• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT serije s FIAT motorima

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
problem je kaj nikad ne znas kaje drkano po pumpi...tak da volim imat satove na vozilu...trebam jos termometar i manometar za ulje...koje specifikacije pritiska ulja su za taj fiat 8035.02 i radna temperatura?

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako budeš gledal na se te vurice budeš završil u grabi ..a ova teme bude aktivna do komad zime a i po zimi ako budeš uporan da zapali
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Vrti se taj motor i više od 2600. Ako mu je nazivna snaga deklarirana pri 2600, na pumpi je podešen na 150 okretaja više. (Universal npr.: 2400 - 2550 o/min).

S okretajima, istina, raste snaga (i specifična potrošnja goriva), ali pada moment. Tak da okretaje možeš koristiti samo za trku, ali ne i za rad. Najveći moment mu je ionak pri oko 1500 o/min.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
More se in nadrkati i na 3 soma, samo do kad bu išel. Bolje mu dati malo jače startno punjenje da vidiš kak mali reže.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Zakrenuti pumpu ili nešto drugo?

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
ka ga nebum vrtil duue vrijeme prek 2000 kontinuirano, al desi se da zatreba full snaga, npr da izvuxcm plug i slicno pa pitam

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Zakrenuti pumpu ili nešto drugo?

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
Ne, treba ju preštelati i dati više goriva, a za okretaje i nije problem. Toliko se da izvana na šarafu.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
dodan danas sat za temperaturu vode, sjedalo (tek nakon oranja, konjine) i 10L ulja u hidrauliku...
no, ono sto me zanima ima li gdje kupiti ispusne grane da stavim lonac prema gore? ovaj pod difom mi tuce ravno u lice dok se bavim prikljuccima ili sjedim na sadilici za cesnjak:(sweat):




temp na frezanju. mozda ne radi termostat pa se ne grije dosta?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Imaš koljena u trgovini Traktor Univerzal u Sesvetama.
Odmah kupi i Fiatov auspuh.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Tesko da ce odvojit koljeno od grane bez lomljenja brezona. Pa nije zgoreg narucit odma i granu.
Auspuh im je sranje. Danima je smrdio na boju kojom je obojan cim se ugrije, a i za par dana se oljustila skoro sva.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
cijev se uredno odvaja od grane...zna trebam U koljeno i lonac..
koji je fi cijevi ak netko zna?

stavio bi novi termostat. kakav pase na fiat motor? koja mu je uopce radna temp po tvornici?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Paše ti od Universala. Ne sjećam se na koliku je temperaturu podešen.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
auspuh nije problem. moram rijesiti koljeno od 180 stupnjeva tak da mogu spojiti na postojecu granu

Sad ima ovak al mora u nebo-)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Skini tu cijev i daj nekome ko ima pigalicu da ju popiga prema gore, skrati ju i lonac stavi na nju. Znam da to nije baš neko extra riješenje ali je najjeftinije riješenje.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
dobro zboris...no nigdje tam u blizini to ne rade a ja imam svas aparat pa sam mislio ici u tom smjeru

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Kaj nema nikakav auspuh servis u blizini, oni bi trebali imati pigalicu?

Jedino bi bilo dobro da se ubaci u to koljeno kakav komad flaha u obliku trokuta kao ojačanje

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 
Na vrh