom majstoru da stare odreže i zavari nove.

Nova štelajuča ti je 250 kn, kugle su oko 150 i majstor 100 kn i nebi potrošio toliko koliko si dal za ono od 539, jbg, popušil si kad ideš napamet.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
da, konj...bum ove 4 stavil u oglasnik...ostalo mi u glavi da su poluge iste a zapravo se radilo o lancima

da li za taj traktor sa fiat motorom ima kupiti set struje, satove i crijeva goriva? pitao sam na par mjesta pa me gledaju u cudu. svi zele uzorke. majke ti kao da sam kupio ne znam sto.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Struju daš da ti napravi neki električar, biće daleko bolje i kvalitetnije nego ono kaj kupiš u trgovini. Satova ima za kupit, skineš stari i po njemu kupiš novi. Crijeva također kupiš prema uzorku, sumnjam da ih je ikad i bilo orginalnih.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
717
Foler, imam dvije nove ruke za hidrauliku od 542, kupljene su kao rezerva jer sam na svoje morao navariti kategoriju 2 i odrezati stare zbog šprice koja je imala deblje bolcne-svornjake. Ako si zainteresiran javi se u inbox, poluge su nove originalne IMT.

Pozdrav
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Ko za k danas narucio iz masive bjelovar...radje bi uzeo od tebe i tako ti pomogao...jebiga sad...:(doh):
a i ove svoje moram rijesiti, za 533 i 539...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
717
Kolika je cijena novih ? Jbga vjerojatno nije ista kvaliteta...
Šteta a meni već stoje jako dugo
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
253 i 180kn...sa postarinom next day 460kn.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolika je cijena novih ? Jbga vjerojatno nije ista kvaliteta...
Šteta a meni već stoje jako dugo

Koliko hočeš za te poluge, ja sam zainteresiran.?
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Traktor i plug 2x12" OLT (za 500kn:drink:) polozili test sa ocjenom 4.5 za nekih 2Ha u 10 sati.
Jako sam zadovoljan kak je to islo unatoc vlaznoj zemlji i grbavom terenu od starih brazdi. Prva brza i peglaj sa jedno 80% gasa na dubinu skoro 30cm.

Imam par pitanja.
U jednom trenu je kroz cep hladnjaka pocela izlaziti para i kipuca voda. Trebali smo doliti oko 3L vode unutra. Hladnjak je bio skoro prazan. Kakve specifikacije čep treba imati za taj imt 540? Na autima čep ima nazivan pritisak u bar-ima kada da se otvori i pusti pritisak van.

Imam info da ti traktori imaju elektricni senzor temp vode negdje u bloku. Gdje se isti nalazi i kakav sat temp vode je za njega? Mogu li negdje ugraditi klasicni na navoj za 50 kn kakav imaju po ducanima? Koja je uopce radna temperatura vode na tom motoru, +-?

Jel netko stavljao elektricni ventilator umjesto ovoga na remen?
 

Najnoviji postovi

Na vrh